Sport | kosárlabda |
---|---|
Szervező (k) | FIBA Europe |
Szerkesztés | 14- én |
Kategória | kontinentális |
Helyek) | Európa |
Keltezett |
nak,-nek 2015. október 7 nál nél 2016. április 13 |
Résztvevők | 32 minősített |
Hivatalos honlapján | Hivatalos oldal |
Hierarchia | 2 E szint |
---|---|
Magasabb szint | Euroliga 2015–2016 |
Cím birtokosa | Villeneuve d'Ascq |
---|---|
Győztes | Tango Bourges kosár |
Döntős | Villeneuve d'Ascq |
A Eurocup Kosárlabda 2015-2016 a 14 th kiadás a második európai klub verseny a kosárlabda női mögött Euroliga .
A 32 képesített tanfolyam két földrajzi konferenciára (kelet / délkelet és közép / nyugat) oszlik az utazási költségek korlátozása érdekében.
Az Euroliga adományozott csapatai | |||
---|---|---|---|
Jó angyalok Kassa | ESB Villeneuve-d'Ascq | Tango Bourges | AGÜ Kayserispor |
Alapszakasz | |||
1. konferencia | 2. konferencia | ||
Sparta & K Moszkva Region ( 4 th ) | Ordu Athletic Faaliyetler ( 7 e ) | Aluinvent DVTK Miskolc ( 2 nd ) | Valosun KP Brno ( 5 -én ) |
Tchevakata Vologda ( 5 -én ) | EB Edirnespor ( 8 e ) | PEAC-Pécs ( 3 rd ) | Reyer Velence ( 3 rd ) |
Energia Ivanovo ( 6 e ) | Luleå BBK ( 1. st ) | UNI Győr ( 4 e ) | Dike kosárlabda Naples ( 4 th ) |
ZBK Dynamo Moszkva ( 7 th ) | Udominate Basket Umeå ( 2 nd ) | Pinkk Pecsi 424 ( 5 e ) | TSV 1880 Wasserburg ( 1. st ) |
Ienisseï Krasnoïarsk ( 8 e ) | Dounav 8806 Ruse ( 1. st ) | Basket Landes ( 4 th ) | Belfius Namur Capital ( 2 nd ) |
Adana ASKI ( 4 e ) | Tsmoki Minsk ( 1. st ) | Union Angers ( 5 th ) | CUS Ponta Delgada ( 1. st ) |
İstanbul Üniversitesi ( 5 -én ) | Pieštanské Cajky ( 2 nd ) | Nantes Rezé kosár ( 8 th ) | |
Beşiktaş İstanbul ( 6 th ) | Kosárlabda Nymburk ( 3 rd ) | ||
Selejtezőkör | |||
1. konferencia | 2. konferencia | ||
Repülő rókák Bécs ( 1. st ) | Riga TTT ( 1. st ) | Orange Blizzards Nieuwegein ( 1. st ) | Elfic Fribourg kosár ( 2 nd ) |
Győztes | |
Döntős | |
Kiesett az elődöntőben | |
Kiesett a nyolcaddöntőben | |
Kiesett a nyolcaddöntőben | |
Kiesett a 32. fordulóban | |
Kiesett az első forduló végén (csoportkör) | |
Kiesett a selejtezőkörből |
1. konferencia | |||
---|---|---|---|
1. fazék | 2. fazék | Jar 3 | 4. edény |
Sparta & K Moszkva régió ŽBK Dynamo Moszkva Isztambul Üniversitesi Tchevakata Vologda |
Beşiktaş İstanbul Dounav 8806 Rousse Udominate Basket Umeå Tsmoki Minsk |
Ordu Sportif Faaliyetler Yenisei Krasnoyarsk Energia Ivanovo Adana ASKI |
EB Edirnespor Pieštanské Cajky Luleå BBK TTT Riga (1. kvalifikáció)
|
2. konferencia | |||
1. fazék | 2. fazék | Jar 3 | 4. edény |
Orange Blizzards Nieuwegein (ELW QR) UNI Győr Nantes Rezé Basket Basket Landes |
PEAC-Pécs TSV 1880 Wasserburg Belfius Namur Capitale Aluinvent DVTK Miskolc |
Kosárlabda Nymburk PINKK Pecsi 424 Union Angers Valosun KP Brno |
Reyer Venice Dike Basket Nápoly CUS Ponta Delgada Elfic Fribourg Basket (2. selejtező)
|
Miután a BK Brno kivonult az Euroliga és az Eurocup versenyéből , az Orange Blizzards Nieuwegein és a Fribourg egyaránt bejutott a döntőbe. Az Euroliga selejtezőkör vesztese által korábban megszerzett helyet a holland Orange Blizzards Nieuwegein klub nyerte .
