Próbák 5.

Navigáció

A vizsgálatokat a lovas a nyári olimpia 1960 in Rome volt ugrálás , a díjlovaglás és lovastusa , játszott egyénileg és csapatban.

Szervezet

A versenyekre a Piazza di Sienán került sor, amely a csodálatos Villa Borghese körüli parkban található , a világ minden bizonnyal egyik legszebb versenypályáján. Az első nemzetközi Lókiállítást 1922- ben rendezték meg . Pratoni del Vivaro , az Albán-hegységben , Rocca di Papa közelében , Rómától 35 km-re délre, az a helyszín volt, ahol az eseményeket megrendezték. Azóta Pratoni számos bajnokságnak adott otthont, amelyet az FEI szervezett . A végső díjugratás a hagyományoknak megfelelően zajlott az 1953-ban épített olimpiai stadionban.

A lovas versenyek szervező bizottságát egy korábbi nemzetközi díjugrató versenyző, Francesco Formigli vezette. A technikai vezető Bruno Bruni volt, a két pályatervező pedig Alberto Lombardi volt a díjugratásban és Ranieri di Campello az eseményen.

Az előírások módosítása

A FEI úgy döntött, hogy több változtatást hajt végre az olimpiai program szabályain.

Díjlovaglásban országonként csak két versenyző versenyezhetett; már nem volt csapatverseny; a Grand Prix eredményeit a végső besorolás kihirdetése előtt meg kellett vitatni a bírók között; az utolsó tesztet a bíráknak kellett lefilmezniük és megtekinteniük; bírákat csak azokból az országokból választhattak ki, ahol nincsenek érmes versenyzők; a pontszámokat 0-6 skálán osztották ki 0-6 helyett A díjugratásban 1920 óta először két külön díjugrató verseny volt. 1924 óta először nemzetenként négy versenyző volt.

Résztvevők

30 ország mutatta be a versenyzőketː Argentína, Ausztrália, Ausztria, Belgium, Brazília, Bulgária, Kanada, Csehszlovákia, Dánia, Egyiptom, Franciaország, a Németországi Szövetségi Köztársaság, Nagy-Britannia, Németországi Demokratikus Köztársaság (NDK), Magyarország, Írország, Olaszország, Japán, Korea, Új-Zéland, Lengyelország, Portugália, Románia, Oroszország, Spanyolország, Svédország, Svájc, Törökország, Uruguay, Egyesült Államok). 159 pár vett részt a különféle eseményeken, 69 a díjugratásban, 17 a díjlovaglásban és 73 a rendezvényeken.

Obstables ugrásä

Az ötméteres folyó és a szokatlan távolságokkal rendelkező hármas kombináció a díjugrató pálya "békebírói" volt, mind egyéni, mind csapatversenyben. Az indulók több mint fele hibázott.

Az egyéni verseny első fordulója után Raimondo d'lnzeo és Posillipo állt az élen. Ők voltak az egyetlen hibátlan pár, megelőzve a meglepő argentin Naldo Dasso négy, Piero d'lnzeo és Max Fresson nyolc ponttal. A második fordulóban David Broome hét ponttal éri el a legjobb teljesítményt. Piero d'lnzeo és Hans-Günter Winkler egyaránt két hibát, a vezető, Raimondo d'lnzeo pedig három hibát vétett. Még mindig 12 ponttal, Ilnzeo két testvére közül a fiatalabb aranyérmet nyert testvére és ifja, David Broome előtt.

A 18 csapatból csak kilenc teljesítette az első fordulót, a többit az olimpiai szabályok szerint kellett kiesni. A technikai küldött azonban úgy döntött, hogy alkalmaz egy olyan szabályt, amely előírja, hogy a kieső versenyzők maximum 20 pontot kapnak. Ennek eredményeként 18 csapat indulhatott a második fordulóban.

Idomítás

A római díjlovaglás teljesen innovatív volt. A Grand Prix során a bírók minden forduló után 20 percig üléseztek, amikor a nézők számára nem történt semmi. Az utolsó fordulót, ugyanazzal az ismétléssel, a bírák újra leforgatták és megtekintették. A végleges eredményeket három nappal később közöltük.

Hatezer néző figyelte a Piazza di Siena nagydíját. Öt versenyző kvalifikálta magát a döntőbe: kettő a Szovjetunióba, egy pedig Svájcba, Németországba és Svédországba. A döntő semmit sem változtatott. A 34 éves Szergej Filatov , az Absent nyolcéves fekete ménje aranyat nyert.

Teljes verseny

Az ausztrálok voltak az olimpiák szenzációja a rendezvények során. A díjlovaglásban nem kivételes pontszámok után Larry Morgan, Neale Lavis , Brian Crago és Bill Roycroft kvartett uralta a terepfutást az eddig soha el nem érett szintig. Amikor végre kiderültek a krossz utáni eredmények, Morgan vezetett Crago és Lavis előtt. Mindhárman helyzetben voltak az érmekért. Negyedik pilótájuk, Roycroft, miután egy zuhanás nem volt sokkal lemaradva, azon kívül, hogy agyrázkódással és kulcscsonttöréssel feküdtek egy kórházi ágyban. Amikor Crago potenciális ezüstérmes Saber elutasították a második vizsgálat, Ausztrália volt, ki a csapat. A 45 éves Bill Roycroftot kiengedték a kórházból. Egyértelmű díjugrató pályán járt Solo -nkkal, és Ausztráliában csapat aranyat nyert.