08, 7
0-
Válogatott válogatott **
2004- Spanyolország
* Az egyes klubokban szerzett pontok az országos bajnokság alapszakaszának részeként.
** Pontok a nemzeti csapat számára egy hivatalos mérkőzésen.

Rodolfo Fernández Farrés (született: 1985. április 4A Palma de Mallorca ), ismertebb nevén Rudy Fernández , egy kosárlabda játékosa Spanyolország , játszik, mint a második vissza a Real Madrid a Liga ACB . Nevének világ- és két európai címet birtokol . Két ezüstérmet nyert a 2008-as olimpián és 2012-ben, valamint egy bronzérmet a 2016-os olimpián .

A szintén spanyol válogatott kosárlabdázó Marta Fernández kistestvére .

Életrajz

Európa

14 éves korában csatlakozott Badalone-hoz , utóbbi klubjával 17 évesen debütált a Liga ACB- n . Aíto edző érkezése adta neki az igazi helyet a keretben.

Aíto a klubban az első idényében elérte a Copa del Rey döntőjét. Fernández átlagosan 15,7 ponttal, 5,7 lepattanóval és 2,7 gólpasszal jár a valenciai döntő három meccsén, elnyerte az MVP címet . Így ő lesz a Copa del Rey történelmének legfiatalabb MVP-je, megelőzve Pau Gasolt és Chris Moradelet .

2006-ban megnyerte első trófeáját a FIBA Eurocup győzelmével az orosz BC Khimki Moscow klub ellen . Ehhez a címhez tartozik az MVP címe Fernández számára.

Az 2006-07-es idény szerzett a lehetőséget, hogy dörzsölje vállán a legjobb játékosok a kontinensen a versenytárs az Euroliga . Ő előadások vannak jelen, amelyek megerősítik az ő teljesítménye a nemzeti csapatban a 2006-os világbajnok a Japán , szerzett neki a választás a Nemzetközi Amatőr Kosárlabda Szövetség (FIBA), a 2007. január 18, mint a 2006-os év legjobb fiatal európai játékosa, a görög Níkos Zísis helyébe lépett .

2007-ben kiválasztott 24 -én  pozícióját a NBA Draft a Phoenix Suns , aki azonnal át a jogot, hogy a franchise- Portland .

Úgy dönt, hogy a Badalone-nál marad, és alig várja, hogy bebizonyítsa, hogy a La Liga ACB legjobb játékosa lett. Annak érdekében azonban, hogy ne zárja be a Nemzeti Kosárlabda Szövetségbe (NBA) való belépés lehetőségeit , elutasítja a másik katalán klub, az FC Barcelona ajánlatát , amelynek pénzügyileg érdekesebb szerződése, de fontosabb korlátozásai lennének.

Badalone-val a Copa del Rey győzelmével első trófeát nyert a 2007–2008-as szezonban, és ezzel a verseny második MVP-je lett. A Tau Vitoria elleni döntőben 32 pontot szerzett.

Majd a 2008-as ULEB Kupa utolsó szakaszában, amely Torinóban zajlik a Final 8 formájában, ismét győzelemre vezeti klubját egy másik spanyol klub, a Girona ellen . Ismét az utolsó szakasz legjobb játékosának választják.

Nem sikerült azonban a La Liga ACB MVP- címének megszerzésére pályázni . Ezt a címet a CB Girona játékosa, Marc Gasol nyerte el . Mindkét játékos dominálta a szezont, a Gasol öt hónapos bajnoki címet kapott Fernández ellen kettővel szemben - csak a A verseny első hónapja két játékosa egyikének kudarcot vallott. Mindketten a verseny öt fő részesei, amelynek egyetlen nem spanyol a brazil Marcelinho Huertas , a másik két játékos pedig Ricky Rubio és Felipe Reyes . Az alapszakasz második La Joventut az FC Barcelona elleni rájátszás elődöntőjében veszített .

