Célok 73 (meccsenként 2,28)
Legjobb játékos Ahmed Hassan
Legjobb góllövő (k) Samuel Eto'o (5 gól)

Navigáció

A 2006 Afrikai Nemzetek Kupája került sor Egyiptom honnan január 20. és 2006. február 10. Otthon Egyiptom története során ötödször nyerte el a címet, köszönhetően az Elefántcsontpart elleni döntőben megnyert büntetőpárbajnak.

Képesítések

Egyiptom2006.JPG

A CAN 2006 kvalifikációjára a 2006. évi világbajnokságra való kvalifikációval egy időben került sor .

Eredmények

Tekintse meg a 2006-os Afrika Kupa selejtező eredményeit .

Minősített Nemzetek

A CAN- részvételek száma szerint rangsorolva .

Végső torna

Csoportok

A CAN 2006 sorsolására sor került 2005. október 20A Cairo .

Egyiptomot, a szervezőt és a magokat közvetlenül az A csoportba helyezték. Tunézia, a címvédő és a mag közvetlenül a C csoportba került. A többi mag Kamerun és Nigéria volt.

A vetőmagok rangsorát az országok CAN 2000 , 2002 és 2004 legutóbbi teljesítményei szerint készítettük  :

Döntőbíráskodás: Lassina Paré
2006. január 21 Marokkó 0 - 1 Elefántcsontpart Kairói Nemzetközi Stadion , Kairó
14:00.
A gól 39 perc után gólt szerzett39 th Drogba Választottbíróság: Jérôme Damon
2006. január 24 Líbia 1 - 2 Elefántcsontpart Kairói Nemzetközi Stadion , Kairó
17:15.
Kames A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42. sz 10 perc után gólt szerzett10 th Drogba
A gól 74. percben szerzett gólt74 th Yaya Touré
Választottbíróság: Shamsul Maidin
2006. január 24 Egyiptom 0 - 0 Marokkó Kairói Nemzetközi Stadion , Kairó
20:00.
Döntőbíróság: Coffi Codjia
2006. január 28 Egyiptom 3 - 1 Elefántcsontpart Kairói Nemzetközi Stadion , Kairó
Motaeb A gól 8. perc után gólt szerzett8 e A gól 69 perc elteltével gólt szerzett 69 e
Aboutreika A gól 61. perc után szerzett gólt61 e
A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 th A. Kone Választottbíróság: Eddy Maillet
2006. január 28 Líbia 0 - 0 Marokkó Kairói Katonai Akadémia Stadion , Kairó
Választottbíróság: Mourad Daami
Négyzet Pontok J G NEM P Célok + Célok - Diff.
17:15.
Eto'o A gól 20 perc után gólt szerzett20 th A gól 39 perc után gólt szerzett 39 th A gól 78 perc elteltével szerzett gólt 78 th A gól 31 perc után gólt szerzett31 e ( toll. ) Flávio Választottbíróság: Mohamed Guezzaz
2006. január 21 Menni 0 - 2 Kongói Demokratikus Köztársaság Kairói Katonai Akadémia Stadion , Kairó
20:00.
A gól 45 perc után gólt szerzett45 th Mputu
A gól 64. percben szerzett gólt64 th LuaLua
2006. január 25 Angola 0 - 0 Kongói Demokratikus Köztársaság Kairói Katonai Akadémia Stadion , Kairó
2006. január 29 Angola 3 - 2 Menni Kairói Katonai Akadémia Stadion , Kairó
Flávio A gól 9. perc után szerzett gólt9 -én A gól 38 perc után gólt szerzett 38 -én
Maurito A gól 86 perc elteltével szerzett gólt86 th
A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 th Kader
A gól 67 perc elteltével szerzett gólt67 th Cherif Touré
Választottbíróság: Abderrahim El Arjoun
2006. január 29 Kamerun 2 - 0 Kongói Demokratikus Köztársaság Kairói Nemzetközi Stadion , Kairó
17:15.
dos Santos 35 perc elteltével gólt szerzett35 e A gól 82 perc után gólt szerzett 82 e A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt 90 + 3 rd
17:15.
