Guineai labdarúgó-válogatott a 2019-es Afrikai Nemzetek Kupáján

Tenyésztő Paul Put
Kapitány Ibrahima Traore
A legjobb csatár Mohamed Yattara (2 gól)
Guineai labdarúgó-válogatott

A guineai labdarúgó-válogatott  vesz részt a  2019 Afrikai Nemzetek Kupája  szervezett  Egyiptom  származó Június 21 nál nél 2019. július 19. Algéria kiesett a nyolcaddöntőben (0-3).

Képesítések

Guinea a 2009 - től kezdődő képesítések H csoportjába kerül 2017. június 9 nál nél 2019. március 23. A képesítést az ötödik nap végén szerzik meg.

Eredmények

Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
1 Guinea 12. 6. 3 3 0 8. 4 +4 Guinea 1-1 1-0 2-0
2 Elefántcsontpart 11. 6. 3 2 1 12. 5. +7 Elefántcsontpart 2-3 4-0 3-0
3 Közép-Afrikai Köztársaság 6. 6. 1 3 2 4 8. -4 Közép-Afrikai Köztársaság 0-0 0-0 2-1
4 Ruanda 2 6. 0 2 4 5. 12. -7 Ruanda 1-1 1-2 2-2

Statisztika

Játszott mérkőzések Gólszerzők A kvalifikáció során szerzett gólok száma
Célok Játékosok
2 Francois Kamano
1 Ibrahima Cissé , Abdoulaye Sadio Diallo , José Kanté , Naby Keita , Seydouba Soumah , Mohamed Yattara

Készítmény

A zászló bemutatják kapitány Ibrahima Traoré miniszterelnök Ibrahima Kassory Fofana onMájus 31. Nyilvános edzéseket szerveznek a Conakry -i Stade du 28-Septembre- n ugyanazon a napon és másnap. Ezután a játékosok részt vesznek egy előkészítő tanfolyam Marokkó 1 -jén aJúnius 14, ahol vereséget szenvedtek Gambia (0-1) és Benin (0-1) ellen. A guineaiak három mérkőzés harmadik vereségével, aJúnius 16A Alexandria , Egyiptom elleni (1-3).

Verseny

Húz

A CAN sorsolásra sor kerül 2019. április 12A Cairo , szemben a Szfinx és a piramisok. Guinea a FIFA rangsora miatt a 2. helyen szerepel .

A sorsolás ezután ad, mint ellenfelei a Guinea, nigériai (kalap 1, 42 ND a FIFA rangsorban), Madagaszkár (kalap 3, 107 th ) és Burundiban (HAT 4, 136 th ) a B csoportban levő

Hatékony

Paul Put edző meghirdeti a huszonöt játékos előzetes listájátMájus 25.

A végleges kiválasztást a Június 11. Moussa Camara és Abdoulaye Paye Camara a két sikertelen játékos.

Miután Baïssama Sankoh megsérült az Egyiptom elleni barátságos mérkőzésen, Alhassane Bangourát hívják helyére, három nappal a verseny megnyitása előtt.

Csoportkör

Madagaszkár elleni döntetlennel, Nigéria elleni vereséggel és Burundi elleni győzelemmel Guinea a B csoport harmadik helyén végzett. Csak négy ponttal a harmadik, így kvalifikálta magát a kieséses szakaszba.

Rangsor
1 Madagaszkár 7 3 2 1 0 5. 2 +3 Madagaszkár 2-0 2-2 1-0
2 Nigéria 6. 3 2 0 1 2 2 0 Nigéria 0-2 1-0 1-0
3 Guinea 4 3 1 1 1 4 3 +1 Guinea 2-2 0-1 2-0
4 Burundi 0 3 0 0 3 0 4 -4 Burundi 0-1 0-1 0-2

Minősített vagy győztes csapat; Pts = pont; J = játszott; G = nyert; N = nulla; P = elveszett;
Bp = célok; Bc = gólok ellen; Diff  = gólkülönbség