NBA

2008-ban Rudy Fernández csatlakozott a Portland Trailblazers NBA-franchise- jához . Az NBA-ben töltött első évében a francia Nicolas Batum mellett játszott , de néhány olyan nagy név mellett is, mint Brandon Roy vagy Greg Oden . A szezon közepén az újonc átlagosan 26 perc alatt 11,0 pontot fut, 2,1 gólpasszt és 3,1 lepattanót fut. Ban ben2009. január, Rudyt az NBA hivatalos honlapján történt szavazás után választják az újonc képviselőjévé a Slam Dunk Contest-en . Végül a negyedik lett ezen a versenyen, amelyet Nate Robinson nyert . Az újoncok és a Sophomores meccsén (az NBA második szezonja) egy meccsen 122–116-ra nyertek a második éves játékosok, 22 pont alatt 14 pontot szerzett, 4 lepattanót és 3 gólpasszt adott. Rudy Fernández befejezte 10,4 pont, 2,7 lepattanó, 2 gólpassz átlagosan 25 perc alatt 6. évadot mutat. Új, hárompontos lövésrekordot állított fel, 159-et, ezzel megdöntötte Kerry Kittles korábbi, 158-as rekordját, amely a szezonra vezethető vissza. Megjelenik az NBA All-Rookie Second Team csapatában, amelyben honfitársa, Marc Gasol is szerepel . Első rájátszás- sorozatát a Houston Rockets ellen játszotta  : négy-kettő győzelemmel kvalifikálták magukat a következő fordulóba. Átlagosan 27 perc alatt 7,5 pontot, 2,8 lepattanót és 1 gólpasszt ad. Legjobb teljesítménye 17 pont, 3 gólpassz és 2 szerzett labda a harmadik találkozón, 86-ról 83-ra kikapott.

A következő szezon kezdete előtt a portlandi franchise bejelenti, hogy feloldja Fernández harmadik szezonjának opcióját - ugyanakkor a franchise ugyanezt jelenti be a francia Nicolas Batum és Jerryd Bayless részéről Greg Oden negyedik évében . Második szezonja statisztikailag valamivel rosszabb: alig több mint két percet veszít, és a statisztikája 8,1 pont, 2,6 lepattanó, 2 gólpassz és 1 interception. A blézerek ismét bejutottak a rájátszásba, de az első körben ismét veszítettek, a Phoenix Suns ellen négy-kettőre álltak . Fernández legjobb teljesítménye 16 pont, sorozatainak átlaga pedig 6,8 pont, 1,7 lepattanó, 1,3 gólpassz 19 perc alatt 8.

Elégedetlen a játékidejével és a helyével - ő csupán kétszer szerepelt az ötödik főnél az általa játszott 62 rendes fázisú meccsen -, a 2010-es offseasonben felpörgeti a pletykákat, és azt kéri, hogy átruházzák őket, vagy akár fel is szabadítsák szerződésükből, hogy visszatérjenek Európába. 25 000 dolláros pénzbírsággal is szankcionálják az NBA-t káros nyilvános kijelentésekért. Fernández végül Portlandben maradt, ahol harmadik szezont játszott az Amerikai Ligában. Ez statisztikailag lényegében megegyezik az előző idényével: háromszor kezdett az alapszakasz 78 meccsén, és átlagosan 8,6 pontot, 2,2 lepattanót és 2,5 gólpasszt adott 23 perc alatt 3. Újdonságot állít be. karrierpont rekord 26 ponttal. A rájátszás első fordulójában Portland a Dallas Mavericksszel néz szembe , de a két előző szezonhoz hasonlóan a sorozat a 3. játékban zárul. Rudy Fernández kevés megoldást hoz csapata számára a kispadról: statisztikája zuhan az alapszakaszhoz képest, 2,8 ponttal, 2,0 lepattanóval és 0,8 gólpasszal 13 perc alatt 5.

