Győztes Franciaország
Legjobb jelölő (k) Jean-Marc Bourret (2 próbálkozás)
Legjobb rendező (k) Jean-Marc Bourret (16 pont)

Navigáció

A 1977. évi európai Kupa Rögbi Liga a tizennyolcadik alkalommal a BEK Rugby League , ez zajlik 1977. január 29 nál nél 1977. március 20, és ellenzi Angliát , Franciaországot és Waleset . Ez a három nemzet alkotja az első európai szintet.

A Franciaország nyerte az ötödik Európa-bajnoki cím után közzététele 1939-ben , 1949 , 1951 és 1952 .

Városok és stadionok

A Six Nations Tournament városai és stadionjai
Leeds ( Anglia ) Toulouse ( Franciaország ) Carcassonne ( Franciaország )
Headingley stádium Albert-Domec Stadion
Headingley, Leeds Stadion, Toulouse Albert Domec Stadion, Carcassonne

A csapatok

Franciaország

Az edző Yves Bégou .

A francia csapatba kiválasztottak listája
Vezetéknév Kor Meccsek ( Pts megjelölve)

Nézők  : 5.827

Anglia elleni meglepő győzelmével Wales megszerezheti az európai bajnoki címet ezen a második, Franciaország elleni meccsen. Walesnek, aki lemondott a világbajnokságon való megjelenésről , át kell adnia David Watkins , Maurice Richards , John Mantle és Eddie Cunningham meccsét , akik mind jelen voltak az angol bravúr alatt, és kénytelenek voltak fiatalítani csapatukat. Franciaország tudja, hogy ez a torna fontos felkészülést jelent a világbajnokságra, ahol jelen lesz. Jean-Marc Bourret , beceneve Kis herceg, a francia generációs megújulás élén áll, mellette Jacques Guigue , Hervé Bonet és Manuel Caravaca . A francia edző, Yves Bégou nemrég érkezett André Carrère helyére, és első összeállítását éli. Utolsó találkozásuk a walesi nagy, 23-2-es győzelemmel zárult Salfordban, 1975 novemberében.

A walesi dönt előírni France egy bejegyzést terítés, amelyre a francia reagál, és még jobb lehetővé teszi számukra, hogy pont több szankció Bernard Guilhem a 4 th , 15 th és 25 -én percig vezet 6-0. Néhány ütéscsere ellenére a meccs rendben van. A walesi összeér a francia és átszervezi a csapata által Bill Francis hogy Dennis Curling és David Treasure figyelembe a nyitó helyzetben a 35 th percben. Franciaország 6-0-ra vezet a félidőben.

A taktikai változást hoz Walesi dominancia a szünet után, és szerzett egy curling tesztet a 41 th percben, de tagadta André Lacaze bejut kapcsolatot. Roy Mathias éles támadását Bourret megállította vonalán, Guigue újabb mentése pedig ismét megakadályozta a walesi gólt. Franciaország, miután hagyta, hogy a vihar elmúlik, vette a játékot, hogy a számla, készen áll, hogy pont egy próbát Guy Alard a 52 th perc, és ez végül egy negyedik büntetés Guilhem amely jellemezte, hogy kihangsúlyozzák a vezetést (8-0), hogy amely a walesi reagál azonnal a büntetést Paul Woods ( 60 th perc). A walesi ekkor második változtatást hajt végre Mick Murphy behozatalával, de Franciaország volt az a pillanat, amikor végül Christian Laskawiec próbálkozott egy rúgással, amelyet Bourret követett. Franciaországnak lehetősége volt regisztrálni Alard újabb próbálkozását, de Woods megverte és 13-2-re megnyerte a mérkőzést. A francia oldalon Jean-Pierre Dinola , aki leváltja, nem tér vissza a találkozó alatt.

