Kézilabda az 1972-es nyári olimpián
Kézilabda az 1972-es olimpián
Navigáció
Montreal 1976
A teszt mérkőzések kézilabda a nyári 1972-es olimpiai játékok tartottak Münchenben a Nyugat-Németországban származó augusztus 30. és 1972. szeptember 10.
Az 1936-os berlini olimpián, 11 játékosos füves és szabadtéri formátumban való első megjelenése után ez az olimpiai játékok kézilabdatornájának első kiadása a jelenlegi formátumban, vagyis beltéren és 7 játékossal. Ezt az újraregisztrálást főként Willi Daume (de) , a NOB alelnöke és a Német Kézilabda Szövetség korábbi elnöke végezte .
Csak egy férfitornáról van szó a versenyen. Az 1970-es világbajnokság legjobb 9 csapata közül csak Dánia nem kvalifikálta magát a főkörbe . Az I. csoportban Kelet-Németország az előzetes fordulóban legyőzte Csehszlovákiát, de ezt követően a Szovjetunió megverte őket, ezért az első helyet és ezért a döntőt a csehszlovákoknak kell hagynia. A II . Csoportban az első két helyet Jugoszlávia 14-13-as meglepetés győzelme határozza meg a román világbajnokok ellen.
A Kelet-Németország és Románia közötti bronzmérkőzés tehát az 1970-es világbajnoki döntő visszavágója . Ha a románoknak akkor két hosszabbításra volt szükségük a keletnémetek kizárására, akkor a különbség gyorsabban húzódott Románia javára (19-16, félidő 11-8). Az utolsó, Jugoszlávia gyorsan nőtt a különbség (4-0 a 6 th perc) befejezni a vezetést 7 gól a félidőben (12-5), hogy soha nem lesz tele a Csehszlovákia, hogy s'végül hajlik 16-21.
Végső dobogó
Érem |
Ország |
Játékosok
|
---|
|
Jugoszlávia
|
Abas Arslanagic , Čedomir Bugarski , Petar Fajfrić , Hrvoje Horvat , Milorad KARALIĆ , Đorđe Lavrnić , Milánó Lazarevic , Zdravko Miljak , Slobodan Mišković , Branislav Pokrajac , Nebojša Popovic , Miroslav Pribanic , Dobrivoje Selec , Albin Vidović , Zdenko Zorko , Zoran Živković
|
|
Csehszlovákia
|
Peter Pospíšil , Ivan satrapa , Vladimír Jary , Jiří Kavan , Andrej Lukošík , Vladimír Habr , Jindrich Krepindl , Ladislav Beneš , Vincent Lafko , Jaroslav Konečný , Pavol Mikeš , František Bruna , Jaroslav Skarvan , Zdeněk Skara , Frantisek Kralik , Arnost Klimčík
|
|
Románia
|
Cornel Penu , Alexandru Dincă , Gabriel Kicsid , Ghiță Licu , Cristian Gațu , Roland Gunesch , Radu Voina , Simon Schobel , Gheorghe Gruia , Werner Stockl , Dan Marin , Adrian Cosma , Valentin Samungi , Constantin Tudosie , Ștefan Birtalan
|
Minősített csapatok és módozatok
A 16 kvalifikált csapat négy csapat négy csoportjára oszlik. Minden medence első két csapata bejut az utolsó szakaszba. Ez a nyolc csapat két medencére oszlik, megtartva az ugyanazon csoport két csapatának mérkőzéseinek eredményeit. Minden medence közül az első ellenzi az olimpiai bajnok, a második kettő ellenzi a bronzérmet és így tovább.
Előzetes forduló
A csoport
- Dánia - Szovjetunió: 12-12
- Svédország - Lengyelország: 13–13
- Lengyelország - Dánia: 11–8
- Svédország - Szovjetunió: 11-11
- Svédország - Dánia: 16–10
- Szovjetunió - Lengyelország: 17–11
B csoport
- Kelet-Németország - Izland: 16–11
- Csehszlovákia - Tunézia: 25–7
- Kelet-Németország - Tunézia: 21–9
- Csehszlovákia - Izland: 19–19
- Kelet-Németország - Csehszlovákia: 14–12
- Izland - Tunézia: 27-16
C csoport
- Románia - Norvégia: 18–14
- Nyugat-Németország - Spanyolország: 13-10
- Románia - Spanyolország: 15–12
- Nyugat-Németország - Norvégia: 15-15
- Románia - Nyugat-Németország: 13-11
- Norvégia - Spanyolország: 19–17
D csoport
- Jugoszlávia - Japán: 20–14
- Magyarország - Egyesült Államok: 28-15
- Jugoszlávia - Egyesült Államok: 25–15
- Magyarország - Japán, 20-12
- Jugoszlávia - Magyarország: 18-16
- Japán - Egyesült Államok: 20-16
Fő turné
Az ugyanazon csoport csapatai közötti első forduló eredményei megmaradnak.