A 2011. június 23Rudy Fernandez elhagyja Portland, hogy csatlakozzon a Dallas Mavericks a kereskedelmet is látja Andre Miller csatlakozzon a Denver Nuggets , Raymond Felton így őket Portland, a n o  26 A tervezet Jordan Hamilton halad vele Dallas Portland. A2011. szeptember 20, az NBA kizárása miatt a sztrájk végéig kapcsolatba lép a Real Madriddal . Amikor bejelentette a végén a lockout , hogy bejelenti, hogy szeretné, hogy maradjon a Real. Néhány nappal később a Mavericks bejelentette átigazolását, Corey Brewerrel a Denver Nuggets csapatában. Ezzel a klubbal lényegében ugyanazok a statisztikák vannak, mint az előző szezonban: 8,6 pont, 1,8 lepattanó, 2,1 gólpassz és 1 interception 22 perc alatt 9. 31 mérkőzést játszik, köztük kezdőként, mielőtt megsebesítette volna magát egy Dallas, ez a sérülés hátműtétet igényel. Július elején Denver úgy dönt, hogy nem teszi Rudy Fernándezt korlátlan szabadügynökké , ami lehetővé teszi számára, hogy tetszése szerint fontolóra vegye Spanyolországhoz való csatlakozását.

Visszatérés Európába

2012 nyarán visszatért Európába a Real Madridba . Fernández nevű együttes MVP a 3 rd és 7 -én  napon rendszeres szakasza a kosárlabda Euroliga 2012-2013 , MVP a 6 th  nap a Top 16 és az első napon a negyeddöntőben. Fernándezt a verseny öt legjobbjának nevezik, de a Real kudarcot vall az Euroliga döntőjében az Olympiakós ellen. Spanyol versenyeken előbb megnyerte a spanyol szuperkupát , elnyerte az MVP címet, majd a Liga Endesát a Barcelona ellen a döntő utolsó fordulójában. A La Liga Endesa első ötösében szerepel.

A következő szezonban, 2013-2014, Fernández nevezték a legjobb játékos a 3 rd  nap a Top 16 Euroliga a2014 január30-as osztályzattal (24 pont a 4 kétpontosból 4 és 6 hárompontosból 4, valamint 5 lepattanó és 3 gólpassz) a Real győzelmében a Bayern München felett . Ő is nevezett legjobb játékos a 11 -én  napján a Top 16 a minősítés a 33 egy győzelem CSZKA Moszkva . Két ponton 9-ből 5-ben 28 pontot, három pontnál 4-ből 7-et szerez, 4 lepattanót, 3 gólpasszt és 4 labdaszerzést végez. A spanyol versenyeken, Fernandez lett a legjobb játékos a La Liga a 30 th  nap. A szezon végén csapattársaival, Nikola Mirotić és Sergio Rodríguez, valamint Justin Doellman és Romain Sato a Valencia BC -vel a La Liga legjobb ötébe sorolják .

A 2014-2015 szezonban, Fernandez kapta a legjobb játékos a 6 th  napján a Top 16 az Euroliga . A Real nagy győzelme alatt az FC Barcelona felett (97-73) Fernández rájön a 38-as értékelésre: 7 lövésből 22–6-ot szerez , 9 lepattanót és 5 gólpasszt ad. Fernándezt a hónap legjobb játékosának nevezik februárban az Euroligában. Az ACB , Fernandez lett a legjobb játékos a La Liga a 22 th  nap megkötve Vojdan Stojanovski .

Spanyol válogatás

Fernández ismerte az összes spanyol utánpótláscsapatot, mielőtt 2004-ben csatlakozott a nemzeti csapathoz , és első találkozóját Horvátország ellen játszottaJúlius 27. Ő is része a csoportnak, amely részt vesz a 2004-es olimpián a Athén . A következő évben, a spanyol kiválasztás nem az elődöntőben ellen Németországban a Dirk Nowitzki , akkor a mérkőzést a bronzérmet ellen Franciaországban .

A 2006. évi japán világbajnokságon fontos, meccsenként 9,1 ponttal járult hozzá az ibériai csapat végső győzelméhez.

