1991–1992 Európa Kupagyőztesek Kupája döntő

Bőség 16 000 néző
Eredmény
Werder Bremen 2 - 0 AS Monaco
Félidő 1 - 0 0

Az 1991-1992 Európai KEK  döntő a 22 nd utolsó a BEK Kupája által szervezett UEFA . Ez a futballmeccs zajlik 1992. május 6A Estadio da Luz a lisszaboni , Portugália .

A Werder Bremen német csapatát az AS Monaco franciáival állítja szembe . A meccs a Bremen győzelmével zárul, 2 góltól 0-ig elért eredményig, ami a verseny első koronázását és az első európai címet jelenti. A Werder az első német klub, amely megnyerte a versenyt az 1977-es kiadás óta .

A döntőt a Furiani katasztrófája gyászolja, amely előző nap, május 5-én történt. A francia játékosok nem találják meg ennek a drámának a motivációját, amely még mindig jelen van a fejekben.

A döntő győztese, a Werder Bremen tehát kvalifikálta magát az 1992-es európai szuperkupára az FC Bajnok ellen , amely az Európa Bajnok Klubok Kupa döntőjének győztese .

A döntősök útvonala

Megjegyzés: az alábbi eredményekben mindig a döntős pontszáma adódik először (D: home; E: idegen).

Werder Bremen AS Monaco
Ellenfél Teljes Menni Visszatérés Ellenfél Teljes Menni Visszatérés
FC Bacău 11 - 0 6 - 0 (K) 5 - 0 (D) 16. forduló Swansea City 10 - 1 2 - 1 (K) 8 - 0 (D)
Ferencvárosi TC 4 - 2 3 - 2 (D) 1 - 0 (K) 16. forduló IFK Norrkoping 3 - 1 2 - 1 (K) 1 - 0 (D)
Galatasaray 2 - 1 2 - 1 (D) 0 - 0 (k) Negyeddöntők AS Róma 1 - 0 0 - 0 (k) 1 - 0 (D)
FC Bruges 2 - 1 0 - 1 (K) 2 - 0 (D) Elődöntők Rotterdami Feyenoord 3 rd - 3 1 - 1 (D) 2 - 2 (E)

játékvezető: Pietro D'Elia
Vótava 27. sz27 perc múlva figyelmeztetett Jelentés 38 perc múlva figyelmeztetett 38 e Dib 65 e Gnako 85 e Weah
65 perc múlva figyelmeztetett
85 perc múlva figyelmeztetett