Félidő 0 - 0 0
Főbb játékosok
A meccs embere Gianfranco Zola
Döntőbíráskodás Stefano Braschi

Az utolsó európai KEK-kupa 1997-1998 a 38 th  utolsó a BEK Kupája által szervezett UEFA . Ez a futballmeccs zajlik 1998. május 13A Rasunda a Stockholm , Svédország .

A Chelsea angol csapatát a VfB Stuttgart németjeivel veti szembe . A meccs a londoniak győzelmével zárult 1 és 0 közötti góllal, ami 1971 után a második megkoronázás és a második európai címük.

A döntő győztese, a Chelsea kvalifikálta magát a Bajnokok Ligája döntőjének győztes Real Madrid elleni 1998-as európai szuperkupára .

A döntősök útvonala

Megjegyzés: az alábbi eredményekben mindig a döntős pontszáma adódik először (D: home; E: idegen).

Chelsea fc VfB Stuttgart
Ellenfél Teljes Menni Visszatérés Torony Ellenfél Teljes Menni Visszatérés
Slovan Bratislava 4 - 0 2 - 0 (D) 2 - 0 (K) Első kör ÍB Vestmannaeyja 5 - 2 3 - 1 (E) 2 - 1 (D)
Tromsø IL 9 - 4 2 - 3 (E) 7 - 1 (D) Második fordulat Germinal ekeren 6 - 4 4 - 0 (K) 2 - 4 (D)
Igazi Betis 5 - 2 2 - 1 (E) 3 - 1 (D) Negyeddöntők Slavia Prága 3 - 1 1 - 1 (E) 2 - 0 (D)
Vicenza Calcio 3 - 2 0 - 1 (K) 3 - 1 (D) Elődöntők Lokomotiv Moszkva 3 - 1 2 - 1 (D) 1 - 0 (K)

mérkőzés

Április óta megsérült Gianfranco Zola épp akkor tér vissza a döntőbe, amikor a kispadon kezdi. Lépett a 71 th  perc helyett Tore André Flo , Zola szüksége mindössze 21 másodperc alatt egy lövés félig röplabda becsapni Franz Wohlfahrt .

Meccslap

1998. május 13 Chelsea fc 1 - 0 VfB Stuttgart Råsunda , Stockholm
20:45 CEST
Zola A gól 71. perc után szerzett gólt71 e Részvétel: 30 216
játékvezető: Stefano Braschi játékvezető asszisztensek  : Gennaro Mazzei Pietro Contente negyedik tisztviselő: Livio Bazzoli

Wise 25 th Petrescu 85 th25 perc múlva figyelmeztetett
piros lap
Jelentés 33 perc múlva figyelmeztetett 33 e Akpoborie 90 + 2 e Poschner (en)