1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Josip Drmić , született 1992. augusztus 8A Lachenben , egy svájci nemzetközi labdarúgó horvát származású játszik, mint egy csatár a HNK Rijeka .

Életrajz

Egy klubban

FC Zürich

Drmić csatlakozott FC Zürich 2005-ben és tette klub debütált elleni mérkőzésen Neuchâtel Xamax on2010. február 6. Ő pontszámok az első cél ellen Luzern on2012. február 4.

FC Nürnberg

Ban ben 2013 július, Drmic aláírja első külföldi szerződését és csatlakozik a német 1. FC Nürnberg klubhoz . A svájci játékos hozzászokik jól a német játékot, és találja magát először pályafutása az első 11, a 19 -én  napján a bajnokságot .

Drmic klubjának meghatározó játékosa, az első Bundesliga- szezonban 17 gólt szerzett . Így Mario Mandžukić (18 gól) és Robert Lewandowski (20 gól) mögött a német bajnokság 3 legjobb góllövője közé kerül .

A jó szezon Drmic ellenére a klub kiesik a Nürnberg 2 és a Bundesligában .

Bayer Leverkusen

A nürnbergi erős idény után Drmić ötéves szerződéssel csatlakozik a Bayer Leverkusenhez .

A leverkuseni klubon belüli verseny fontosabbnak bizonyul, és Drmić csereként kezdi a 2014–2015-ös szezont. A német játékost, Stefan Kießlinget , aki 2006 óta a német klubnál van, előnyben részesítik Drmić helyett.

Mindazonáltal Drmic végre kap egy esélyt, hogy jelölje ki a szembe német csapat VfL Wolfsburg alatt 4 -én  napján a Bundesliga hogy első birtokosa. Megragadta az alkalmat pontozási az első gólt a szezonban, míg csapattársa - csökken 10 a 7 -én - végül meghajolt.

Borussia Mönchengladbach és utána

Drmić a 38 meccsen elért 6 gól megtisztelő statisztikája ellenére csak egyszerű helyettesítő a Bayer Leverkusen helyett, csatlakozik a Borussia M'gladbachhoz, ahol honfitársa, Lucien Favre parancsára játszik .

Első gólját új színeiben szerezte 2015. november 28, Egy Bundesliga mérkőzés ellen Hoffenheim (döntetlen 3-3).

A 2021. február 5, kölcsönadják a HNK Rijekának .

A válogatottban

A svájci olimpiai csapattal

Ez ki van választva a svájci csapat számára a 2012-es olimpia a London .

A Natival

Drmić megkapja első kiválasztás a svájci csapat a2012. szeptember 11, az albán csapat elleni mérkőzésen (a meccs számít a selejtezőre a 2014. évi világbajnokságra ). Első góljait Nati szerezte Drmić hazája, Horvátország ellen .

A svájci csoport tagja a Brazíliában zajló világkupára . A svájci játékos nem szerez gólt ezen a versenyen, de fontos a svájci játékban, és Xherdan Shaqirivel való megértése kiemelkedik a Honduras elleni mérkőzésen . Valójában két gólpasszt ad le honfitársának e játék során.

A 2016. március 15, miután megsérült a Hamburggal a Leverkusen elleni mérkőzésen , kivonul az Euro 2016-ból . A sérülést követően Drmic azt mondta: „Azt gondolhatja, hogy nehéz optimista lenni, de mindig is harcos voltam. Ezért újra harcolni fogok, hogy a lehető leggyorsabban visszatérhessek a helyemre. " A klub nehéz helyzete ellenére döntő jelentőségű volt a kvalifikáció során . Válogatott edzője, Vladimir Petkovic eközben "csapásról és nagy veszteségről beszélt a válogatott és a HSV számára  " .

A svájci csapat céljainak részletei
# Keltezett stádium Ellenfél Eredmény Pontszám Célok Verseny
1.
2
2014. március 5 AFG Aréna , Svájc Horvátország Húz 2-2 A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 th
A gól 41 perc után gólt szerzett 41 th
Nemzetközi mérkőzés
3. 2014. május 30 Swissporarena , Svájc Jamaica Győzelem 1-0 A gól 84. percben szerzett gólt84 . Nemzetközi mérkőzés
4. 2014. november 18 Cleveland Stadion , Lengyelország Lengyelország Húz 2-2 A gól 4 perc után gólt szerzett4 -én Nemzetközi mérkőzés
5. 2015. június 14 LFF Stadion , Litvánia Litvánia Győzelem 2-1 A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 . Euro 2016 selejtezők
6.
7
2015. szeptember 5 Parc Saint-Jacques , Svájc Szlovénia Győzelem 3-2 80 perc elteltével gólt szerzett80 th
A gól 94. percben szerzett gólt 94 th
Euro 2016 selejtezők
8. 2015. november 13 Anton Malatinsky Stadion , Szlovákia Szlovákia Vereség 2-3 A gól 67 perc után gólt szerzett67 . Nemzetközi mérkőzés
9. 2017. március 25 Genfi Stadion , Svájc Lettország Győzelem 1-0 A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 . 2018-as világbajnoki selejtezők
10. 2018. június 27 Nyizsnyij Novgorod Stadion , Oroszország Costa Rica Nem 2-2 A gól 88 perc elteltével szerzett gólt88 . 2018-as világbajnokság

Statisztika

Josip Drmić statisztikák 2019. június 26-án
Évad Klub Bajnokság Nemzeti Kupa (k) Verseny (ek)
szárazföld (ek)
Teljes
Osztály M B Pd M B Pd VS M B Pd M B Pd
2009-2010 FC Zürich Szuper Liga 4 0 - - - - - - - - 4 0 0
2010-2011 FC Zürich Szuper Liga 7 0 2 - - - - - - - 7 0 2
2011–2012 FC Zürich Szuper Liga 20 5. - 3 3 1 C3 5. 0 - 28. 8. 1
2012–2013 FC Zürich Szuper Liga 31 13. 6. 4 4 2 - - - - 35 17. 8.
Részösszeg 62 18. 8. 7 7 3 - 5. 0 0 74. 25 11.