Tana A gól 33 perc után gólt szerzett33 rd A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e ( Pen. ) A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt90 + 1 e Feindouno Választottbíróság: Emmanuel Imiere
2006. január 26 Tunézia 2 - 0 Dél-Afrika Haras El-Hedood Stadion , Alexandria
20:00.
dos Santos A gól 32 perc után gólt szerzett32 e
Benachour A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 th
Választottbíróság: Raphaël Evehe Isteni
2006. január 30 Tunézia 0 - 3 Guinea Haras El-Hedood Stadion , Alexandria
16 perc elteltével gólt szerzett16 e O. Bangoura
A gól 70 perc után gólt szerzett70 e Feindouno
A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt90 + 1 e Diawara
2006. január 30 Zambia 1 - 0 Dél-Afrika Alexandria Stadion , Alexandria
C. Katongo A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th Választottbíróság: Essam Abd El Fatah
17:15.
Taiwo A gól 85 perc után gólt szerzett85 th Választottbíróság: Essam Abd El Fatah
2006. január 23 Zimbabwe 0 - 2 Szenegál Port-Said Stadion , Port-Said
20:00.
A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 th H. Camara
80 perc elteltével gólt szerzett80 th Ba
Választottbíróság: Khalid Abdel Rahman
2006. január 27 Ghána 1 - 0 Szenegál Port-Said Stadion , Port-Said
17:15.
Amoah A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13. sz Választottbíróság: Abderrahim El Arjoun
2006. január 27 Nigéria 2 - 0 Zimbabwe Port-Said Stadion , Port-Said
20:00.
Obodo A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th
Mikel A gól 60 perc után gólt szerzett60 th
2006. január 31 Nigéria 2 - 1 Szenegál Port-Said Stadion , Port-Said
Martins A gól 79 perc után gólt szerzett79 th A gól 88 perc elteltével szerzett gólt 88 th A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 th S. Camara Választottbíróság: Jérôme Damon
2006. január 31 Ghána 1 - 2 Zimbabwe Ismailia Stadion , Ismailia
Adamu A gól 90 + 2 perc után szerzett gólt90 + 2 nd A gól 60 perc után gólt szerzett60 th ( CSC ) Ahmed
játékvezető: Coffi Codjia
2006. február 3 Egyiptom 4 - 1 Kongói Demokratikus Köztársaság Kairói Nemzetközi Stadion , Kairó
A. Hassan A gól 33 perc után gólt szerzett33 th A gól 89 perc elteltével szerzett gólt 89 th ( PEN. )
H. Hassan A gól 39 perc után gólt szerzett39 th
Moteab A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th
A gól 45 + 2 perc után szerzett gólt45 + 2 e ( CSC ) El-Saqua Nézők: 74 000
játékvezető: Modou Sowe
2006. február 4 Nigéria 1 - 1 kb Tunézia Port-Said Stadion , Port Said
Obinna A gól 6 perc után gólt szerzett6. sz A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 th Haggui Nézők: 10 000
HiányaBouazizi
2006. február 4 Kamerun 1 - 1 kb Elefántcsontpart Kairói Katonai Akadémia Stadion , Kairó
Meyong Ze A gól 95 perc után gólt szerzett95 th A gól 92 perc elteltével szerzett gólt92 e B. Koné Nézők: 4000 játékvezető
2006. február 7 Egyiptom 2 - 1 Szenegál Kairói Nemzetközi Stadion , Kairó
A. Hassan A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 e ( Pen. )
Zaki A gól gólt szerzett 81 perc után81 e
52 perc elteltével gólt szerzett52 nd Niang Nézők: 76 000
választottbíróság: Raphaël Evehe Isteni
2006. február 7 Nigéria 0 - 1 Elefántcsontpart Haras El-Hedood Stadion , Alexandria
Végső
2006. február 10 Egyiptom 0 - 0 kb Elefántcsontpart Kairói Nemzetközi Stadion , Kairó

