Cím birtokosa Shamrock Rovers
Győztes Dundalk FC
Döntős Shamrock Rovers

Navigáció

A FAI Cup 2020 a 100 th  kiadás a futball Írország Cup által szervezett Labdarúgó Szövetség Írország . A verseny fő támogatójáról kapta a nevét: Extra.ie FAI Senior Kupa . Ez augusztusban kezdődik és 2020 novemberében ér véget. A nyertes elnyeri a jogot a 2021–2022-es Európa Liga Konferencián való részvételre . A Shamrock Rovers megvédi a 2019-ben megszerzett trófeát .

A Dundalk FC a Shamrock Rovers FC legyőzésével nyerte a versenyt .

A verseny menete

A Covid-19 járvány miatt az összes futballverseny felfordul Írországban, mind a szervezésükben, mind a naptárukban. A verseny a szokásos módon április helyett csak augusztusban indul.

Erre a 97 th  kiadás csak 19 csapat vesz részt az ír Cup, azaz az összes résztvevő az ír bajnokság , kivéve a B-csapat a Shamrock Rovers. Ez a csapat, amely idén csatlakozott az első osztályhoz , valójában nem vehet részt olyan versenyen, ahol ugyanazon klub első csapatával találkozhatna.

A 2020. július 13Ezért sorsolást szerveznek annak meghatározására, hogy a 19 nevezett csapat közül melyik csapatnak kell átmennie az első fordulón, hogy a résztvevőket 19-ről 16-ra csökkentse. A második csapatba közvetlenül bejutott 13 csapat a Derry City FC , a Cabinteely FC , a Shelbourne FC , a Bray Wanderers , a Sligo Rovers , a Wexford FC , a Shamrock Rovers , az Athlone Town , az UCD , a Galway United , a Cobh Ramblers FC , a Bohemian FC és a Drogheda United . Finn Harps , a St. Patrick's Athletic FC , a Dundalk FC , a Waterford FC , a Cork City FC és a Longford Town tehát az első fordulót játssza.

Verseny

Első kör

A mérkőzések az elsőként megnevezett pályán zajlanak.

Házi klub Pontszám Látogatóklub Találkozóhely Keltezett
Finn hárfák 1-0 St. Patrick's Athletic FC Finn park 2020. augusztus 10
Dundalk FC 1-0 Waterford fc Oriel Park 2020. augusztus 11
Cork City FC 1-0 ap Longford Town Turner keresztje 2020. augusztus 11

Második fordulat

A mérkőzések az elsőként megnevezett pályán zajlanak. 2020 augusztusának utolsó hétvégéjén zajlanak.

Shamrock Rovers 2-1 Cork City FC Tallaght stadion 2020. augusztus 31

Tizennégy év alatt ez az első alkalom, hogy az Athlone Town bejut az Ír Kupa nyolcaddöntőjébe.

Negyeddöntők

1. negyeddöntő Athlone Town 4-1 Shelbourne fc Lissywollen
2020. október 31
15:00
Dean George A gól 4 perc után gólt szerzett4 -én A gól 66 perc elteltével szerzett gólt 66 -én A gól 78 perc elteltével szerzett gólt 78 -én
Scott Delaney A gól 20 perc után gólt szerzett20 th
( 2-1 ) Ciarán Kilduff A gól 8. perc után gólt szerzett8. sz Nézők: zárt ülésen
2. negyeddöntő Bohemian FC 1-4 Dundalk FC Dalymount Park
2020. november 20
Andre Wright A gól 15 perc után gólt szerzett15. sz ( 1-3 ) Michael Duffy A gól 2 perc után gólt szerzett2 nd
David McMillan 35 perc elteltével gólt szerzett35 th A gól 38 perc után gólt szerzett 38 th
Stephen Folan A gól 21. perc után szerzett gólt21 th
( 2-0 ) Aaron McEneff 52 perc elteltével gólt szerzett52 e A gól 55 perc elteltével szerzett gólt 55 e