1 Franciaország 2 + 11
2 Wales 2 - 7

A reakciók a francia részről örülnek, elnöke, René Mauries kijelenti, hogy "Franciaország XIII. Megtalálta az utat [...], ez a Wales elleni győzelem nyitott ajtó a változásokra" , és nemzeti műszaki igazgatója, Antoine Jimenez , hogy "hasonló győzelmeket alakít át számunkra, némileg elvesztettük szokásunkat" . A walesi vezetés oldalán a szokásos kapitány, Watkins rámutat a walesi taktikai hibákra, és sajnálja ezt a vereséget. David Oxley, a rögbi liga főtitkára lelkes a francia teljesítményért, és reméli, hogy Franciaország visszatér egy erős nemzethez azzal, hogy 1977 márciusában megerősítette Anglia ellen.

Franciaország - Anglia Meccslap Franciaország 28 - 15 Anglia

( mt  : 12 - 5)

1977. március 20A Albert-Domec Stadium , Carcassonne

Játékvezető  : M. Masse

Nézők  : 18 000

Az Albert-stadion Domec a Carcassonne a jelenet egy találkozó, amely lehetővé teszi, hogy kijelölje az Európa-bajnok és nemzetek játsszák előtt közel 18.000 néző. Franciaország, kapitánya, José Calle vezetésével, anélkül mutatkozik be, hogy a központja Bernard Guilhelm megsérülne, posztján Jacques Guigue váltja be , Pierre Saboureau- t visszahelyezve, el akarják felejteni az utolsó szembeszállást Anglia ellen, aki Bordeaux-ban 48–2- re verte. Anglia, amelyet az előző meccsen Wales legyőzött, az 1977-es világbajnokságot szem előtt tartva kíván visszatérni a pályára.

Miután sikertelen kötbérfizetési Eric Hughes , Franciaország megnyitotta a pontozás a 5 -én perces büntetéssel származó Jean-Marc Bourret kijelölt kicker Guilhem távollétében. Az angol, meglepte a meghatározása, és a francia védelem, nem kap a mérkőzés és beváltása seconce büntetést a 25 th percben. A találkozó ringató egyszer a 30 th percben, amikor teszteltük Phil Lowe kiugrás 25 méter és átalakítása George Fairbairn lehetővé angol lefolytatására először ez a meccs 5-4. A franciák lázadoztak, és Jean-Pierre Sauret és Bourret gyors egymásutánjában két próbálkozást szereztek , a félidőben 12-6-ra fordítva az állást.

A második félidőben Franciaország továbbra is megőrzi tempóját José Calle csöppségével, majd Bourret új próbálkozásával egy gyors felszereléssel, így a 16–5-ös pontszámig menekülhet. Az angolok megpróbálják megszerezni a labdát, megszerzik a meccs második próbálkozását George Nicholls révén, de Calle választotta az új próbálkozást Bourret sikertelen büntetését és Vince Farrar ügyetlenségét követően, aki nem irányít A labda. Franciaország ekkor 21-10-re vezet Bourret új büntetésének köszönhetően, de elveszíti a hangsúlyt. Az angolok éltek a lehetőséggel, hogy megszerezzék egy próbát David Smith, de Franciaország azonnal válaszolt Hervé Bonet újabb próbálkozásával, így 26–15-re áll az eredmény. Bourret négy perccel a végétől megszerezte az utolsó büntetést, Franciaország pedig 28–15-re megnyerte a mérkőzést és elnyerte az Európai Nemzetek Bajnoka címet, amely 1952 óta első .

1 Franciaország 4 + 24
3 Anglia 0 - 17

Az angol vereség nem következmény nélküli, Peter Fox angol edzőt elbocsátják funkciói alól. Franciaország számára ez az eredmény reményt jelent a jövőbeli határidőkre és Jean-Marc Bourret nemzetközi szintű megjelenésére, mindössze tizenkilenc éves korában.

1. A XIII walesi előtt a franciák a huszárral , JL. Loubère, Southwest, 1977. február 20.
  2. Tizenhárom bosszúálló francia lökés Wales , JF. Loubère, Southwest, 1977. február 21.
  3. A jutalmazott franciák nagylelkűsége , Southwest, 1977. március 21.
  4. Jean-Marc Bourret a játék reneszánszának szimbóluma XIII. , Dél-Nyugaton, 1977. március 22-én.