Általános statisztikák

• A gólok száma összesen: 73 gól, meccsenként átlagosan 2,28 gól.
  • Gólelosztás: Az első fordulóban 54, a nyolcaddöntőben 14, az elődöntőben 4 és az utolsó két meccsen csak 1 gól született.
  3. Guinea  : +5
  • A meccs legtöbb gólja: 5 (Tunézia v Zambia (4-1), Angola v Togo (3-2), Egyiptom Kongói Kongó (4-1), Szenegál v Guinea (3-2))
  • Szankciók: A játékvezetők 91 sárga és 7 piros lapot osztottak ki a CAN során.

Munkaerő

A CAF most először engedélyezte a játékosok 23 játékos kiválasztását a szokásos 22 helyett.

Stadionok

A versenynek otthont adó stadionok listája és kapacitásuk (forrás: A verseny hivatalos honlapja )

Csapat becenevek

A CAN 2006-ban résztvevő csapatok beceneve:

• Dél-Afrika  : a Bafana Bafana.
  • Angola  : a Palancas Negras.
  • Kamerun  : A megingathatatlan oroszlánok.
  • Elefántcsontpart  : az elefántok.
  • Egyiptom  : a fáraók.
  • Ghána  : a fekete csillagok.
  • Guinea  : a Sily National.
  • Líbia  : a Zöldek.
  • Marokkó  : az Atlasz Oroszlánok.
  • Nigéria  : a Szuper Sasok (korábban: a Zöld Sasok).
  • Kongói Demokratikus Köztársaság  : a simbák (korábban: a leopárdok).
  • Szenegál  : a terangai oroszlánok.
  • Togo  : a sólymok.
  • Tunézia  : Karthágói sasok.
  • Zambia  : a Chipolopolo (korábban: a KK Eleven)

1 st  nap
  • Egyiptom - Líbia  : Azáltal, hogy a listán a 23 egyiptomiak , Hossam Hassan megegyezett a rekordot a száma részesedések egy játékos egy CAN , rekordot tartott az elefántcsontparti kapus Alain Gouaméné , és amely 7 részesedések. Hossam Hassan vett részt a 1986 , 1988 , 1992 , 1998 , 2000 , és 2002 kiadásaiban a CAN és játszott összesen 18 mérkőzést eddig. A líbiai oldalon Luis Alejandro Ruben, akit a mérkőzés során kizártak, a harmadik dél-amerikai játékos, akit egy afrikai nemzet honosított, és aki CAN- t játszik .
  • Marokkó - Elefántcsontpart  : Első CAN Mhamed Fakhir számára, akit Philipe Troussier utolsó pillanatában a "meglepetés visszavonása" után neveztek ki a marokkói válogatás élére.
  • Kamerun - Angola  : A mesterhármas aláírásával Samuel Eto'o fokozatosan belép a CAN legendájába . Először is csatlakozva 12 olyan játékoshoz, akik legalább 3 gólt szereztek

ülésén CAN , de leginkább azért, mert ő csak aláírta a 9 th  cél minden CAN zavaros, csatlakozva a top 10 pontszerző a CAN , holtversenyben az elefántcsontparti Abdoulaye Traoré és haladó honfitársa Roger Milla (7 gól).

