Nyugat Németország 1 - 2 Algéria
Félidő 0 - 0 0
Főbb játékosok
Gólszerző (k) ALG
54. perc után gólt szerzett54 és Rabah Madjer

A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 th Lakhdar Belloumi
FRG
A gól 68 perc után gólt szerzett68 th Karl-Heinz Rummenigge

Dobozok ALG 88 és Rabah Madjer
88 perc múlva figyelmeztetett

RSA 57 és Horst Hrubesch
57 perc múlva figyelmeztetett

Az RFA labdarúgó mérkőzés elleni Algéria került sor 1982. június 16A Gijón a spanyol során 1982 World Cup .

Ez a B csoport nyitómeccse az 1982-es világbajnokság első fordulójában. Ez egy afrikai csapat első győzelme egy európai csapattal szemben a világkupában .

Kontextus

A sorsolással a két csapat bekerült a B csoport nyitómeccsébe.

Papír szerint Nyugat-Németországot ( Európa-bajnok ) széles körben kedvelik Algéria ( 1980-as Afrikai Kupa- döntős ) ellen, amely története során először játszik a világbajnokságon . Több világklasszis játékos, Karl-Heinz Rummenigge kettős egymás utáni aranylabda ( 1980 és 1981 ) és Paul Breitner, a második legjobb európai játékos támogatásával az első forduló előtt Németország már a döntőn gondolkodik. Túl magabiztosan közelíti meg a találkozót. Néhány játékos azt mondta, hogy Németország ötödik gólját az egyik játékos új babájának szentelik, Jupp Derwall edző hozzátette, hogy vereség esetén vonattal tér haza. Másrészt az algériai válogatás főleg a helyi bajnokságban játszó játékosokból áll, valamint néhány külföldiek közül.

Az RFA (Nyugat-Németország) kiválasztása az első forduló 2. csoportjába kerül, ahol Algériával , Chilével és Ausztriával áll szemben . Mindenki meglepetésére azonban a Mannschaft megbotlott a csoport Algéria előtti nyitányánál, 1-2-es ponttal veszített. Ez az eredmény azért történelmi, mert ez az első alkalom, hogy egy európai csapat vereséget szenved egy afrikai csapattól a világkupán.

A játék

Meccslap

1982. június 16 Nyugat Németország 1 - 2 Algéria El Molinón , Gijón
Rummenigge A gól 68 perc után gólt szerzett68 th Madjer 54. perc után gólt szerzett54 .

Belloumi A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 th

Nézők: 42 000
választottbíróság: Enrique Labo Revoredo (Peru)