1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).
Utolsó frissítés: 2020. január 19

Ismail Aissati született 1988. augusztus 16A Utrecht ( Hollandia ) egy futballista International marokkói játszik középutat a Denizlispor . 2 választása van a marokkói csapattal. Holland állampolgársággal is rendelkezik .

Karrier

PSV Eindhoven

A marokkói szülőktől született Ismail Aissatit nagyon fiatalon vette észre Utrecht utcáin a PSV Eindhoven edzőközpontja , majd ott edzett barátja, Ibrahim Afellay mellett , az összes versenyen összesen 64 mérkőzést játszott. Az edzőközpontból adományozva rendkívül korai profi játékossá vált, a 2005-2006-os szezonban 16 éves korában néhányszor szerepelt az Eredivisie-ben, a profi csoportban győzött Johann Vogel , Phillip Cuckold , Mark van Bommel mellett. mások és 26 alkalommal léptek pályára, és 2 gólt is szereztek. A2005. október 19Jön a 63 th  perces AC Milan ellen, és megízlelte az első percében a Bajnokok Ligája . Ő a legfiatalabb PSV-játékos, aki a Bajnokok Ligájában játszott (Aissati 17 éves és 64 napos volt). Néhány nappal később Guus Hiddink, Cuckold, valamint a média dicsérte Aissatit debütálásáért és magas szintű teljesítményéért. A 2006–2007-es szezonban 2007-ben fél idényt kölcsönzött az FC Twentének , amikor állítási időt állított.

Ajax Amszterdam

Ismail Aissati ezután bejelentkezett, és bejelentkezett 2008. augusztus, 4 éves szerződés az Ajax Amszterdam javára. A tranzakció idején csak 20 éves volt. Az átigazolási összeget a két klub soha nem közölte, de a pletykák szerint az összeg 4 és 6 millió euró között lenne.

Mindössze 9 lejátszott meccs után súlyos sérülést szenvedett a jobb térdében, a sérülés hosszú hónapokra elvitte a pályáról. Aissati karrierje nagy részét évek óta sérülésekkel küzdötte le. A2009. február 22, része annak a csapatnak , amely az FC Volendammal néz szembe , edzője, Van Basten ösztönzésére visszatér az elmúlt 30 percben, ő okozza azt a hibát, amely a második gólt és győzelmet hozza az Ajax Amsterdam (2-1). Néhány nappal később edzője, Van Basten azt mondja: "Nem tudom, melyik csapatot fogom felállni holnap, de egy biztos, hogy Aissati lesz az első név, amelyet a kezdő XI. Ismail Aissati az UEFA-kupában is első nyolcaddöntőt játszik az Olympique de Marseille ellen , amely mindkét mérkőzésen a fiatal holland-marokkói reménytulajdonos két teljes és zavaros teljesítményt nyújtott a Marseillais-ban. Ezután kölcsönvették a Speed ​​klubhoz, ahol jó szezonja volt, visszatérve az Ajaxba , Frank de Boer jelenlegi edző csapattársával, Mounir El Hamdaouival küldte az utánpótláscsapatba "viselkedés" okán. Bár De Boer nem szerepel a tervei között, november vége óta edz az A-csapattal, 13 alkalommal lépett pályára és két döntő gólt szerzett a bajnoki címben, többek között a PSV és a Heerenveen ellen. Az utolsó előtti napon az Ajax bajnokot koronázzák meg, Aissati pedig harmadszor nyeri az Eredivisie bajnokságot.

Antalyaspor

Az Ajaxszal kötött szerződésének végén elutasítja a holland vezetők meghosszabbítási ajánlatát. Számos külföldi klub (Villarreal, Vitesse, Sampdoria és Torino) nyomán mindenkit meglep, azáltal, hogy kapcsolatba lép a szerény török ​​Antalyaspor klubbal. A szezon közepén az új Aissati klub vezeti a tabellát a Galatasarayval.

Kiválasztás

A holland reménybeli csapatban is játszik, ahol fontos darab. 2006-ban és 2007-ben két európai reménybeli bajnokságot nyert, különösen Ryan Babel , Royston Drenthe és az Ajax Amszterdam csapattársa, Robbert Schilder között, de a fiatal reménybeli marokkói még mindig habozik a holland média és edzője, Marco van Basten folyamatos nyomása ellenére dönt az Atlas Lions és az Oranje között .

Ismail Aissati kijelenti, hogy csak augusztusban, 21 éves korában ad választást nemzetközi karrierjéről, kijelenti a holland sajtónak: "Ez az érzelemről szóló döntés, és nem sportos okokból áll" - csalódott Urby Emanuelson , megerősíti Aissati szavait, miszerint kijelentette, hogy "szívét választotta". péntek2010. november 19, A FIFA jóváhagyja, hogy csatlakozhasson a marokkói válogatott soraihoz. Két, ismétlődő sérülésekkel tarkított fekete szezon után a fiatal játékos kölcsönadta a Vitesse-nek, ahol nagyon jó szezont futott.

Az előre kiválasztott listán, amely közzétételre került: 2011. január 25 a Marokkói Királyi Labdarúgó-szövetség, hogy barátságosan nézzen szembe Nigerrel 2011. február 11, Ismail Aissati ott jelenik meg, hogy ne kerüljön be a végső válogatásba. A2011. július 30Ismail Aissati besorolt kiválasztott arc Szenegál árrés készpénz felkészülés a selejtező a CAN 2012 , jön a 70 th  perc és megkapta első kiválasztás. A meccs végén visszatért a Közép-afrikai Köztársaság elleni meccs során is, amely 0–0-s eredménnyel zárult.