• Togo - Kongói Demokratikus Köztársaság  : Soha kettőt három nélkül! Ez volt a harmadik alkalom, amikor a két csapat egymással szembesült a CAN utolsó szakaszában , és a Kongói Demokratikus Köztársaság harmadszor is megőrzi legyőzhetetlenségét a sólymok ellen.
  • Tunézia - Zambia  : Négy évvel és egy nappal korábban a két válogatott már találkozott az Afrikai Nemzetek Kupája csoportjának megnyitóján. Ez volt a Stade Omnisports Modibo Keita a Bamako nevében CAN 2002 , a mérkőzés véget ért az eredmény 0-0. Ráadásul, mint előző nap Samuel Eto'o , a tunéziai Francileudo Santos is mesterhármast ér el.
  • Dél-Afrika - Guinea  : Ez a mérkőzés első volt a két csapat számára, mivel még soha nem találkoztak egymással. Dél-Afrika, ez az ő 34 -én  afrikai ellenfél, mivel a re-kötődés CAF és a FIFA 1992 Tény, hogy a dél-afrikaiak kizárták a két szervezet 1958-ban, miután nem volt hajlandó bemutatni egy többnemzetiségű csapat CAN 1957 , ahonnan kizárták őket.
  • Nigéria - Ghána  : Ez volt a 58 th  derbi a két rivális. Az 1–0-s győzelem mellett a nigériai „szuper sasok” megőrzik a 14 éves legyőzhetetlenséget a ghánai „fekete csillagok” ellen. Az utolsó ghánai győzelem tehát a CAN 1992 elődöntőjébe nyúlik vissza . Nigéria azonban statisztikailag messze elmarad, mindössze 16 győzelem, 23 vereség és 19 döntetlen mellett.
  • Zimbabwe - Szenegál  : A csapata kispadján jelen lévő zimbabwei Gilbert Mushangazhike kétségtelenül az a játékos, aki a legtovább érkezett Egyiptomba, mert utóbbi a D2-ben játszik ... Kínából! A zimbabweiek már az utolsó CAN- nél ízlelgették az eredetiséget , a ciprusi bajnokságban játszó játékossal .
2 th  nap
  • Egyiptom - Marokkó  : Egy kontrával, amely 14 győzelmet mutat csak 2 vereségért (és most 11 döntetlen), és több mint 20 éve veretlen időt, Marokkó kétségtelenül továbbra is az egyiptomiak bête noire-je. Valójában az utolsó egyiptomi győzelem a marokkók felett CAN 1986-ra nyúlik vissza (Egyiptom szervezésében) Abu Zeid bravúrjával az elődöntőben a mérkőzés végén. Indiai jel, amely a "fáraókat" is érinti a másik két maghrebi csapat ellen: Algéria (9 algériai győzelem 6 vereségért) és Tunézia (12 tunéziai győzelem 11 vereségért).
  • Angola - Kongói Demokratikus Köztársaság  : Angola továbbra sem tud nyerni. Ahogy játszotta 8 th  mérkőzés 3 CAN, Angola még nem nyert egyetlen játék Nemzetek Kupája Afrika, és megjeleníti a rekord 4 veszteség 4 döntetlen. Annyiban zavaró, mintha 1996-ban és 1998- ban Angola a kezdő címkével érkezett volna, ezúttal a jövő globalistájával játszik. Utolsó esély a csoport utolsó mérkőzésére, egy másik globalista: Togo ellen.
  • Zambia - Guinea  : Zambia még mindig nem tud felépülni. Az 1990-es évek hajnalán az afrikai futball jövőbeni nagyhatalmának nyilvánított, majdnem az egész csapat egy szörnyű repülőgép-balesetben halt meg 1993-ban, amikor jó helyzetben volt az 1994-es labdarúgó-világbajnokságra való kvalifikációhoz . Ennek ellenére a csapat képes volt talpra elérte az utolsó a 1994 és 3 -én  sor 1996-ban . De 1998 óta a csapat nem is tud bejutni a nyolcaddöntőbe. A mérkőzés végén megújult.
