( Astana Pro Team )
Csapat Jumbo-Visma
2 ND lépésben ▶
Dokumentáció Wikidata-logo S.svg

Az 1 -jén  szakaszában a Tour of Italy 2019 zajlik szombaton 2019. május 11, egyéni időmérő edzés formájában, Bologna és a Madonna di San Luca szentély között , 8,2 km-es távon  .

Útvonal

A Tour of Italy 2019 stopperrel kezdődik, mint az előző kiadásban, az útvonal ugyanaz, mint a Tour of Emilia 2018 során. Ez a 8 km-es stopperóra San Luca emelkedésével (2,1 km 9,7% -kal) ér véget. A futók percenként 16:50 és 19:45 között indulnak, a fő favoritok a verseny első órájában indulnak.

A verseny lefutása

Az első versenyző, aki ekkor indul, a holland Tom Dumoulin , a Giro 2017 győztese és a 2017-es gyakorlat világbajnoka. 13 perc 22 másodpercet állít be. Néhány másodperccel később a kolumbiai Miguel Ángel López veszi az első pozíciót Dumoulinnal egy időben. Bob Jungels 13 perc 40 másodperc alatt, az Európa-bajnok Victor Campenaerts pedig 13 perc 47 másodperc alatt fejezte be a versenyt . A Giro kettős győztese, Vincenzo Nibali meglepetést okozott azzal, hogy 13 perc 17 másodperc alatt megszerezte az első helyet.

Az olasz ideje nem sokáig maradt mérce a szlovén Primož Roglič elsöprő teljesítményével, és 12 perc 54 másodperc (23 másodperccel Nibali előtt) folytatta az előtte álló két versenyzőt. Az olasz Giulio Ciccone volt a legjobb idő a mászáson, ennek ellenére 1 perc 20 másodpercet veszített a síkon. A Team Ineos két versenyzője , Tao Geoghegan Hart és Pavel Sivakov 13, 29, illetve 13 perc 55 másodperc alatt végzett. A lengyel Rafał Majka (13 perc 27 másodperc) és a spanyol Peio Bilbao (13 perc 36 másodperc) az ölükben végzett. Az utolsó kedvenc , aki rajthoz áll , az angol Simon Yates , aki szép mászással a második helyet szerzi meg (13 perc 13 másodperc).

Ennek az első szakasznak a végén a szlovén Primož Roglič, a szakasz győztese veszi a versenyt domináló rózsaszínű trikót, Simon Yates 19 másodperccel a második, Nibali pedig 23 másodperccel a harmadik. A pontok besorolásában is az első helyet szerzi meg, Ciccone veszi a hegyi mezt, López pedig a legjobb fiatal.

Wikidata-logo S.svgÁltalános besorolás
1. sz Primož Roglič általános besorolási vezető rózsaszínű trikójapont vezetői lila mez Szlovénia Jumbo-Visma 12:54
4 -én Miguel Ángel López fehér mez a legjobb fiatal osztályozásának vezetőjének Colombia Astana Pro Team + 28 másodperc

Pontok szerinti rangsorolás

Wikidata-logo S.svgPontok szerinti rangsorolás
Futó Ország Csapat Pontok
1. sz Primož Roglič pont vezetői lila mezáltalános besorolási vezető rózsaszínű trikója Szlovénia Jumbo-Visma 15 pont
2 nd Simon yates Egyesült Királyság Mitchelton-Scott 12 pont
3 rd Vincenzo Nibali Olaszország Bahrein-Merida 9 pont
4 -én Miguel Ángel López fehér mez a legjobb fiatal osztályozásának vezetőjének Colombia Astana Pro Team 7 pont