-
Kvalifikált a döntőbe
-
Minősített stadionban a 3 th Place
-
Kvalifikálta 5 -én a 8 th hely mérkőzések
I. csoport
-
Csehszlovákia - Svédország: 15–12
-
Szovjetunió - Kelet-Németország 11-8
-
Kelet-Németország - Svédország: 14–11
-
Csehszlovákia - Szovjetunió: 15–12
II. Csoport
-
Románia - Magyarország: 20–14
-
Jugoszlávia - Nyugat-Németország: 24-15
-
Jugoszlávia - Románia: 14–13
-
Nyugat-Németország - Magyarország: 17–14
Utolsó kör
Helyezés mérkőzések (9–12)
|
Helyezés mérkőzések (13-16)
|
Végső rangsor
Statisztikák és jutalmak
Legjobb góllövők
Csapattípus
A tipikus csapat nem ismert.
Csapatszámok
-
Bronzérem, Románia : Cornel Penu , Alexandru Dincă , Gabriel Kicsid , Ghiță Licu , Cristian Gațu , Roland Gunesch , Radu Voina , Simon Schobel , Gheorghe Gruia , Werner Stockl , Dan Marin , Adrian Cosma , Valentin Samungi , Constantin Tudosie , Ștefan Birt . Edzők: Niculae Nedeff , Oprea Vlase
-
4 -én Place, Nyugat-Németország : Wolfgang Böhme , Reiner Frieske , Reiner Ganschow , Jürgen Hildebrandt , Horst Jankhöfer , Wolfgang Lakenmacher , Klaus Langhoff , Peter Larisch , Peter Randt , Udo Röhrig , Josef Rose , Siegfried Voigt , Klaus Weiß , Rainer Würdig , Rainer Zimmermann , Harry Zörnack . Edző: Heinz Seiler
-
5 -én sor Szovjetunió : Valeri Gassi , Vaszilij Ilyin , Mikhail Ishchenko , Jurij Klimov , Valentin Koulev , Jurij Lahoutine , Mikhail Louzenko , Vladimir Maksimov , Albert Oganezov , Alexander Panov , Alexander Rezanov , Nikolay Semenov , Anatolij Sevcsenko , Ivan Ousati , Jānis Vilsons . Edző: Anatoli Evtouchenko
-
6 th Place, Kelet-Németországban : Herwig Ahrendsen , Hans-Jürgen Bode , Wolfgang Braun , Peter Bucher , Jochen Feldhoff , Diethard Finkelmann , Josef Karrer , Klaus Kater , Klaus Lange , Herbert Lübking , Heiner Möller , Hans-Peter Neuhaus , Uwe Rathjen , Herbert Rogge , Herbert Wehnert , Klaus Westebbe . Menedzser: Werner Vick
-
7 -én sor Svédország : Björn Andersson , Bo Andersson , Dan Eriksson , Lennart Eriksson , Johan Fischerström , Göran Hård af Segerstad , Bengt Johansson , Benny Johansson , Jan Jönsson (in) , Lars Karlsson , Michael Koch , Olle Olsson , Sten Olsson , Thomas Persson , Bertil Söderberg , Frank Ström . Edző: Roland Mattsson
-
8 th hely Magyarország : Adorján János , Bartalos Béla , János Csík , László Harka , Horváth József , Sándor Kaló , István Marosi , Lajos Simó , János Stiller , Szabó István , Szabó László , Takács Sándor , Varga István , Károly Vass , Sándor Vass , Huth Gyula . Menedzser: Albrecht Miklós
-
9 -én hely Norvégia : Per Ankre , Arnulf Baek , Pål Bye , Pål Cappelen , Carl Graff-Wang , Inge Hansen , Torstein Hansen , Roger Hverven , Ulf Magnussen , január Økseter , Sten Osther , Jon Reinertsen , Geir Rose , Per Soderstrom , Harald Tyrdal , Finn urdu . Edző: Thor Nohr
-
10 th Place, Lengyelország : Zdzisław Antczak , Zbigniew Dybol , Franciszek Gąsior , január Gmyrek , Bogdan Kowalczyk , Zygfryd Kuchta , Andrzej Lech , Jerzy Melcer , Helmut Pniociński , Henryk Rozmiarek , Andrzej Sokolowski , Engelbert Szolc , Andrzej Szymczak , Włodzimierz Wachowicz , Robert Zawada . Menedzser: Janusz Czerwiński
-