2015. október 7 Délután 7:00. |
(en) Boxscore | Repülő rókák Bécsben | 57- 85 | TTT Riga |
Sankt Pölten Nézőszám: 200 játékvezető: Marko Vuckovic Marek Kukelcik Ivor Matejek |
|
Pontszám negyedévente: 9- 22 , 19 -8, 13- 35 , 16- 20 | ||||||
Eredmény félidőben: 28- 30 , 29- 55 | ||||||
Aaryn Ellenberg-Wiley 17 Dominique Reed 7 Chastity Reed 6 |
Visszapattanási pontok d. |
Kristen Mann 21 Kristen Mann 7 Sydney Carter 7 |
2015. október 15 Délután 7:00. |
(en) Boxscore | TTT Riga | 48- 54 | Repülő rókák Bécsben |
Riga Részvétel: 200 játékvezető: Gintaras Vitkauskas Rain Peerandi Anton Makhlin |
|
Pontszám negyedenként: 11 -6, 10- 13 , 14-14, 13-21 | ||||||
Félidős pontszám: 21 -19, 27- 35 | ||||||
Sydney Carter 13 Kristen Mann 12 Kristen Mann 4 |
Visszapattanási pontok d. |
Aaryn Ellenberg-Wiley 24 Chastity Reed 14 Aaryn Ellenberg-Wiley 3 |
A sorsolásra 2015. július 4-én került sor Münchenben . A csapatokat nyolc négyes csoportba osztották; minden csoport első két csapata továbbjut a nyolcaddöntőbe.
Az első forduló 2015. október 28-tól december 17-ig tart.
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (dom. \ Ext.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sparta és K Moszkva régió | 11. | 6. | 1 | 85 | Sparta és K Moszkva régió | 109-58 | 91-70 | 63-48 | |
2 | Beşiktaş İstanbul | 9. | 6. | 3 | -32 | Beşiktaş İstanbul | 76-66 | 87-70 | 75-79 | |
3 | Adana ASKI | 8. | 6. | 4 | -19 | Adana ASKI | 67-73 | 91-82 | 63-72 | |
4 | Pieštanské Cajky | 8. | 6. | 4 | -34 | Pieštanské Cajky | 68-70 | 60-65 | 62-87 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (dom. \ Ext.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TTT Riga | 10. | 6. | 2 | 41 | ŽBK Dynamo Moszkva | 66-59 | 64-60 | 61-59 | |
2 | Ordu Sportif Faaliyetler | 10. | 6. | 2 | 43 | Udominate Basket Umeå | 84-87 | 68-85 | 60-64 | |
3 | ŽBK Dynamo Moszkva | 10. | 6. | 2 | -12 | Ordu Sportif Faaliyetler | 87-72 | 87-68 | 80-78 | |
4 | Udominate Basket Umeå | 6. | 6. | 6. | -72 | TTT Riga | 71-58 | 79-57 | 75-69 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (dom. \ Ext.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jeniszej Krasznojarszk | 11. | 6. | 1 | 37 | Tchevakata Vologda | 65-58 | 64-69 | 65-62 | |
2 | EB Edirnespor | 10. | 6. | 2 | 26. | Tsmoki Minszk | 59-69 | 50-53 | 46-61 | |
3 | Tchevakata Vologda | 9. | 6. | 3 | 7 | Jeniszej Krasznojarszk | 74-69 | 79-56 | 73-70 | |
4 | Tsmoki Minszk | 6. | 6. | 6. | -70 | EB Edirnespor | 97-94 | 73-61 | 70-68 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (dom. \ Ext.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İstanbul Egyetemek | 12. | 6. | 0 | 81. | İstanbul Egyetemek | 83-71 | 72-59 | 97-82 | |