A következő nemzetközi verseny elengedhetetlen a spanyol kosárlabda számára: az Európa-bajnokságot valóban Spanyolországban játsszák, és a válogatásért nagy a felelősség az európai cím megszerzéséért. Spanyolország kudarcot vall az Oroszország elleni döntőben . A verseny során Fernández 20 perc alatt 9,9 pontot, 2 lepattanót és 1,4 gólpasszt hozott.

Fernández ismét a spanyol színek védelmére kiválasztott csapat része a 2008-as pekingi olimpiai játékokon . A verseny utolsó mérkőzésein a Litvánia elleni elődöntőben - amely 91–86-os pontszámmal nyert - majd a döntőben - 118–107-es pontszámmal veszített az amerikai válogatotttól , 18 és 4 pontot mutat be. lepattanó, majd 22 pont, 2 lepattanó és 2 gólpassz. A döntőben, ahol Dwight Howard fölött egy látványos dunszt figyelt fel rá , a hibák száma miatt 18 percre korlátozott játékidő ellenére 22 ponttal Spanyolország gólkirálya volt. A verseny egészében átlagai 13,1 pont, 3,5 lepattanó és 2,1 gólpassz. Ő a második gólszerző - Pau Gasol mögött - és a második passzoló - Ricky Rubio mögött - csapata.

A következő verseny, a 2009-es Európa-bajnokság során Rudy Fernández ismét fontos helyet foglal el a spanyol válogatott keretein belül: ő ismét a második gólszerző - 9,9 Pau Gasolban 18,8 ellen - és passzolóként - 1,4-vel a Gasol 2,2 passza mögött - csapatától . A verseny öt legjobbjának járó jelöléssel is jutalmazzák Pau Gasol, a szerb Miloš Teodosić , a szlovén Erazem Lorbek és a görög Vasílios Spanoúlis mellett . A két vereséggel tarkított verseny kezdete után - az első fordulóban Szerbia , a másodikban Törökország ellen - Spanyolország könnyedén megnyerte mérkőzéseit az utolsó szakaszban: 20 pont Franciaország ellen, 18 Görögország ellen és 22 a döntőben Szerbia ellen.

Spanyolország, annak ellenére, hogy nincs Pau Gasol, aki inkább tartózkodott a versenytől, a 2010-es törökországi világkupán vívott utódok között szerepel. Az első fordulóban kétszer veszítettek, majd miután Görögország kiesett a nyolcaddöntőben, Miloš Teodosić hárompontos lövésével a negyeddöntőben kikapott Szerbiától. Spanyolország végül hatodik lett egy olyan versenyen, ahol Fernández 15,6 pontot szerzett, 6 lepattanót és 1,7 gólpasszt adott.

Rudy Fernández úgy látja, hogy a 2011-es Európa-bajnokságra való felkészülését egy Szlovénia elleni meccs során okozott könyöksérülés zavarta meg . Az Euro alatt Spanyolország négy győzelemmel kezdett, Fernández pedig különösen hatékonyan bizonyult védekezésben a Nagy-Britannia elleni találkozón azáltal, hogy Luol Denget 17 pontra, de 12-ből 4-re lőtte. Ezután két vereséget szenvedett, Törökország, majd Németország ellen, mielőtt egyértelműen nyert volna Szerbia és Franciaország ellen. Az utolsó szakaszban 86–64-re nyertek Szlovénia, majd 92–80-ra Macedónia ellen . Spanyolország 98–85-ös pontszámmal megnyerte a döntőt Franciaország ellen, ezzel megnyerte a második egymás utáni címet, amit Jugoszlávia 1997-es győzelme óta nem sikerült elérni . Fernández ezen a találkozón 14 pontot, 4 lepattanót és 1 gólpasszt ér el. Elsősorban Tony Parker első félévi súlyos hibája különbözteti meg . Az egész verseny alatt 8,2 pontot szerzett, 3,4 lepattanót elkapott, 3 gólpasszt adott, 1,5 percet sikerült elkapnia 25 perc alatt 4.

