Sport | Atlétika |
---|---|
Szervező (k) | AEA , FIDAL |
Szerkesztés | 24- én |
Helyek) | Grosseto |
Keltezett | Július 20- , hogy 23 2017 |
Nemzetek | 47 |
Résztvevők | 1,159 |
Próbák | 44. |
Bőség | mintegy 45 000 néző |
Webhely (ek) | Carlo-Zecchini Stadion |
A 24 -én kiadása a junior Európa-bajnokság Atlétikai zajlik 20 és2017. július 23az olaszországi Grossetóban .
A 2015. július 12, az EAA Tanács oslói ülése újabb jelölt város híján Grossetót választotta, aki az U21-es Európa-bajnokság szervezésére pályázott . Grosseto ugyanezeket a bajnokságokat már 2001-ben megszervezte .
A bajnokságok nagyon jó teljesítményt nyújtottak bizonyos eseményeken, például a férfi hármasugrásban (bronzérem 16,82 m-rel) vagy a távolugrásban (7,96 m ugyanarra a fémre), valamint a nőknél 400 m gátfutásban. (56 s 49 bronz).
A nők heptatlonja valószínűleg a legmagasabb az Európa junior bajnokság történetében a 2015-ös világkadettusok 3 érmes versenyzőjével. 6 083 pont csak a bronzéremhez lesz elegendő, míg az ukrán Alina Shukh 6381 ponttal vetette be a legjobbat junior eredmény a Carolina Klüft óta , 2002-ben.
Ha Olaszország rengeteg ezüstérmet nyert, ennek ellenére csak 2 (ideiglenes) címet nyert a 100 m kedvenc Filippo Tortu és a 400 m felett álló Vladimir Aceti győzelmével 45 s 92 alatt, az országos juniorrekordban .
A férfi magasugrásos verseny hihetetlennek ígérkezett és nem okozott csalódást: 2,28 méter csak bronzhoz volt elegendő, míg 2016-ban ugyanezen kategória világaiban alacsonyabban játszották az érmet. Ironikus módon az Euro junior ezen döntője magasabb eredményt mutat, mint a szakág előző heti Európa-bajnoksága .
Próbák | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
100 m (szél: - 4,3 m / s) |
Filippo Tortu 10s 73 |
Samuel Purola 10 s 79 |
Oliver Bromby 10-es évek 88 |
200 m (szél: - 0,9 m / s) |
Toby Harries 20s 81 (PB) |
Jona Efoloko 20s 92 (PB) |
Samuel Purola 21 s 00 |
400 m |
Vladimir Aceti 45 s 92 (EJL, NJR) |
Tymoteusz Zimny 46s 04 (PB) |
Jonathan Sacoor 46-os évek 23 |
800 m |
Marino Bloudek 1 perc 48 s 70 |
Markhim Lonsdale 1 perc 48 s 82 |
John Fitzsimons 1 perc 49 s 15 |
1500 m |
Jake Heyward 3:56 73 |
Szárít De Smet 3 perc 56 s 98 |
Adrián Ben 3:57:32 |
5000 m |
Jakob Ingebrigtsen 14 perc 41 s 68 |
Tariku Novales 14:44 66 |
Dorin Andrei Rusu 14:46:07 |
10 000 m |
Dorin Andrei Rusu 31:08 86 |
Sergiy Polikarpenko 31:10 85 (PB) |
Sezgin Ataç 31 perc 12 s 18 |
110 m akadály (99 cm) (szél: 0,0 m / s) |
Jason Joseph 13s 41 |
Robert Sakala 13s 48 (PB) |
Luis Salort 13s 48 ( NJR ) |
400 m gátfutás |
Wilfried Happio 49s 93 (EJL, NJR) |
Alessandro Sibilio 50s 34 (PB) |
David José Pineda 50s 41 (NJR) |