  • Tunézia - Dél-Afrika  : Pokolba ereszkedés Dél-Afrika számára! Győztes 1996 , döntős 1998 , elődöntős a 2000 , a negyed döntős 2002 , a csapat befejezte 3 e az ő csoportja 2004 (és így kiesett az első fordulóban), és könnyen lehet, az utolsó helyen a CAN ha az volt, hogy elveszítették a Zambia elleni utolsó meccsüket.
  • Ghána - Szenegál  : A mai ghánai győzelem mindent megkérdőjelez a csoport besorolásában, mert két győzelmük ellenére a nigériai szomszédok továbbra sem biztosak kvalifikációjukban. A Ghánaiak határozottan nem engedik el testvére-ellenségeiket.
3 th  napos
  • Egyiptom - Elefántcsontpart  : Egyiptom bosszút áll! Nigériához és Zimbabwéhez előző nap hasonlóan a nap két selejtezője is selejtező mérkőzéseken találkozott. Didier Drogba csapattársai kétszer is felülkerekedtek Mido felett , köztük az alexandriai győzelem, amelyet az egyiptomiak a legmegalázóbbnak tartottak, mert otthoni legyőzhetetlenséget tört meg a több mint 19 éves hivatalos mérkőzéseken!
  • Líbia - Marokkó  : Először Marokkó számára, és nem a legbiztatóbb az Atlas Lions rajongói számára. Marokkó története során először 0 góllal végzett a CAN döntőben . 11 afrikai kupában küzdött. Soha nem történt meg.
  • Angola - Togo  : A két globalista végül összeomlott. Még ha a második naptól kiesik is Togo, Angolának volt esélye a továbbjutásra, amíg legyőzte a togókat, Kamerun megverte a Kongói Demokratikus Köztársaságot, és a két mérkőzés gólkülönbségeinek összege nagyobb volt, mint 4. egy gól, hosszú perceket várt a harmadik kameruni gólra a meccs végén, de semmi tennivaló, a szerencse nem állt mellettük.
  • Kamerun - Kongói Demokratikus Köztársaság  : A CAN 1984 emlékezetes Algéria – Nigéria óta soha egy meccs sem váltotta annyira a futball-összeesküvők beszélgetését, mint ez . Ezt a mérkőzést, a csoportkör utolsó napjára számítva, rendezéssel gyanúsították. Algéria már kvalifikálta magát, és a második helyet Nigéria és Malawi játszotta, ez az afrikai kupa kinyilatkoztatása . Nigériának csak sorsolásra volt szüksége Algéria ellen a kvalifikációhoz, ami meg is történt, kiesett Malawi. Eddig semmi rendellenes. De a két csapat magatartása a meccs alatt sok gyanút váltott ki: nagyon kevés elkötelezettség, passzok az ellenfélnek, amint az egyik csapat elérte az ellentétes célokat, és még mindig sok nyom, amely a CAF-t arra kényszerítette , hogy a két csapatot kiszabja, pénzbírsággal sújtott néhányat ezer dollár a sportszerűtlen viselkedésért.
    Ma kissé más volt a forgatókönyv. Ha a két meccs egyszerre kezdődött, a második félidő viszont 8 perces késéssel kezdődött. A Kamerun 2-0 vezet a félidőben folytatódott a támadás és uralni az ellenfél, míg a 85 th  perc alatt, így ha a másik játék véget ért. Az angolai, akik remélhetőleg egy harmadik kameruni gólra vártak, éhesek maradtak, és végeláthatatlan labda-toló ülést néztek, jelezve, hogy mindkét csapat a Kongói Demokratikus Köztársaság minősítő pontszámmal várta az utolsó sípot, és edzőjük, Claude Le Roy, aki nem más mint ... az Indomitable Lions volt edzője!