Úgy tűnik, hogy a márciusi hátsérülés, amely műtétet igényel, véget vet Rudy Fernández azon törekvéseinek, hogy versenyezzen a londoni olimpián . Júniusban azonban jelen van Sergio Scariolo edző által kiválasztott listán . A francia csapattal fennálló rossz kapcsolata a két csapat felkészülési mérkőzésén is folytatódott: Mickael Gelabale-val ütésváltás miatt elküldték. Spanyolország, amely az amerikaiak fő kijelölt ellenfele, 77: 74-re veszítette el a negyedik csoportmérkőzést Oroszországtól. A következő meccsen a spanyolok 88–82-re kikaptak Brazíliától , az utolsó negyedben 31–16-ot fogadtak el, ez a vereség szemben a franciákkal a negyeddöntőben, de mindenekelőtt lehetővé teszi számukra, hogy a döntő előtt ne nézzenek szembe az amerikaiakkal. Rudy Fernández csak 19 percet játszik ezen a találkozón, míg a harmadik meccs óta csaknem 30 percet játszik, nem szerzett pontot, elkapott 1 lepattanót és 2 gólpasszt adott. A negyeddöntőben a spanyolok 66–59-es pontszámmal győzik le a franciákat. Fernández 30 percet játszik, 9 pont statisztikáért, három ponttal 4-nél két pontnál, de 0-tól 5-nél három pontnál, 4 lepattanónál és 3 passznál. . Miután az elődöntőben bosszút állt Oroszország ellen , 67–59-es győzelemmel, Spanyolország a döntőben az Egyesült Államokkal néz szembe. Sikerült hosszú ideig kapcsolatot fenntartani, a harmadik negyed után 83–82-re az amerikaiak javára, a spanyolok végül 107–100-ra hajlottak, Fernández 14 pontot szerzett, 6 lepattanót, 1 gólpasszt, de 5 hibát főleg a megállításhoz az amerikai ellentámadások.

Sok fontos játékos, Pau Gasol, Juan Carlos Navarro , Serge Ibaka és Felipe Reyes távollétében Rudy Fernández La Roja kapitánya, akinek ambíciója egy harmadik egymást követő cím megszerzése a 2013-as Európa-bajnokságon . Akárcsak a legutóbbi versenyeken, Spanyolország az első fordulóban 78: 69-re veszített Szlovénia ellen, Fernández 5 pontot szerzett, lövésekből 1-et 4-be és 4 lepattanót szerzett. 20 pont ellenére 12-ből 7, beleértve az 5-ből 2-t három ponttal, 1 lepattanóval, 4 gólpasszal 33 perc alatt Fernándeztől, Spanyolország a második forduló első találkozóján veszített a Görögország ellen. Spanyolország a Finnország elleni győzelem, majd az Olaszország elleni vereség után negyedik lett a csoportjában, két meccsen Fernández 6, majd 4 pontot szerzett. A negyeddöntőben könnyen nyert Szerbia ellen, 90–60-ra, Fernández statisztikája a találkozóról 19 pont, 4 lepattanó és 1 gólpassz volt. A spanyol csapat ismét döntő mérkőzés előtt áll Franciaország ellen. De ezúttal a franciák nyernek 75–72-t hosszabbítás után. A spanyolok a bronzérmet azzal nyerték, hogy 92-66-ra nyertek Horvátország ellen 8 ponttal, 4 lepattanóval és 3 gólpasszal Fernándeztől.

A Sergio Scariolo által edzett spanyol csapat része, aki bronzot nyert a 2016-os olimpián .