3000 m akadályfutás |
Jakob Ingebrigtsen 8 perc 50 s 00 |
Alexis Phelut 8:53 73 |
Louis Gilavert 8 perc 57 s 12 |
4 × 100 m |
Németország Milo Skupin-Alfa Thomas Barthel Jonathan Petzke Emanuel Stubican 39 s 48 (EJL) |
Olaszország Andrei Alexandru Zlatan Nicholas Artuso Mario Marchei Filippo Tortu 39 s 50 (NJR) |
Spanyolország Javier Troyano Pol Retamal Daniel Ambros Sergio López 39 s 59 (NJR) sorozat: |
4 × 400 m |
Olaszország Vladimir Aceti Edoardo Scotti Klaudio Gjetja Alessandro Sibilio 3:08:68 (WJL) Részvétel a sorozatban : |
Franciaország Fabrisio Saïdy Téo Andant Lidji Mbaye Wilfried Happio 3 perc 9 s 04 |
Lengyelország Mateusz Rzeźniczak Antoni Walicki Maciej Holub Tymoteusz Zimny 3 perc 9 s 32 |
10 km séta |
Szergej Sirobokov |
José Manuel Pérez |
Eduard Zabuzhenko |
Magasugrás |
Maksim Nedasekau 2,33 m (CR) |
Dmytro Nikitin 2,28 m (PB) |
Tom Gale 2,28 m (PB) |
Rúdugrás |
Armand Duplantis 5,65 m (CR) |
Bo Kanda Lita Baehre 5,45 m |
Romain Gavillon 5,35 m |
Távolugrás |
Miltiádis Tedóglou 8,07 m |
Jakub Andrzejczak 8,02 m (PB) |
Héctor Santos 7,96 m (PB) |
Hármasugrás |
Martin Lamou 16,97 m (EJL, PB) |
Andrea Dallavalle 16,87 m (NJR) |
Melvin Raffin 16,82 m |
Lövés (6 kg) |
Marcus Thomsen 21,36 m (WJL) |
Szymon Mazur 20,70 m |
Odisséas Mouzenídis 20,67 m ( NJR ) |
Diszkoszvetés |
Oskar Stachnik 62,01 m (SB) |
Hleb Zhuk 60,16 m |
George Evans 59,05 m |
Kalapácsvetés |
Hlib Piskunov 81,75 m (CR) |
Aliaksandr Shymanovich 77,74 m |
Rába Dániel 75,95 m |
Gerelyhajítás |
Cyprian Mrzygłód 80,52 m ( NJR ) |
Aliaksei Katkavets 76,91 m (PB) |
Lukas mustár 74,22 m |
Tízpróba |
Niklas Kaul 8 435 pont (CR) |
Johannes Erm 8 141 pont (NJR) |
Karel Tilga 8 002 pont (PB) |
AR rekord Kontinentális ( területi rekord ) • CR Rekord bajnokságok ( bajnoki rekord ) • DNF nem fejezte be ( nem fejezte be ) • DNS nem indult ( nem indult ) • DQ DQ ( kizárás ) • MR találkozó rekord ( találkozási rekord ) • NR országos rekord ( rekord országos ) • OR olimpiai rekord ( olimpiai rekord ) • PB rekordot ( egyéni legjobb ) • SB legjobb személyi teljesítményt a szezon ( évad legjobb ) • WL világszinti teljesítményét év ( világelső ) • WJR rekord világ Junior ( világrekord ) • WR világrekord ( világrekord ) |
Próbák | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
100 m (szél: m / s) |
Gina Akpé-Mózes 11 s 71 |
Keisha Kwadwo 11 s 75 |
Ingvild Meinseth 11 s 77 |
200 m (szél: m / s) |
Maya Bruney 23:04 (EJL) |
Sophia Junk 23s 45 |
Katrin Fehm 23s 49 (PB) |
400 m |
Anasztaszija Bryzhina 52-es évek 01 |
Andrea Miklós 52 s 31 (PB) |
Hannah Williams 52s 55 (PB) |
800 m |
Khahisa Mhlanga 2 6 perc 96 s |
Ellie Baker 2:07:01 |
Gabriele Gajanová 2 perc 7 15 s |
