Megoszthatja ismereteit fejlesztésével ( hogyan? ) A megfelelő projektek ajánlásai szerint .
Percha LihaSport | Futball |
---|---|
Teremtés | 1992 |
Szervező (k) | Profi Labdarúgó Liga (en) |
Periodicitás | Évi |
Nemzetek | Ukrajna |
Résztvevők | 16 csapat |
A résztvevők állapota | Szakmai |
Hivatalos honlapján | pfl.ua |
Hierarchia | 2 e szint |
---|---|
Magasabb szint | Premier-Liha (D1) |
Alacsonyabb szinten | Drouha Liha (D3) |
Cím birtokosa | FK Mynai |
---|---|
További cím (ek) |
Dinamó-2 Kijev (3) Hoverla Ungvár (3) Zirka Kropyvnytsky (3) |
Az ukrán másodosztályú bajnokság , más néven Percha Liha ( ukránul : Перша ліга ) a futball futball ukrán versenye , amelyet 1992-ben alapítottak az ország Szovjetuniótól való függetlensége után .1991. augusztus. Ez az ukrán profi futball második osztálya, és 1996 óta a Profi Labdarúgó Liga (in) (PFL) szervezi .
A bajnokság tizenhat csapatot foglal magában, amelyek közül az első egy szezon végén közvetlenül az első osztályba kerül , míg a második és a harmadik egy feljutási szakaszban versenyez az első ešelon tizedikével és tizenegyedikével szemben. Ugyanakkor a tabella alsó két helyezettje a harmadik osztályba kerül, míg a tizenharmadik és a tizennegyedik a kieséses rájátszás.
A jelenlegi címvédő az FK Mynaï , aki a másodosztályú bajnokságot nyerte a 2019–2020- as szezon végén. A Dynamo-2 Kijev , a Hoverla Ungvár és Zirka Kropyvnytsky a verseny legsikeresebb csapataiért szól, mindegyikükhöz három bajnokságot nyertek.
Évad | Klubok | Bajnok (ok) | Egyéb előléptetett | Legjobb góllövő (k) |
---|---|---|---|---|
1992 | 28. |
Veres Rivne (A csoport) Kryvbass Kryvyï Rih (B csoport) |
- | Denys Filimonov ( Krivvass Krivij Rih , 16) |
1992-1993 | 22. | Nyva Vinnytsia | Temp Chepetivka |
Roman Hryhortchouk ( Prykarpattia Ivano-Frankivsk , 26) Ihor Koliada ( Temp Chepetivka , 26)
|
1993-1994 | 20 | Prykarpattia Ivano-Frankivsk | Evis Mikolaiv | Serhiy Tchouïtchenko ( Polihraftekhnika Oleksandriïa , 26) |
1994-1995 | 22. | Zirka-NIBAS Kirovohrad | CSKA-Borysfen Boryspil | Serhiy Tchouïtchenko ( Polihraftekhnika Oleksandriïa , 27) |
1995-1996 | 22. | Vorskla Poltava | - | Serhiy Tchouïtchenko ( Polihraftekhnika Oleksandriïa / Vorskla Poltava , 35) |
1996-1997 | 24. | Metalurh Donyeck | Metalurh Mariupol | Oleksi Antioukhin ( Dinamó-2 Kijev , 22) |
1997-1998 | 22. | SK Mykolaiv | Metalist Kharkiv |
Oleh Hrytsaï ( FK Cherkassy , 22) Hennadi Skidan ( SK Mykolaïv , 22)
|
1998-1999 | 20 | Dynamo-2 Kijev | Chornomorets Odessa | Oleh Hrytsaï ( FK Cherkassy , 19) |
1999-2000 | 18. | Dinamó-2 Kijev (2) | Sztál Altcsevszk | Pavlo Parchyne ( Polissia Jytomyr , 17) |
2000-2001 | 18. | Dinamó-2 Kijev (3) |
Hoverla Ungvár Polihraftekhnika Oleksandriïa |
Serhiy Tchouïtchenko ( Polihraftekhnika Oleksandriïa , 20) |
2001-2002 | 18. | Volyn-1 Lutsk |
Chornomorets Odessa Obolon Kijev |
Vasyl Sachko ( Volyn-1 Lutsk , 17) Viktor Arefiev ( Stal Altchevsk , 17)
