2007-es atlétikai fedett pályás Európa-bajnokság
2007-es atlétikai fedett pályás Európa-bajnokság
Navigáció
1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1992 • 1994 • 1996 • 1998 • 2000 • 2002 • 2005 • 2007 • 2009 • 2011 • 2013 • 2015 • 2017 • 2019 • 2021
A 29 th Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság került megrendezésre 2 , hogy 4 March 2007-es , a National Indoor Arena a Birmingham , a brit . 45 nemzet 570 sportolója 26 versenyszámban versenyzett (13 férfi és 13 nő).
Fénypontok
Három bajnoki és 29 országos rekord javul. A brit Jason Gardener megszerezte negyedik egymás utáni címét, a belga Kim Gevaert és a cseh Roman Šebrle a harmadik. A lengyel Lidia Chojecka lesz az első sportoló, aki 1500 m / 3000 m duplát ért el egy fedett pályás Európa-bajnokságon.
Eredmények
Férfiak
Megszerzett érmek
Próbák
|
Arany
|
Ezüst
|
Bronz
|
---|
60 m
|
Jason Gardener Egyesült Királyság 6s 51 (EL)
|
Craig Pickering UK 6:59
|
Ronald Pognon Franciaország 6-as és 60-as évek
|
400 m
|
David Gillick Írország 45s 52 (EL, NR)
|
Bastian Swillims Németország 45 s 62 (PB)
|
Robert Tobin Egyesült Királyság 46-os évek 15
|
800 m
|
Arnoud Okken Hollandia 1 perc 47 s 92
|
Miguel Quesada Spanyolország 1 perc 47 s 96
|
Maurizio Bobbato Olaszország 1 perc 48 s 71 (PB)
|
1500 m
|
Juan Carlos Higuero Spanyolország 3 perc 44 s 41
|
Sergio Gallardo Spanyolország 3:44 51
|
Arturo Casado Spanyolország 3 perc 44 s 73
|
3000 m
|
Cosimo Caliandro Olaszország 8 perc 02 s 44
|
Bouabdellah Tahri Franciaország 8:02 85
|
Jesús España Spanyolország 8:02 91
|
60 méter gátfutás
|
Gregory Sedoc Hollandia 7 s 63 (= PB)
|
Marcel van der Westen Hollandia 7-es 64
|
Jackson Quiñónez Spanyolország 7-es 65
|
4 × 400 méteres relé
|
Egyesült Királyság Robert Tobin Dale Garland Philip Taylor Steven Green 3:07:04
|
Oroszország Ivan Buzolin Vladislav Frolov Maksim Dyldin Artem Sergeyenkov 3 perc 08 s 10
|
Lengyelország Piotr Kędzia Marcin Marciniszyn Łukasz Pryga Piotr Klimczak 3 perc 08 s 14
|
Magasugrás
|
Stefan Holm Svédország 2,34 m
|
Linus Thörnblad Svédország 2,32 m
|
Martyn Bernard Egyesült Királyság 2,29 m
|
Rúdugrás
|
Danny Ecker Németország 5,71 m
|
Denys Yurchenko Ukrajna 5,71 m (= SB)
|
Björn Otto Németország 5,71 m
|
Távolugrás
|
Andrew Howe Olaszország 8.30 m (EL, NR)
|
Loúis Tsátoumas Görögország 8,02 m
|
Salim Sdiri Franciaország 8,00 m
|
Hármasugrás
|
Phillips Idowu Egyesült Királyság 17.56m (WL, CR, SB)
|
Nathan Douglas Egyesült Királyság 17.47m (PB)
|
Alekszandr Szergejev, Oroszország 17.15 m (SB)
|
Súlylökő
|
Mikuláš Konopka Szlovákia 21,57 m (EL, NR)
|