Játékmenet stílusa

Játékát rendkívüli ugróképessége jellemzi, amelyet ügyesen kísér a kezében, lehetővé téve, hogy jól elmerüljön . Így választották be a 2009-es NBA dunk versenyre , amelyet a szurkolók szavaznak meg, és elkísérik az NBA által kiválasztott három másik játékost: Nate Robinson , Dwight Howard és Rudy Gay , akiket végül sérülés miatt JR Smith váltott fel . Rudy Fernández a negyedik lett, Nate Robinsont nevezték ki győztesnek a szurkolók SMS-ben történő szavazását követően.

Klubok

Klub

Nemzetközi versenyek Országos versenyek

Országos válogatás

Személyes megkülönböztetések

Rudy Fernández pályafutása során számos egyéni elismerésben részesült. A spanyol nemzeti válogatottal bekerült a 2009-es Európa-bajnokság ötösébe .

Jutalomban részesül, ha klubjaival együtt fejlődik. Az mezt Joventut-ben jutalmazták megszerzése a címek MVP a Király-kupa alatt kiadásában 2004-ben és 2008-ban fejezte be kétszer az öt fő a La Liga 2007-ben, 2008-ban ő is oda az európai versenyeken a 2006-os Eurocup döntő legjobb játékosa címmel . Ugyanebben az évben őt választották a 2006-os év legjobb fiatal európai játékosának. Ezután a 2008-as ULEB-kupa Final 8 legjobb játékosa lett .

Az NBA-ben töltött ideje alatt 2009 - ben az NBA összes újonc második csapatába választották .

Visszatérve Európába a Real Madridhoz játszani, 2013-ban az Euroliga első ötösében szerepelt . Spanyol versenyeken először a 2012–2013-as spanyol szuperkupa MVP-je lett , majd a szezon végén pályafutása során harmadszor végzett a spanyol bajnokság első ötösében, amely a Liga Endesa lett. . A következő szezonban is az öt legjobb közé került.

Fernándezt a 2017–2018-as szezon döntőjének legjobb játékosának választották .

Magánélet

2015- ben vette feleségül a Miss Spain 2000 Helen Lindes- t.