1500 m |
Jemma Reekie 4 perc 13 s 25 |
Liliana Georgieva 4:16:73 |
Harriet Knowles-Jones 4:17:53 |
3000 m |
Delia Sclabas 9 perc 10 s 13 |
Mathilde Sénéchal 9:20:05 (PB) |
Nadia Battocletti 9:24:01 (PB) |
5000 m |
Jasmijn Lau 16:38 85 |
Miriam Dattke 16:39 81 |
Doornwaard emelet 16:41 71 |
10 000 m séta |
Yana Smerdova 47:19 69 |
Teresa Zurekin 47 perc 33 s 20 |
Meryem Bekmez 48:33 88 ( NJR ) |
100 m gát (szél: m / s) |
Solène Ndama 13:15 (PB) |
Alicia Barrett 13s 28 |
Siciarz Klaudia 13 s 33 |
400 m gátfutás |
Yasmin Giger 55s 90 (EJL, NJR) |
Agata Zupine 55s 96 (NR) |
Viivi Lehikoinen 56. s 49 (NJR) |
3000 m akadályfutás |
Lisa Oed 10:09 79 (PB) |
Tatsiana Shabanava 10:03:32 (PB) |
Gülnaz Uskun 10 perc 19 s 44 |
4 × 100 m |
Németország Katrin Fehm Keshia Kwadwo Sophia Junk Jennifer Montag 43 s 44 |
Franciaország Éloïse de la Talle Sarah Mingas Estelle Raffai Marine Mignon 44 s 03 |
Nagy-Britannia ében Carr Alisha Rees Maya Bruney Olivia Okoli 44s 17 |
4 × 400 m |
Ukrajna Ivanna Avramchuk Dzhoys Koba Iryna Marchak Anastasiya Bryzhina 3 perc 32 s 82 |
Németország Vanessa Aniteye Meike Gerlach Alica Schmidt Corinna Schwab 3 perc 33 s 08 |
Egyesült Királyság Mair Edwards Maya Bruney Ella Barrett Hannah Williams 3 perc 33 s 68 |
Magasugrás |
Michaela Hrubá 1,93 m |
Karina Taranda 1,87 m |
Maja Nilsson 1,85 m |
Rúdugrás |
Lisa Gunnarsson 4,40 m |
Molly Caudery 4,35 m (PB) |
Wilma Murto 4,15 m (SB) |
Távolugrás |
Milica Gardašević 6,46 m |
Tabea Krisztus 6,41 m (PB) |
Kaiza Karlén 6,32 m |
Hármasugrás |
Violetta Skvartsova 14,21 m (WJL) |
Ilionis Guillaume 13,97 m |
Naomi Ogbeta 13,68 m |
Súlylökő |
Julia Ritter 17,24 m (WJL) |
Jorinde van Klinken 16,79 m (PB) |
Anna Niedbala 16,32 m (PB) |
Diszkoszvetés |
Alexandra Emilianov 56,38 m |
Karolina Urban 53,88 m (PB) |
Kristina Rakočević 53,56 m |
Kalapácsvetés |
Kateřina Skypalová 64,78 m |
Eva Mustafić 63,09 m (PB) |
Michaela Walsh 61,27 m |
Gerelyhajítás |
Nikol Tabačková 55,10 m |
Carolina Visca 53,65 m |
Elina Kinnunen 52,94 m |
Hétverseny |
Alina Shukh 6,381 pont (WJL) |
Geraldine Ruckstuhl 6 357 pont (NR) |
Sarah Lagger 6,083 pont (NJR) |
AR rekord Kontinentális ( területi rekord ) • CR Rekord bajnokságok ( bajnoki rekord ) • DNF nem fejezte be ( nem fejezte be ) • DNS nem indult ( nem indult ) • DQ DQ ( kizárás ) • MR találkozó rekord ( találkozási rekord ) • NR országos rekord ( rekord országos ) • OR olimpiai rekord ( olimpiai rekord ) • PB rekordot ( egyéni legjobb ) • SB legjobb személyi teljesítményt a szezon ( évad legjobb ) • WL világszinti teljesítményét év ( világelső ) • WJR rekord világ Junior ( világrekord ) • WR világrekord ( világrekord ) |