Pavel Lyzhyn Fehéroroszország 20,82 m (PB)
|
Joachim Olsen Dánia 20,55 m
|
Hétverseny
|
Roman Šebrle Csehország 6 196 pont (WL)
|
Alekszandr Pogorelov Oroszország 6 127 pont
|
Andrei Krauchanka Fehéroroszország 6 090 pont (PB)
|
Nők
Megszerzett érmek
Próbák
|
Arany
|
Ezüst
|
Bronz
|
---|
60 m
|
Kim Gevaert Belgium 7 s 12
|
Jevgenyija Poljakova Oroszország 7 s. 18
|
Daria ONYSKO Lengyelország 7 s 20 (PB)
|
400 m
|
Nicola Sanders Egyesült Királyság 50-es évek 02 (WL, NR, PB)
|
Ilona Usovich Fehéroroszország 51-es évek (PB)
|
Olesya Zykina Oroszország 51 s 69 (SB)
|
800 m
|
Oksana Zbrozhek Oroszország 1 perc 59 s 23
|
Tetyana Petlyuk Ukrajna 1:59 84
|
Jolanda Čeplak Szlovénia 2 perc 00 s 00
|
1500 m
|
Lidia Chojecka Lengyelország 4 perc 05 s 13
|
Natalya Pantelyeva Oroszország 4 perc 06 s 04 (PB)
|
Olesya Chumakova Oroszország 04:06 48 (SB)
|
3000 m
|
Lidia Chojecka Lengyelország 8 perc 43 s 25
|
Marta Domínguez Spanyolország 8 perc 44 s 40 (SB)
|
Silvia Weissteiner Olaszország 8 perc 44 s 81. (NR, NL)
|
60 méter gátfutás
|
Susanna Kallur Svédország 7-es 87
|
Aleksandra Antonova Oroszország 7-es 94
|
Kirsten Bolm Németország 7 s 97 (SB)
|
4 × 400 méteres relé
|
Fehéroroszország Yulianna Yuschanka Iryna Khliustava Svetlana Usovich Ilona Usovich 3 perc 27 s 83 (NR, CR)
|
Oroszország Olesya Zykina Natalya Ivanova Zhanna Kashcheyeva Natalya Antyukh 3 perc 28 s 16
|
Egyesült Királyság Emma Duck Nicola Sanders Kim Wall Lee McConnell 3:28:69 (NR)
|
Magasugrás
|
Tia Hellebaut Belgium 2,05 m (WL, NR, PB)
|
Antonietta di Martino Olaszország 1,96 m
|
Ruth Beitia Spanyolország 1,96 m
|
Rúdugrás
|
Svetlana Feofanova Oroszország 4.76m (SB)
|
Julija Golubcsikova Oroszország 4,71 m (PB)
|
Anna Rogowska Lengyelország 4,66 m
|
Távolugrás
|
Naide Gomes, Portugália 6,89 m (WL, NR)
|
Concepción Montaner Spanyolország 6,69 m
|
Denisa Ščerbová Csehország 6,64 m (= NR, PB)
|
Hármasugrás
|
Carlota Castrejana Spanyolország 14,64 m (EL, NR, PB)
|
Olesya Bufalova Oroszország 14,50 m (PB)
|
Teresa Nzola Meso Ba Franciaország 14,49 m (NR, PB)
|
Súlylökő
|
Assunta Legnante Olaszország 18,92 m
|
Irina Khudoroshkina Oroszország 18,50 m
|
Olga Ryabinkina Oroszország 18,16 m
|
Öttusa
|
Carolina Klüft Svédország 4944 pont (WL, SB)
|
Kelly Sotherton Egyesült Királyság 4927 pont (NR)
|
Karin Ruckstuhl Hollandia 4801 pont (NR)
|
Éremtáblázat
A nemzetek rangsorolása
Az alábbi rangsor figyelembe veszi a sportolók döntőseinek helyét. Az első teszthez 8 pontot, a másodikhoz 7 pontot rendelnek, és így tovább a teszt 8 e- jéhez, amely pontot gyűjt.
Külső linkek
Megjegyzések és hivatkozások
-
Európai szövetség honlapja