Youssef al-Thuniyan (1)
Mezek
Kit bal kar.png Body kit saudiarabia1998h.png Készlet jobb kar.png Kit rövid nadrág fehér csíkokkal.png Kit zokni.png itthon Kit bal kar.png Body kit saudiarabia1998a.png Készlet jobb kar.png Kit rövid nadrág zöld csíkokkal.png Kit zokni.png Kívül
Szaúd-Arábia labdarúgó-világbajnokság

Ez a cikk bemutatja a szaúdi arábiai labdarúgó-válogatott kampányát az 1998-as világbajnokság döntőjén , amelyet Franciaországban rendeztek . Az edző, a brazil Carlos Alberto Parreira , akit a szaúdi arábiai szövetség közvetlenül a finálé előtt nevezett ki , folytatja elődje, Nelo Vingada jó munkáját , akinek sikerült kvalifikálnia a zöld sólymokat a második világkupa-döntőbe.

A válogatásnak csak a harmadik és az utolsó csoportmeccsén sikerült gólt szereznie, miután két kezdeti vereséget szenvedett Dánia (0-1) és Franciaország (0-4) ellen. A két szaúdi gólok ellen Bafana Bafana arra szerzett egy büntetés által Sami al-Jaber és Youssef al-Thuniyan .

A szaúdiak nem tudják megerősíteni az 1994-es pályájuk jó benyomásait. Az első csoportkörben minden győzelem nélkül kiesnek, és csak a 2–2-es tét nélküli meccsen tudnak döntetlent kapni Dél-Afrika ellen 2–2-re. már megszüntették.

Képesítések

Az ázsiai zóna selejtezői két szakaszban zajlanak. A 36 regisztrált nemzet 10, 3 vagy 4 csapatból álló csoportra oszlik, amelyek hazai és idegenbeli mérkőzéseken versenyeznek, és ahol csak a legjobb csapat kvalifikálja magát a második szakaszba. Ezután a 10 versenyző nemzet két öt csoportra oszlik. Minden csoportból az első megszerzi a jegyét az utolsó szakaszba, a második versenyben a folytatásban versenyez: a győztes közvetlenül kvalifikált, a vesztesnek szembe kell néznie az óceániai zóna folytatásával.

Első fázis

Ebben az első fordulóban az 1. csoportnak négy csapata van: Szaúd-Arábia, Tajpej , Malajzia és Banglades . Az első szakasz Kuala Lumpurban , a második szakasz Jeddah-ban van .

Rangsorolás
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
1 Szaud-Arábia 16. 6. 5. 1 0 18. 1 +17 Szaud-Arábia 3-0 6-0 3-0
2 Malaysia 11. 6. 3 2 1 5. 3 +2 Malaysia 0-0 2-0 2-0
3 Tajvan 4 6. 1 1 4 4 13. -9 Tajvan 0-2 0-0 1-2
4 Banglades 3 6. 1 0 5. 4 14 -10 Banglades 1-4 0-1 1-3

Második szakasz

Szaúd-Arábia ennek a második fordulónak az A csoportjába kerül, négy másik sapkával együtt: Irán , Kína , Katar és Kuvait .

Készítmény

Annak érdekében, hogy játékosai a lehető legjobban felkészülhessenek az utolsó bajnokságra, a szövetség barátságos mérkőzések sorozatát tervezi Franciaországban a1998. május. Az ellenfelek több kontinensről származnak: Közép-Amerikából, Európából és Afrikából.

1998. május 4 Szaud-Arábia 0 - 0 Jamaica Pierre-de-Coubertin Stadion , Cannes
Nézők: 500
játékvezető: Harrel Rémi
(Jelentés)
1998. május 9 Szaud-Arábia 3 - 1 Trinidad és Tobago Pierre-de-Coubertin Stadion , Cannes
al-Jaber Gól szerzett , al-OwairanGól szerzett
Gól szerzett
Lovagok Gól szerzett Nézők: 425

(Jelentés)
1998. május 12 Szaud-Arábia 1 - 1 Izland Pierre-de-Coubertin Stadion , Cannes
al-Jaber Gól szerzett Sigurdsson A gól 8. perc után gólt szerzett8. sz Nézők: 500
1998. május 27 Norvégia 6 - 0 Szaud-Arábia Aker Stadion , Molde
Rekdal A gól 21. perc után szerzett gólt21 e ( Pen. )
Solskjær A gól 31 perc után gólt szerzett31 e , A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 e
Østenstad A gól 82 perc után gólt szerzett82 e
T.A. Flo A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 e
Strand A gól 88 perc elteltével szerzett gólt88 e
Nézők: 13 500
játékvezető: Knud Erik Fisker
(Jelentés)
1998. június 3 Szaud-Arábia 0 - 0 Mexikó Dominique-Duvauchelle Stadion , Créteil
Nézők: 4000 fő

(Jelentés)

1998-as világbajnokság

Hatékony

Itt a lista a 22 játékos által kiválasztott Carlos Alberto Parreira a végső fázisa a 1998-as világbajnokság a France  :

Fehér 36 e Lizarazu 50 e Zidane 71 e36 perc múlva figyelmeztetett
50 perc múlva figyelmeztetett
piros lap
Jelentés 7 perc múlva figyelmeztetett 7 e Al-Jahani 19 e Al-Khilaiwi 82 e Al-Jaber
piros lap
82 perc múlva figyelmeztetett
Kit bal kar france1998h.png France1998h.png testkészlet Kit jobb kar france1998h.png Franciaország1998a shorts kit.png Kit zokni fra98hl.png Franciaország Kit bal kar.png Body kit saudiarabia1998h.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png Szaud-Arábia

FRANCIAORSZÁG:
Kapus 16. Fabien Barthez
03 Bixente Lizarazu 50 perc múlva figyelmeztetett 50 .
08. Marcel Desailly
05. Laurent Blanc 36 perc múlva figyelmeztetett 36 .
15 Lilian thuram
07 Didier Deschamps Kapitány
14 Alain Boghossian
13. Bernard diomedes 58 perc után lecserélték58 .
10. Zinedine Zidane piros lap 71 .
12. Thierry Henry 79 perc elteltével váltotta fel79 .
21 Christophe Dugarry 30 perc múlva cserélték30 th
Póttagok:
20 David Trezeguet 30 perc múlva jött30 th
06. Jurij Djorkaeff 58 perc múlva jött58 .