14:00
Aaron McEneff A gól 4 perc után gólt szerzett4 -én A gól 45 + 1 perc után szerzett gólt 45 + 1 st ( 2-0 ) Nézők:
Zárt választottbírósági eljárás: Paul McLoughlin
2. elődöntő Athlone Town 0-11 Dundalk FC Lissywollen
19:05
( 0–6 ) Michael Duffy A gól 4 perc után gólt szerzett4 e A gól 9. perc után szerzett gólt 9 e
Andy Boyle A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13 e
John Mountney A gól 29. perc után szerzett gólt29 e
Patrick McEleney A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 e
David McMillan A gól 39 perc után gólt szerzett39 e A gól 64. perc után szerzett gólt 64 e
Választottbíróság: Robert Hennessy

A Dundalk tizenegy gólos, nullával elért győzelme az Athlone Town felett az ír kupa történetének legnagyobb győzelme . Ez a Dundalk történelmének legnagyobb győzelme minden versenyen.

Végső

Az idei döntő szembeszáll az utolsó két ír bajnokkal. Ez egyben az előző évi döntő bosszúja is . A Dundalk tehát érvényesíti hatodik egymást követő döntőjét, megegyezik az 1963 és 1969 között létrehozott Shamrock Rovers rekordjával. A Shamrock Rovers megpróbálja megkétszerezni a bajnoki kupát, megnyerni második egymást követő kupáját és végül teljesen veretlenül befejezni a 2020-as szezont a nemzeti versenyen.

Végső Shamrock Rovers 2-4 ap Dundalk FC Aviva Stadion
2020. december 6
18:40
Aaron Greene 51 perc elteltével gólt szerzett51 és
Roberto Lopes A gól 74. percben szerzett gólt74 e
( 0–0 , 2–2 , 2–2 ) A gól 68 perc után gólt szerzett68 th A gól 70 perc után gólt szerzett 70 th ( toll. ) A gól 117 perc elteltével szerzett gólt117 th David McMillan
110 perc után gólt szerzett110 th Sean Hoare
Nézők: Zárt
játékvezető: Rob Harvey
Alan Mannus , Roberto Lopes , Joey O'Brien (46 ' Lee Grace ), Liam Scales , Sean Kavanagh , Ronan Finn (83' Greg Bolger ), Jack Byrne , Graham Burke , Aaron McEneff , Dylan Watts (83 ' Rhys Marshall ), Aaron Greene ( Dean Williams, 106 ' ) Csapatok Gary Rogers , Brian Gartland (106 ' Sean Hoare ), Daniel Cleary , Andy Boyle , Sean Gannon , Cameron Dummigan , Michael Duffy (111' Daniel Kelly ), Patrick McEleney (95 ' John Mountney ), Chris Shields , Greg Sloggett (87') Jordan Flores ), David McMillan

Dundalk megnyerte tizenkettedik ír kupáját , 4-2-re nyert a döntőben a 2020-as bajnok Shamrock Rovers ellen . A győzelem csak hosszabbítás után jön. A Dundalk a Shamrock Rovereket érinti legelső vereségükkel 2020-ban a hazai versenyben.

1. (in) Macdara Ferris, "  Draw készült FAI Cup első forduló - Beleértve 13 byes  " on www.extratime.com ,2020. július 13(megtekintés : 2020. július 13. ) .
  2. (in) Emmet Malone "  Shamrock Rovers kapnak bye első fordulóban a FAI Cup védelmi  " a www.irishtimes.com , The Irish Times ,2020. július 13(megtekintés : 2020. július 13. ) .
  3. (in) Niall Newberry, "  Dundalk put 11 már Athlone a rekordot FAI Cup kalapálás  " szóló www.the42.ie Journal Media Ltd,2020. november 29(megtekintés : 2020. november 30. ) .
  4. (in) "  Rekorddöntő Dundalk Athlone 11 évre a FAI Kupa döntőjének felállításához a Shamrock Roversszel  " az www.independent.ie címen , az Irish Independent oldalán,2020. november 29(megtekintés : 2020. november 30. ) .