Tour de France 2005 2 nd színpadon | |||||||||||
Stage eredmények | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. sz | Tom boonen | 3 óra 51 perc 31 s (47,037 km / h) |
|||||||||
2 nd | Thor hushovd | mt | |||||||||
3 rd | Robbie McEwen | mt | |||||||||
Általános besorolás a szakasz végén | |||||||||||
Mr. sárga | David Zabriskie | 4 óra 12 perc 27 s (47,668 km / h) |
|||||||||
2 nd | lance Armstrong | +2 mp |
|||||||||
3 rd | Bodrogi László | +47 s |
|||||||||
További besorolások a szakasz végén | |||||||||||
Mr. zöld | Tom boonen | 35 pont | |||||||||
Pöttyös úr | Thomas voeckler | 3 pont | |||||||||
Mr. fehér | Fabian Cancellara | 4 óra 13 perc 33 s |
|||||||||
D. sárga | CSC | 12:39:17 |
|||||||||
Kronológia | |||||||||||
| |||||||||||
A 2 nd színpadon a Tour de France 2005 -án került sor 2005. július 3között Challans és Les Essarts távolságon keresztül 181,5 km. A sprintben a belga Tom Boonen nyerte, aki egyúttal felveszi a pont besorolás zöld mezét. A sorban a norvég Thor Hushovd és az ausztrál Robbie McEwen előtt jár . Ezt a szakaszt Thomas Voeckler , Sylvain Calzati , David Cañada és Bodrogi László szakadása jellemezte , akiket végül a céltól nem messze elkap a peloton . Thomas Voeckler azonban a legjobb mászó pöttyös trikóját örökölte, ez az első a gyűjteményében (háromszínű mez, sárga mez és fehér mez). David Zabriskie megőrzi sárga mezét.
Rank 3 th szakaszban | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Tom boonen | BEL | Gyors lépés | 3 óra alatt 51 perc 31 másodperc alatt |
2 nd | Thor hushovd | SEM | Mezőgazdasági hitel | mt |
3 rd | Robbie McEwen | AUS | Davitamon-Lotto | mt |
4 -én | Stuart O'Grady | AUS | Cofidis | mt |
5 . | Luciano Pagliarini | MELLTARTÓ | Liquigas-Bianchi | mt |
6 . | Juan Antonio Flecha | ESP | Fassa Bortolo | mt |
7 . | Wrolich Péter | AUT | Gerolsteiner | mt |
8 . | Jerome Pineau | ENG | Bouygues Telecom | mt |
9 . | Baden Cooke | AUS | Játékok franciái | mt |
10 . | Allan davis | AUS | Liberty Seguros-Würth | mt |
1 st köztes sprint hogy Grouet (17,5 km)
Első | Robert Hunter 6 P. és 6 s |
Második | Fabian Wegmann , 4 P. és 4 s |
Harmadik | Philippe Gilbert , 2 P. és 2 s |
2 nd köztes sprint a Talmont-Saint-Hilaire (69,5 km)
Első | Bodrogi László 6 P. és 6 s |
Második | Thomas Voeckler , 4 P. és 4 s |
Harmadik | Sylvain Calzati , 2 P. és 2 s |
3 -én közbenső sprint a Château-Guibert (150 km)
Első | Bodrogi László 6 P. és 6 s |
Második | Sylvain Calzati , 4 P. és 4 s |
Harmadik | David Cañada , 2 P. és 2 s |
Côte du Lac de la Vouraie 4. kategória (165 km)
Első | Thomas Voeckler 3 P. |
Második | David Cañada , 2 P. |
Harmadik | Sylvain Calzati , 1 P. |
Általános besorolás végén a 2 nd színpadon | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | David Zabriskie | USA | CSC | 4 óra alatt 12 perc 22 másodperc alatt |
2 nd | lance Armstrong | USA | Discovery Channel | +2 mp |
3 rd | Bodrogi László | HUN | Mezőgazdasági hitel | +47 s |
4 -én | Alekszandr Vinokourov | KAZ | T-Mobile | +53 s |
5 . | George hincapie | USA | Discovery Channel | +57 s |
6 . | Floyd Landis | USA | Phonak | +1 perc 02 s |
7 . | Fabian Cancellara | SUI | Fassa Bortolo | +1 perc 02 s |
8 . | Jens voigt | GER | CSC | +1 perc 04 s |
9 . | Vladimir karpets | RUS | Illes Balears | +1: 05 |
10 . | Igor González de Galdeano | ESP | Liberty Seguros-Würth | +1: 06 |
Pontok szerinti rangsorolás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Pontok) | |
1. sz | Tom boonen | BEL | Gyors lépés | 35 pont |
2 nd | Thor hushovd | SEM | Mezőgazdasági hitel | 30 pont |
3 rd | Robbie McEwen | AUS | Davitamon-Lotto | 26 pont |
A legjobb hegymászó ranglistája | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Pontok) | |
1. sz | Thomas voeckler | ENG | Bouygues Telecom | 3 pont |
2 nd | David Cañada | ESP | Saunier Duval-Prodir | 2 pont |
3 rd | Sylvain Calzati | ENG | AG2R Provident | 1 pont |
A legjobb fiatal általános ranglista | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Fabian Cancellara | SUI | Fassa Bortolo | 4 óra alatt 13 perc 33 s alatt |
2 nd | Vladimir karpets | RUS | Illes Balears | +3 s |
3 rd | Jaroszlav Popovics | UKR | Discovery Channel | +16 s |
| ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Ország | Idő | ||||
1 re | CSC | Dánia | 12 óra 39 perc 17 másodperc alatt | |||
2 nd | Discovery Channel | Egyesült Államok | + 4 mp | |||
3 rd | Phonak | svájci | + 1 perc 33 s | |||