|
2002-2003 | 18. | Zirka Kirovohrad (2) | Borysfen Boryspil | Maksym Shtaïer ( FK Krassyliv , 15) |
2003-2004 | 18. | Zakarpattia Ungvár | Metalist Kharkiv | Olekszandr Alijev ( Dinamó-2 Kijev , 16) |
2004-2005 | 18. | Sztál Altcsevszk | Kharkiv Arsenal | Roman Pakholiouk ( Nyva Vinnytsia , 17) |
2005-2006 | 18. | Zorya Luhansk | Karpaty Lviv | Bohdan Iessyp ( Naftovyk-Oukrnafta Okhtyrka , 19) |
2006-2007 | 19. | Naftovyk-Oukrnafta Okhtyrka | Zakarpattia Ungvár | Matviy Bobal ( Ihroservis Szimferopol , 16) |
2007-2008 | 20 | Illitchivets Mariupol | FK Lviv | Matviy Bobal ( Ihroservis Szimferopol , 23) |
2008-2009 | 17. | Zakarpattia Ungvár (2) | Obolon Kijev | Oleksandr Pyschur ( Volyn Lutsk , 22) |
2009-2010 | 18. | PFK Szevasztopol | Volyn Lutsk | Serhiy Koutcherenko ( Krymteplytsia Molodijne , 19) |
2010-2011 | 18. | FK Oleksandriia | Chornomorets Odessa | Rouslan Hountchak ( Bukovyna Tchernivtsi , 20) |
2011-2012 | 18. | Hoverla-Zakarpattia Ungvár (3) | Metalurh Zaporizhia | Oleksandr Kosyrin ( FK Odessa / Hoverla-Zakarpattia Oujhorod , 19) |
2012-2013 | 18. | PFK Szevasztopol (2) | - | Szerhij Kouznyecov ( PFK Szevasztopol , 18) |
2013-2014 | 16. | Olimpik Donyeck | - | Olekszandr Akimenko ( Sztál Altcsevszk , 13) |
2014-2015 | 16. | FK Oleksandriïa (2) | Stal Dniprodzerzhynsk | Stanislav Koulich ( Stal Dniprodzerzhynsk , 21) |
2015-2016 | 16. | Zirka Kirovohrad (3) | - | Artem Favorov ( Obolon-Brovar Kijev , 16) |
2016-2017 | 18. | Illitchivets Mariupol (2) | Veres rivne | Rouslan Stepaniouk ( Veres Rivne , 24) |
2017-2018 | 18. | Kijevi Arsenal | Desna Csernyihiv | Oleksandr Akymenko ( Inhoulets Petrove , 25) |
2018-2019 | 15 | SK Dnyipro-1 | Kovalivka Kolos | Stanislav Koulich ( SK Dnyipro -1 , 17) |
2019-2020 | 16. | FK Mynai |
Inhoulets Petrove Rukh Lviv |
Denys Kozhanov ( Volyn Lutsk , 18) |
2020-2021 | 16. | Veres Rivne (2) |
Metalist 1925 Kharkiv Chornomorets Odessa |
Klub | Bajnok | Vice-bajnok | Kiadás (ok) nyertek |
---|---|---|---|
Dynamo-2 Kijev | 3 | 2 | 1998-1999 , 1999-2000 , 2000-2001 |
Hoverla-Zakarpattia Ungvár | 3 | 2 | 2003-2004 , 2008-2009 , 2011-2012 |
Zirka Kirovohrad | 3 | 0 | 1994-1995 , 2002-2003 , 2015-2016 |
FK Oleksandria | 2 | 1 | 2010-2011 , 2014-2015 |
PFK Szevasztopol | 2 | 0 | 2009-2010 , 2012-2013 |
Illitchivets Mariupol | 2 | 0 | 2007-2008 , 2016-2017 |
Veres rivne | 2 | 0 | 1992 (A csoport), 2020-2021 |
Sztál Altcsevszk | 1 | 1 | 2004-2005 |
MFK Mykolaiv | 1 | 1 | 1997-1998 |
Kijevi Arsenal | 1 | 1 | 2017-2018 |
Kryvbass Kryvyï Rih | 1 | 0 | 1992 (B csoport) |
Nyva Vinnytsia | 1 | 0 | 1992-1993 |
Prykarpattia Ivano-Frankivsk | 1 | 0 | 1993-1994 |
Vorskla Poltava | 1 | 0 | 1995-1996 |
Metalurh Donyeck | 1 | 0 | 1996-1997 |
Zorya Luhansk | 1 | 0 | 2005-2006 |
Naftovyk-Oukrnafta Okhtyrka | 1 | 0 | 2006-2007 |
Olimpik Donyeck | 1 | 0 | 2013-2014 |
SK Dnyipro-1 | 1 | 0 | 2018-2019 |
FK Mynai | 1 | 0 | 2019-2020 |