Cím birtokosa VfB Stuttgart
Győztes FC Kaiserslautern
Második SC Preussen Münster

Navigáció

A 1950-1951 szezonban a német labdarúgó-bajnokság volt a 41 th  kiadás a német Bundesligában. A bajnokságot öt magasabb liga 8 klubja (németül: Oberligen ) vetélkedett .

Tól 1947 , 4 Oberligens ( North , West , Süd és Südwest ) jött létre, amelyhez hozzáadjuk a Berliner Stadt . Ezt az egyszerűség kedvéért köznyelven " Oberliga Berlin " néven emlegették . Az 1950–1951-es szezontól kezdve az Oberliga Berlin csak a nyugat-berlini klubokat érintette . Annak ellenére, hogy klubjai általános gyengeséget mutatnak az általános átlaghoz képest, a "Berlini Liga" 1963- ig fennmaradt nyilvánvaló politikai okokból, de "érzelmileg" is.

A kvalifikáció feltételei és az összesített és / vagy az "Oberliga" kvalifikáció száma az évszakok során megváltozott. Ehhez az 1950-1951-es kiadáshoz a DFB 8 helyezéssel tért vissza az utolsó szakaszba. A "kupa" képlet (közvetlen kiesés) helyt adott a "bajnoki" képletnek, a résztvevők két négyes csoportra osztva hazai és idegenbeli mérkőzéseken találkoztak.

1950-1951-ben az Oberligen Nord , a Süd és a West két-két selejtezővel rendelkezett, míg az Oberliga Südwest és a Berliner Stadtliga csak egy résztvevővel rendelkezett.

Fritz és Ottmar Walter testvérek vezetésével az Erste Fussball Club Kaiserslautern a történelem első országos bajnoki címét nyerte, a döntőt megnyerve az SC Preussen Münster ellen .

1. csoport Rangsorolás
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.) Kais Scha Fürt StPa
1 1. FC Kaiserslautern 9. 6. 4 1 1 14 8. +6 FC Kaiserslautern 1-0 2-2 2-0
2 Schalke 04 7 6. 3 1 2 7 6. +1 Schalke 04 3-2 2-1 1-2
3 SpVgg Furth 4 6. 1 2 3 8. 9. -1 SpVgg Furth 1-3 0-0 4-1
4 FC St-Pauli 4 6. 2 0 4 6. 12. -6 FC Sankt Pauli 2-4 0-1 1-0
2. csoport Rangsorolás
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.) PrMü Nem Hamb Tenn
1 SC Preussen Münster 8. 6. 4 0 2 22. 16. +6 SC Preussen Münster 6-4 3-1 2-3
2 1. FC Nürnberg 8. 6. 4 0 2 17. 13. +4 FC Nürnberg 1-2 4-1 3-1
3 Hamburger SV 6. 6. 3 0 3 12. 12. 0 Hamburg SV 5-1 1-2 3-2
4 Tenisz Borussia Berlin 2 6. 1 0 5. 10. 20 -10 Tenisz Borussia Berlin 2-8 2-3 0-1

Végső

1 st július 1951-es 1. FC Kaiserslautern 2 - 1 SC Preussen Münster Olympiastadion , Berlin
O. Walter A gól 61. perc után szerzett gólt61 e , A gól 74. percben szerzett gólt74 e Gerritzen A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47. sz Nézők: 85 000
játékvezető: Adolf Reinhardt