2 | Luleå BBK | 9. | 6. | 3 | -13 | Dounav 8806 Rousse | 48-71 | 80-61 | 75-65 | |
3 | Dounav 8806 Rousse | 8. | 6. | 4 | -16 | Energia Ivanovo | 48-57 | 67-60 | 77-84 | |
4 | Energia Ivanovo | 7 | 6. | 5. | -52 | Luleå BBK | 77–86 | 77-74 | 82-71 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (dom. \ Ext.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Reyer Velence | 10. | 6. | 2 | 43 | Nantes Rezé Basket | 85-74 | 88-57 | 73-65 | |
2 | Nantes Rezé Basket | 10. | 6. | 2 | 33 | TSV 1880 Wasserburg | 78-79 | 72-55 | 73-68 | |
3 | TSV 1880 Wasserburg | 9. | 6. | 3 | 5. | PINKK Pecsi 424 | 64-56 | 55-70 | 61-74 | |
4 | PINKK Pecsi 424 | 7 | 6. | 5. | -81 | Reyer Velence | 69–59 | 80-60 | 62-49 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (dom. \ Ext.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Basket Landes | 11. | 6. | 1 | 46 | Basket Landes | 71-51 | 62-59 | 81-67 | |
2 | Kosárlabda Nymburk | 10. | 6. | 2 | 36 | PEAC-Pécs | 62-79 | 84-43 | 64-65 | |
3 | PEAC-Pécs | 8. | 6. | 4 | -1 | Kosárlabda Nymburk | 82-61 | 82-68 | 79-54 | |
4 | Elfic Freiburg Kosár | 7 | 6. | 5. | -81 | Elfic Freiburg Kosár | 54-67 | 63-73 | 54-74 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (dom. \ Ext.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aluinvent DVTK Miskolc | 12. | 6. | 0 | 72 | Orange Blizzards Nieuwegein | 74-84 | 59-81 | 63-72 | |
2 | Dike Basket Nápoly | 10. | 6. | 2 | 21 | Aluinvent DVTK Miskolc | 79-57 | 83-58 | 68-64 | |
3 | Valosun KP Brno | 8. | 6. | 4 | 6. | Valosun KP Brno | 72-49 | 73-77 | 62-64 | |
4 | Orange Blizzards Nieuwegein | 6. | 6. | 6. | -99 | Dike Basket Nápoly | 72-59 | 53-60 | 68-60 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (dom. \ Ext.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CUS Ponta Delgada | 11. | 6. | 1 | 63 | UNI Győr | 62-74 | 53-70 | 67-76 | |
2 | Union Angers | 10. | 6. | 2 | 25 | Belfius Namur Capital | 80-74 | 67-56 | 62-81 | |
3 | Belfius Namur Capital | 9. | 6. | 3 | -3 | Union Angers | 69-51 | 88-84 | 73-72 | |
4 | UNI Győr | 6. | 6. | 6. | -85 | CUS Ponta Delgada | 72-49 | 68-59 | 73-69 |
A 16. és a 16. forduló táblázata
* megelőzi a hazai csapat pontszámát. Táblázat a nyolcaddöntőbőlA négy csapat jutott a végén a kerek 16 köti össze a négy Euroliga csapat , aki befejezte 5 th és 6 th azok csoportokban ( Bourges , Kayserispor , Kassa és Villeneuve-d'Ascq ). A negyeddöntő összecsapásait sorsolással jelölik ki (nincs vetemény, ezért az Euroliga adományozott csapatai közvetlenül versenyezhetnek).
* az otthon játszó csapatot jelzi. Lásd isMegjegyzések és hivatkozások
Külső linkek |