10.
Összesen
19
Hollandia a nyári olimpián

A holland részt vesz a 1996-os nyári olimpia az Atlanta . 235 holland sportoló 19 érmet nyert ott: 4 aranyat, 5 ezüstöt és 10 bronzot.

Közúti kerékpározás

A holland női országúti kerékpáros csapat három versenyzőből áll: Elsbeth Vink , Ingrid Haringa és Yvonne Brunen . Mindannyian versenyeznek az országúti versenyen, és Yvonne Brunen is részt vesz az időmérőn .

Online verseny  :

Órával szemben  :

A holland férfi országúti versenycsapat öt versenyzőből áll: Erik Breukink , Erik Dekker , Tristan Hoffman , Danny Nelissen és Aart Vierhouten . Erik Breukink és Dekker Erik is versenyeznek az időmérőn .

Pálya kerékpározás

Ingrid Haringa megszerzi e játékok két holland érmét a kerékpáros kerékpározásban. Ezüstérmet nyert a pontversenyben . Az egyéni sprintversenyen a negyedik leggyorsabb időt érte el a kvalifikációban. Így továbbjut az első fordulóba, amelyben megveri az észt Erika Salumäét . A negyeddöntőben két szettet ver az egyikhez a kanadai Tanya Dubnicoff . Ezután az ausztrál Michelle Ferris kiesett , két futás nullára. A bronzérmes mérkőzésen a német Annett Neumann ellen nyert két szettet az egyhez.

A férfi kategóriában, Dirk Jan van Hameren befejezte tizenkettedik a kilométeres , Jarich Bakker , Robert Slippens , Richard Rozendaal és Peter Schep beleértve tizenkettedik a csapat törekvés . Peter Pieters van 21 st a pontverseny , és megszűnnek a képesítések a egyéni törekvés , melynek során ő csatlakozott az ellenfele.

hegyi kerékpározás

Bart Brentjens megnyeri a férfi sífutást és a hegyikerékpározás első olimpiai bajnoka. Elsbeth Vink ötödik lett a női futamban .