2001-2004 Versenyzés Besancon 104. cikk (3) bekezdés
Ezen információk egy részét vagy egy részét a Wikidata veszi át .
Kattintson ide a kiegészítéshez .

Frédéric Patouillard volt francia profi labdarúgó, született 1974. január 13a Vénissieux-ban . Védőként játszott.

Életrajz

A jövőbeli lyoni csapattársaihoz, Ludovic Giulyhoz és Alain Cavegliához hasonlóan , Frédéric Patouillard is meg fogja tenni az első lépéseit a fociban St Fons-ben, a CORPS klubban. 13 éves korában vette észre az Olympique Lyonnais, és belépett a Vénissieux- i Elsa Triolet főiskola sporttanulmányi központjába . Az OL fiataljai körében a jó teljesítményt megszerezve Patouillard aláírja a szakemberekkel az 1995–1996-os szezont. Hónapjában1995. novemberA 18 -én napján Ligue 1 akkor rögzíti az első gólt ellen AS Monaco a Stade Louis II . Kinyitotta a pontozás a 75 th perc és Florian Maurice megduplázta a tétet az 2-0. Abban az évben összesen 9 meccset játszik. Az Olympique Lyonnais ér véget 11 -én sor a bajnokság, és kizárásra kerül az utolsó negyedévben az európai kupa, amelynek során Frederic Patouillard játszani. A vegyes eredmény a csapat, akik elvégezték az előző szezonban a 2 -én  helyet a bajnokságban, Franciaország.

A következő szezonban az OL mellett maradt, és nyert a játékidőben, 23 bajnoki mérkőzést játszott. A1996. december 10a 16 th a Final League Cup ellen Paris Saint-Germain után az első egyenlítő Lyonnais Franck Gava , ő szerezte a cél jogosult a 75 th  percben a mérkőzés a Stade de Gerland . a színek alatt.

Szívesen játszik tovább, 1997-1998-ban kölcsönadják a Toulouse FC-nek (L1), akivel 26 meccsen vesz részt 1 megszerzett gólért.

Az 1998–1999-es szezonban az EA Guingamp -hoz kerül át korábbi csapattársai, Sylvain Deplace , Fabrice Fiorèse és Ghislain Anselmini, valamint az 1991-es aranylabda , Jean-Pierre Papin mellé . Ott 26 mérkőzést játszik és egy gólt szerez.

1999-2000-ben a 2. ligában szerződött a CS Louhans-Cuiseaux csapatával, és két évadig ott maradt.

2001-2002-ben csatlakozott a Besançon Racing Clubhoz a nemzeti klubban, amellyel 2003-ban Franciaország bajnoka lett, és Besançonban érdemes lesz feljutnia a Ligue 2-ba. 2004-ben a Liga 2 utolsó szezonja után úgy dönt, hogy véget vetett szakmai karrierjének.

Az 1. divízióban 58, a 2. divízióban 75, az UEFA-kupában pedig 1 mérkőzést játszott.

Miután 2015-ben megnyitott egy pizzériát, borban indította el cégét.