  • Tunézia - Guinea  : Tunézia ritkán lőtt ennyi gólt egy afrikai ellenféllel szemben. Az elmúlt tíz évben csak Marokkónak, Nigériának és Kamerunnak sikerült az a bravúr, hogy több mint három gólt szerzett a kontinens egyik legjobb védelme ellen.
  • Zambia - Dél-Afrika  : Benedict McCarthynak a 2006-os kiadás során nem sikerült növelnie a CAN- ban elért pontszámlálóját . Bár már 7 gólja volt (az 1998-as kiadás során szerzett összes gólt), megközelítheti a legjobb 10 góllövőt CAN történelem. Olyan rangsor, ahol egy bizonyos Samuel Eto'o 11 góllal már a negyedik, míg ennek a kiadásnak még nincs vége.
  • Nigéria - Szenegál  : Köszönet megkétszereződik Obafemi Martins a 78 th , és 88 -én  perccel, nigériaiak vált szakemberek győzelmet a játék vége. A selejtezőben góljaik fele az utolsó negyed órában született, ami lehetővé tette számukra, hogy kiragadjanak a megszerzett 21 közül 13 pontot: két győzelem Algéria ellen, egy győzelem és egy döntetlen Ruanda ellen, győzelem Gabon ellen, egy pedig Zimbabwe ellen.
  • Ghána - Zimbabwe  : Két Afrikai Nemzetek Kupájában Zimbabwének kétszer is sikerült megmentenie a becsületet az utolsó mérkőzésen. Az első két nap két veresége ellenére minden alkalommal megnyerték az utolsó mérkőzést. 2004-ben Algéria ellen, amelyet majdnem megszüntettek, és ezúttal Ghánát, amelyet valóban megszüntettek. Mindkét esetben a nyolcaddöntőbe jutás miatti feszültség a végéig tartott.
  • Egyiptom - Kongói Demokratikus Köztársaság  : Egyiptom azzal, hogy leosztotta a kezét a volt zairaiakkal szemben, egy régi, 32 évvel ezelőtti vitát rendezett utóbbival. A 1974 , Egyiptom, amely megszervezte a második lehet a történelemben , célja, hogy ez egy lehetőség, hogy a koronás afrikai bajnok a harmadik alkalommal, és előzni Ghána a rangsor CAN won (nyerték két egymástól. Abban az időben). De az elődöntőben a Hassan Shehata, az egyiptomiak jelenlegi edzője által vezetett csapatot Zaire 3-ról 2-re meglepte, míg a második félidő elején 2-0-ra vezetett. Zaire volt az, aki végül megnyerte második afrikai kupáját is . Azóta a Kongói Demokratikus Köztársaság soha többé nem verte Egyiptomot, ez volt az egyetlen győzelme a fáraók ellen, de ma azt mondhatjuk, hogy az egyiptomiak elszámolták a kongóiakat.
  • Guinea - Szenegál  : 39 th  derbi a két szomszédos ország (a játékokat játszott rekord ellen ugyanazon ellenfél mindkét csapat), és Szenegálban még természetesen vezető 18 győzelem és 13 Érdekes, hogy a mérkőzések között guineai és szenegáli ritkán voltak annyira termékeny gólokban (5 gól): utoljára 1972-ben volt , amikor Guinea 3-2-re nyert az afrikai játékok selejtezőjében . 1969-ben Guineának 4-3-ra ( 1970-es CAN-ra kvalifikálva ), 1967-ben pedig Szenegálnak 4-1-re ( 1968-ban CAN-ra kvalifikálva ) volt eredmény.
  • Kamerun - Elefántcsontpart  : A "Látjuk egymást a kvalifikációban", a tornán találkozunk "sorozatban itt van a Kamerun – Elefántcsontpart mérkőzés. Ezeknek a nemzeteknek a két találkozója a CAN és a 2006. évi világkupák között ikszelt selejtezők keretében kétségtelenül a legjobban követett meccsek voltak ebben a szakaszban. Először az első meccs Yaoundéban , ahol az elefántcsontpartiak négy jó eredmény-sorozat után 2-0-ra kaptak ki, köztük Tunéziában arattak győzelmet az afrikai bajnok ellen, és egy újabb Egyiptomban a kvalifikációs csoport egyik kedvencénél. De mindenekelőtt a visszavágó meccs Abidjanban , amelynek során a világbajnokság kvalifikációját kellett lejátszani, és ahol az elefántokat a meccs végén meglepte Achille Webo gólja.