11 -én sor Japánban : Shuji Arinaga , Katsuhiko Chikamori , Kiyotaka Hayakawa , Hiroshi Honda , Masayuki Hyokai , Nobuyuki Iida , Minoru Kino , Takezo Nakai , Toshio Niimi , Kiyoshi Noda , Kenichi Sasaki , Toshihiko Shimosato . Távolsági busz:
-
12 th hely Izland : Axel Axelsson , Ólafur Benediktsson , Björgvin Björgvinsson , Hjalti Einarsson , Sigurdur Einarsson , Birgir Finnbogason , Stefán Gunnarsson , Geir Hallsteinsson , Ólafur Jónsson , Stefán Jónsson , Jón Magnússon , Ágúst Ögmundsson , Sigurbergur Sigsteinsson , Vidar Símonarson , Gunnsteinn Skúlason , Gísli Blöndal . Edző: Hilmar Björnsson
-
13 -én helye Dánia : Arne Andersen , Keld Andersen , Jorgen Frandsen , Claus , Flemming Hansen , Jorgen Heidemann , Søren Jensen , Bent Jørgensen , Kay Jørgensen , Flemming Lauritzen , Svend Lund , Tom Lund , Thor Munkager , Vagn Nielsen , Karsten Sørensen , Jørgen Vodsgaard . Menedzser : Jørgen Gaarskjær
-
14 -én Place, Egyesült Államok : Richard Abrahamson , Fletcher Abram , Roger Baker , Dennis Berkholtz , Larry Caton , Vincent DiCalogero , Elmer Édes , Thomas Hardiman , Rudolph Matthews , Sándor Rivnyak , James Rogers , Richard Schlesinger , Kevin Serrapede , Robert Sparks , Joel Voelkert , Harry Winkler . Edző: Peter Buehning
-
15 -én helye Spanyolország : Antonio Andreu , Miguel Ángel Cascallana , Fernando Andrés , Javier García , Jesús Guerrero , Juan Miguel Igartua , Santos Labaca , Francisco López , Juan Antonio Medina , Juan Morera , Vicente Ortega , José Perramón , Jose Rochel , José Manuel TAURE , José Villamarín . Menedzser: Domingo Bárcenas
-
16 th hely Tunézia : Ahmed Bel Hadj , Raouf Ben Samir , Moncef Besbes , Taoufik Djemail , Aleya HAMROUNI , Mouir Jelili , Mohamed Jeljeli , Mohamed Khalladi , Mohamed Klai , Faouzi Ksouri , Moncef Oueslati , Fawzi Sbabti , Amor Sghaier , Abdelaziz ZAIBI , Ridha Zitoun . Távolsági busz:?
Megjegyzések és hivatkozások
-
Ez az 1 st megjelenés 7 játékos a szobában, de 2 e megjelenése férfi kézilabda az olimpia, az első (a 1936 ) is játszik, hogy 11 játékos és a szabadban .
-
" Munkaerő és a jugoszláviai játék elemzése " , az FFHB , a francia kézilabda-szövetség archívumában ,1972. szeptember(hozzáférés : 2019. március 4. ) , p. 6., 8. és 9.
-
" Csehszlovákia munkatársai " , az FFHB , Francia Kézilabda Szövetség archívumán ,1972. szeptember(megtekintve : 2019. március 4. )
Külső linkek
-
(in + en) Nemzetközi Olimpiai Bizottság , játékok a XXII . olimpián, München 1972: A játékok szervezőbizottságának hivatalos jelentése , vol. 3 - Versenyek,1972, 567 p. ( online olvasható ) , p. 374-386.
-
" Az olimpiai torna ", Hand-ball: szövetségi közlönyben , francia kézilabda szövetség , n o 86,1972. szeptember, P. 4–14 ( online olvasás , konzultáció: 2019. március 4 - én ).
-
[PDF] (en) „ Az olimpiai játékok története ” , az IHF hivatalos oldalán (hozzáférés : 2019. február 4. ) , p. 10.
- (en) " Kézilabda az 1972-es müncheni nyári játékokon " , a sports-reference.com oldalon (hozzáférés : 2019. február 4. )
- (en) " Férfi kézilabda olimpiai játékok, 1972, München (NSZK), 30.08 - 10.09 Győztes Jugoszlávia " , a todor66.com oldalon (hozzáférés : 2019. február 4. )