1. "  Rudy Fernández / Web Oficial / Real Madrid Baloncesto  " , a Real Madrid CF-en - Web Oficial (hozzáférés : 2020. szeptember 21. ) .
  2. (ek) "  Rudy Fernández statisztikák Liga ACB  "
  3. Rudy és Richy, Basketnews, 2008. január 31.
  4. (itt) Rudy Tops The Polls  " a fibaeurope.com oldalon ,2007. január 18(megtekintés : 2011. június 18. )
  5. (in) Trail Blazers, hogy leigazolja a spanyol gárdát Fernandezt  " az abs-cbnnews.com oldalon ,2008. július 2
  6. "  Kosárlabda, Copa del Rey, Badalone nyer  " , a sport24.com oldalon ,2008. február 11(megtekintés : 2011. június 18. )
  7. (es) Rudy Fernandez 'MVP' of the Copa del Rey Vitoria  " , az as.com webhelyen (hozzáférés: 2011. június 18. )
  8. (in) Rudy Fernandez, több szempontból is MVP  " az euroleague.net oldalon (hozzáférés: 2011. június 18. )
  9. (es) Marc Gasol, a temporada MVP-je  " , az elmundo.es oldalon ,2008. május 12(megtekintés : 2011. június 19. )
  10. "  Fernandez young first  " , a lequipe.fr oldalon , L'Équipe ,2009. január 19(megtekintés : 2011. június 18. )
  11. (in) T-Mobile Rookie Challenge & Youth Jam: Rookies 116-122 Sohpomores  " az nba.com webhelyen (megtekintve: 2011. június 18. )
  12. (en) "  Rudy Fernandez  " , a basketball-reference.com oldalon (hozzáférés : 2011. június 18. )
  13. (in) Rudy Fernandez szünet NBA Rookie 3pt Record  " on www.sportando.net ,2009. április 16(megtekintés : 2011. június 18. )
  14. (en) Rose, Mayo egyöntetű választásokat keres  " , a sports.espn.go.com oldalon ,2009. április 30(megtekintés : 2011. június 18. )
  15. (in) Trail Blazers Exercise Options On Oden, Fernandez, Batum, Bayless  " az nba.com webhelyen (hozzáférés: 2011. június 18. )
  16. (in) Jesse (Max) Ár, Rudy Fernandez Portland akarja, hogy kiadja _him_, visszatérés Európába  " , a examiner.com ,2010. július 20(megtekintés : 2011. június 18. )
  17. (in) Chris Sheridan, Blazers' Rudy Fernandez igazoló szerv NBA  " on sports.espn.go.com ,2010. augusztus 20(megtekintés : 2011. június 18. )
  18. (in) " Rudy Fernandez számára aMavs kereskedelem válogatja  " a sports.espn.go.com oldalon ,2011. június 24(megtekintés : 2011. szeptember 26. )
  19. "  Kosárlabda: Rudy Fernandez a Real Madridban a kizárás alatt  " , a lexpress.fr oldalon ,209. szeptember 20(megtekintve 2013. október 2. )
  20. Syra Sylla, „  Rudy Fernandez visszatért Spanyolországba?  » , A basketsession.com webhelyen ,2011. december 13
  21. (in) Marc Stein, Mavs foglalkozni 2 Nuggets pick  " on espn.go.com ,2011. december 13
  22. (in) Nuggets Rudy Fernandez ki utáni évben vissza műtét  " a cbc.ca ,2012. március 30
  23. (in) Matt Moore, Rudy Fernandez végződik alkalommal NBA, jelek a Real Madrid  " , a cbssports.com ,2013. július 4
  24. (in) 3. hét bwin társ-MVP: Rudy Fernandez, a Real Madrid és Fernando San Emeterio, Caja Laboral Vitoria  " , Euroliga ,2012. október 27
  25. (in) bwin társ-MVP-k a 7. héten: Rudy Fernandez a Real Madridtól és Ante Tomić az FC Barcelona Regaltól  " , Euroliga ,2012. október 27
  26. (in) "  Top 16, 6. hét bwin MVP: Rudy Fernandez Real Madrid  " , Euroliga,2013. február 2
  27. (in) '  1. játék rájátszása bwin MVP: Rudy Fernandez, Real Madrid  " , Euroliga,2013. április 11
  28. (en) „  2012-13-as All-Euroliga első és második csapat bejelentve  ” , Euroliga,2013. május 6
  29. Emmanuel Laurin, "  Szuper Kupa: Real Madrid nyeri az első Clásico az év  " , a basketusa.com ,2012. szeptember 23>
  30. (es) „  Mejor Quinteto de la Liga Endesa 2012-13  ” , az acb.com oldalon
  31. (in) Top 16, 3. forduló bwin MVP: Rudy Fernandez, a Real Madrid  " , Euroliga ,2014. január 18
  32. (in) Top 16, Kerek 11 bwin MVP: Rudy Fernandez, a Real Madrid  " , Euroliga ,2014. március 22