2019. június 22 Guinea 2 - 2 Madagaszkár Alexandria Stadion , Alexandria
22:00 pm CAT
Kaba A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 th
Kamano A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 th ( toll. )
( 1 - 0 ) A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 th Abel
A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 th Andriamatsinoro
Nézők: 5342
játékvezetők: Amin Omar
Jelentés 53 perc múlva figyelmeztetett 53 e Amada 65 e Metaneira 81 e Ilaimaharitra
65 perc múlva figyelmeztetett
81 perc múlva figyelmeztetett
2019. június 26 Nigéria 1 - 0 Guinea Alexandria Stadion , Alexandria
16: 30-kor CAT
Omeruo A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e ( 0 - 0 ) Nézők: 10 388
játékvezetők: Helder Martins de Carvalho
Musa 62 e Etebo 90 th62 perc múlva figyelmeztetett
90 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 27 perc múlva figyelmeztetett 27 th Falette 65 th Seka
2019. június 30 Burundi 0 - 2 Guinea Al Salam Stadion , Kairó
18:00 CAT
( 0 - 1 ) A gól 25 perc után gólt szerzett25 e 52 perc elteltével gólt szerzett 52 e Yattara Nézők: 5 753
játékvezető: Noureddine El Jaafari
Nduwarugira 12 th Nizigiyimana 69 th Duhayindavyi 76 thpiros lap
69 perc múlva figyelmeztetett
76 perc múlva figyelmeztetett

Ibrahima Traore 90 Kapitány 90 Kapitány 90 Kapitány 90 Kapitány 360 - 4 4
Francois Kamano Cserélve 78 Gól szerzett Cserélve 82 Cserélve 63 Között  11. 234 1 4 3
Idrissa Sylla - - - - - - - -
Mohamed yattara Között  4 - Cserélve 79 Gól szerzettGól szerzett Cserélve 79 162 2 3 2
1 Francois Kamano Madagaszkár

1. David Kalfa, "  CAN 2019: Algéria, Elefántcsontpart, Guinea és Mauritánia minősített  " , rfi.fr ,2018. november 19(megtekintve : 2019. április 7. )
  2. Romain Lantheaume, "  CAN 2019-Guinea: Ibrahima Traoré megkapta a nemzeti zászlót  " , az afrik-foot.com oldalon ,2019. május 31(megtekintve : 2019. május 31. )
  3. Patrick Juillard, "  CAN 2019 - GUINEA: MAROKKÓBAN KÉSZÜLNEK A NEMZETI SZILIT  " , a football365.fr oldalon ,2019. május 25(megtekintve : 2019. május 31. )
  4. Gilles Biguezoton, "  BARÁT: KÖSZÖNET SESSEGNONNAK, BENIN-nek GUINEA (1-0)  " , a football365.fr oldalon ,2019. június 11(hozzáférés : 2019. június 12. )
  5. Patrick Juillard, "  BARÁTSÁGOS: EGYIPTOM TÚLKERESZTETI EGY SZÁMÍTÓ GUINEA-T (3-1)  " , a football365.fr oldalon ,2019. június 18(megtekintve : 2019. június 21. )
  6. Yann Buxeda, "  CAN-2019: a sorsolás kalapjait a CAF leplezte le  " , a france24.com oldalon ,2019. április 11(megtekintve : 2019. április 12. )
  7. Yann Buxeda, "  CAN-2019: ismertek az Afrikai Nemzetek Kupájának tyúkjai  " , a france24.com oldalon ,2019. április 12
  8. Rodolph Tomegah, "  CAN 2019-GUINEA: 25 JÁTÉKOS ELŐVÁLASZTÁSA NABY KEITÁVAL  " , az africatopsports.com címen ,2019. május 25(megtekintve : 2019. június 8. )
  9. Romain Lantheaume, "  CAN 2019: Guinea 23 éves Naby Keitával  " , az afrik-foot.com oldalon ,2019. június 12(hozzáférés : 2019. június 12. )
  10. "  CAN: Baïssama Sankoh csomag Guineába, Lass Bangoura helyettesíti  " , a francefootball.fr oldalon ,2019. június 18(megközelíthető 1 -jén július 2019 )