    Végül Elefántcsontpartnak Kamerun legyőzése nélkül sikerült kvalifikálnia magát a világbajnokságra . Csakúgy, mint a negyeddöntő után, ahol, még ha az elefántcsontpartiak sem nyertek is, végül az elődöntőbe jutottak az Afrikai Kupa leghosszabb kapura lövéssorozatának köszönhetően.
  • Nigéria - Tunézia  : Nigéria végül bosszút állt az utolsó CAN-ért . Tunéziaiak és nigériaiak a CAN 2004 elődöntőjében játszottak , és a tizenegyespárbaj után is eldőlt a selejtező. Legutóbb Tunéziának sikerült ez a gyakorlat, ezúttal a nigériaiakon volt a sor.
Elődöntők
  • Egyiptom - Szenegál  : cseréje Mido a 79 th  percben a mérkőzés kétségtelenül a leginkább burleszk e CDN per share. Amikor Hassan Shehata, az egyiptomi edző úgy dönt, hogy kiküldi Amr Zakiért, Mido nem hajlandó kimenni, és erőszakos megbeszélést indít edzőjével. Több mint egy percet vesz igénybe a pálya széléig, feláll Shehata előtt, aki nem mulasztja el elmondani neki négy igazságát. Hossam Hassan közbelépése kellett ahhoz, hogy megakadályozza a két ember ütését. Eközben az egyiptomi állami neheztelt az egyik úgy vélték, addig azok csillag és a 77,000 néző jelen a stadionban énekeltek „Ki, ki”, hogy Mido . Végül Shehata edzője megtérült, és Amr Zaki csak egy percet töltött az egyiptomi selejtező gól megszerzésével. Mido megpróbálja megmenteni a képét, és csatlakozik csapattársaihoz, akik megünneplik a gólt, de teljes közönyükkel ütköznek. Végül ennek az elődöntőnek a nagy vesztese nem Szenegál lesz, hanem Mido , akit kizárnak a válogatásból, és hat hónapos szankciót kapott szövetségétől.
  • Elefántcsontpart - Nigéria  : Augustine Okochának nem sikerült a fogadása, vagyis az, hogy nemzetközi karrierjét egy 1994-ben megnyert versenyen a CAN -ban aratta. Bár a Super Eagles korábbi mérkőzésein sérülés miatt nem vett részt , végül az elődöntőben a második félidőre lépett, de Didier Drogba gólja után nem sikerült megfordítania a tendenciát . Végül a „Jay-Jay” kell rendezni a 3 -én sűrűn egymás után véglegessé CAN , és miért nem egy harmadik bronz.
  • Nigéria - Szenegál  : A nigériaiak az összes CAN együttes 102 gólos rekordjával elhagyják a CAN- ot. Ez a második ország, amely átlépte a sorsdöntő 100 gólos határt Egyiptom után (124 gól ez után a CAN után ).
Végső
  • Egyiptom - Elefántcsontpart  : Egyiptom átveszi a vezetést a CAN-ban elért győzelmek jegyében . Ha 1998-ban megegyezett a Ghána korábban birtokolt rekordjával (4 győzelem), akkor 2002-ben Kamerun csatlakozott hozzá. Ma, 5 órás CAN -értékkel, Egyiptom önmagában visszanyeri a trónját, amelyet 1982-ben elvesztett. 11 -én  idő (25), mint a házigazdák nyerte a afrikai jutott . A másik tény, hogy figyelj, ez volt a 6 th CAN  végleges befejezéséhez büntetőkkel ( 3 rd  4-ből ebben az évtizedben).