  33. (es) "  Los Jugadores de la Jornada de la temporada 2013-14  " , Liga ACB
  34. (es) "  Mejor Quinteto de la Liga Endesa 2013-14  " , Liga ACB,2014. május 22
  35. (in) Top 16, 6. forduló bwin MVP: Rudy Fernandez, a Real Madrid  " , Euroliga,2015. február 7
  36. (in) "  bwin MVP február: Rudy Fernandez, Real Madrid  " , Euroliga,2015. március 2
  37. (es) "  Los Jugadores de la Jornada de la temporada 2014-15  " , Liga ACB
  38. (ek) "  Rudy Fernandez  " on acb.com
  39. "  Az USA visszaveszi a gráljukat  " , az eurosport.fr oldalon ,2008. augusztus 24(megtekintés : 2011. június 19. )
  40. (in) 2006-os FIBA ​​Világbajnokság - 5 - Rudy Fernandez  ' a fiba.com webhelyen (hozzáférés: 2011. június 18. )
  41. (in) 2007 EuroBasket - 5 - Rudy Fernandez  ' a fiba.com webhelyen (hozzáférés: 2011. június 18. )
  42. "  Spanyolország megnyeri az Eurobasket  " -t , a tsr.ch oldalon ,2009. szeptember 21(megtekintés : 2011. június 18. )
  43. (in) 2010-es FIBA ​​Világbajnokság 5 - Rudy Fernandez  ' (hozzáférés: 2011. június 19. )
  44. "  Rudy Fernandez könyöksérült  " , a basketeurope.com oldalon ,2011. augusztus 22
  45. (es) Ricky Rubio se ejercita con grupo y Rudy Fernández lo hará in un par de días  " , on mas.laopiniondemalaga.es
  46. "  Eurobasket: Spanyolország és Szerbia még mindig veretlen  " , az rfi.fr oldalon ,2011. szeptember 2
  47. (in) EuroBasket - 2011. utolsó forduló (Spanyolország) - Rudy Fernandez (Spanyolország)  " az eurobasket2011.com oldalon
  48. Barbara Youinou, "  Rudy Fernandez hiányzik az olimpiáról?  » , A basketactu.com oldalon ,2012. március 22
  49. Jérôme Knoepffler, "  londoni olimpia: Rudy Fernandez a Gasol testvérekkel és Serge Ibaka-val  " , a basketusa.com oldalon ,2012. június 19
  50. "  VIDEO - Kosárlabda: Gelabale felfüggesztették, miután veszekedés Fernandez?  » , Az rtl.fr oldalon ,2012. július 16
  51. "  Oroszország meglepi Spanyolországot!"  » , A lequipe.fr webhelyen ,2012. augusztus 4
  52. "  Spanyolország nem akarta  " , a lequipe.fr oldalon ,2012. augusztus 7
  53. (es) Iñako Díaz-Guerra, España evita a Estados Unidos pero no las sospechas  " ,2012. augusztus 7
  54. (in) 2012-es olimpiai férfiak - 5 - Rudy Fernandez  ' a turkey2010.fiba.com oldalon
  55. (en) "  JO - Kosárlabda: Franciaország kiesett Spanyolországból a nyolcaddöntőben  " , a leparisien.fr oldalon ,2012. augusztus 8
  56. "  Verhetetlen csapat USA  " , a lejdd.fr oldalon ,2012. augusztus 12
  57. Yann Ohnona, "  Ez még mindig a ÑBA  " , a lequipe.fr oldalon ,2013. augusztus 26
  58. Yann Ohnona, "  Basket Euro Spain folyamatosan mosolyog  " , a lequipe.fr oldalon ,2013. szeptember 7
  59. Syra Sylla, "  Euro: Görögország életben marad  " , a basketactu.com oldalon ,2013. szeptember 12
  60. Syra Sylla, „  Euro: Spanish Steamroller Chokes Serbia  ” , a basketsession.com címen ,2013. szeptember 18
  61. "  A kékek visszatértek a pokolból  " , a lequipe.fr oldalon ,2013. szeptember 20
  62. Romain Fougeron, "  Euro: Spanyolország elkapja a bronzérmet  " , a basketsession.com oldalon ,2013. szeptember 22
  63. (in) Ben Golliver, Rudy a Slam Dunk Contest  " a blazersedge.com ,2009. január 19(megtekintés : 2011. szeptember 30. )
  64. (ek) Todos los MVP a Copa del Rey  " , a acb.com
  65. (Es) „  Todos los Quinteto Ideal de la temporada  ” , az acb.com oldalon
  66. (itt) Rudy Fernandez  " a sportsillustrated.cnn.com oldalon
  67. (in) Fernandez kitüntetett a spanyol győzelem előtt  " a fibaeurope.com oldalon ,2007. augusztus 29
  68. (ek) "  Helen Lindes y Rudy Fernández dan la Bienvenida egy Alan, su primer hijo  " , a www.abc.es ,2016. december 22(megtekintve 2017. július 23-án )