ALCS Anaheim Angels, 4-1 a Minnesota Twins felett
NLCS San Francisco Giants, 4-1 a St. Louis Cardinals felett
A World Series 2002 cikk szemléltető képe
Anaheim Angyalok a Fehér Házban fogadtak
Kronológia

A World Series 2002 volt a 98 th  utolsó sor az őrnagy bajnokságot a baseball . Elindult2002. október 19és az Amerika Liga bajnokát , az Anaheim Angels-t állította szembe a Nemzeti Liga bajnoka , a San Francisco Giants ellen .

Ez a 7/4-es sorozat véget ért 2002. október 27 az angyalföldiek győzelmével, négy meccsel háromra az Óriások felett.

Ez a döntő volt a történelem során elsőként két olyan csapat, amely a rájátszásba bekerült első helyezettként .

Jelen vannak a csapatok

Az Anaheim Angels a legjobb alapszakaszát 2002-ben teljesítette, 99 győzelem és 63 vereség rekorddal, de ennek ellenére négy mérkőzést végzett az Oakland Athletics (103-59) mögött az Amerikai Liga nyugati divíziójában. Az angyalföldiek teljesítménye elegendő volt a bajnokság második legjobb helyének megszerzéséhez.

A hatalmas New York Yankees-szel (103-58) szemben, először Keleten, az amerikai legjobb szakosok és címvédőként az angyalföldiek nyerték meg a divízió sorozat három meccsét egyig. Eközben az atlétika öt meccsen veszített a Minnesota Twins ellen (94-67, központi osztály bajnok). A bajnokságban az angyalföldiek négy meccset nyertek .

A Nemzeti Ligában a San Francisco Giants a második helyen végzett a nyugati divízióban, 95–66-os mérleggel, két és fél játékkal lemaradva a regnáló világbajnok, az arizonai Diamondbacks (98–64) mögött. A divíziós sorozatban a Giants az Atlanta Braves szezonját zárta , Keleten először a legjobb NHL-rekorddal (101–59), három meccset kettőig megnyerve.

A gyémánthátvédeket három meccsen söpörte le a Saint-Louis Cardinals (97-65, központi osztály bajnok). A Championship Series , San Francisco volt a legjobb a Saint-Louis, négy győzelem az egyhez. A World Series ezért először szembeszállt két csapattal, mint wild card .

Az angyalok az 1961-ben alapított franchise történetében először vettek részt a 2002-es World Series-en . A Giants voltak elérni a World Series a 20 th  alkalom a történelemben, a franchise, amely megnyerte az öt címet, az utolsó 1954 . Amióta a csapat 1958-ban San Franciscóba költözött , az Óriások azonban két kísérletben sem nyertek világversenyt, utoljára 1989-ben .

1. mérkőzés

szombat 2002. október 19A Edison International Field , Anaheim , Kalifornia .

Csapat 1 2 3 4 5. 6. 7 8. 9. R H E
San Francisco Giants 0 2 0 0 0 2 0 0 0 4 6. 0
Anaheim Angyalok 0 1 0 0 0 2 0 0 0 3 9. 0
Kezdő dobók: SF: Jason Schmidt   ANA: Jarrod Washburn
Vic. : Jason Schmidt (1-0) Vö. : Jarrod Washburn (0-1) Sauv. : Robb Nen (1)
HR-ek: SF: Barry Bonds (1), Reggie Sanders (1), JT Snow (1) ANA: Troy Glaus (1, 2)

A Giants sztárja, Barry Bonds , az első világbajnoki denevér-karrierje során otthoni futamot ért el . Csapattársai, Reggie Sanders és JT Snow utánozták San Francisco 4–3 -as győzelmében. Az Angyalok vereségükben szintén hosszú labdához folyamodtak , Troy Glaus kettőt kopogtatott.

Használunk kijelölt ütő a Giants, Tsuyoshi Shinjo lett ebben találkozón az első japán történelemben, hogy játszanak a World Series .

2. mérkőzés

vasárnap 2002. október 20A Edison International Field , Anaheim , Kalifornia .

San Francisco Giants 0 4 1 0 4 0 0 0 1 10. 12. 1
Anaheim Angyalok 5. 2 0 0 1 1 0 2 x 11. 16. 1
Kezdő dobók: SF: Russ Ortiz   ANA: Kevin Appier
Vic. : Francisco Rodríguez (1-0) Veres. : Félix Rodríguez (0-1) Sauv. : Troy Percival (1)
HR-ek: SF: Reggie Sanders (2), David Bell (1), Jeff Kent (1), Barry Bonds (2) ANA: Tim Salmon (1, 2)

Az angyalok az első játékrészben ötpontos támadással kezdték a második játszmát. Az Óriások ütés közben ütöttek vissza , amikor Reggie Sanders megütötte sorozatának második homerjét, egy háromrészes pofont. A következő ütő David Bell követte példáját egy önálló találattal, amely 5–4-re csökkentette az eredményt. Mindkét csapat továbbra is csere pont, San Francisco-ig figyelembe a 11-7 vezetést másik tolja négy pontot, 5 -én  játékrész.

Ez volt Tim Salmon , hogy jött, hogy lezárjuk a végén az ülés, végül forgalomba Anaheim vége előtt a 8 th  játékrész egy két-run homer két out. Barry Bonds a 9. helyen találta el a sorozat második házigazdáját, de ez nem volt elegendő. Az Angyalok 11-10-re nyertek és kiegyenlítették az esélyeket a sorozatban.

3. mérkőzés

kedd 2002. október 22a Pacific Bell Parkban , San Francisco , Kalifornia .

Anaheim Angyalok 0 0 4 4 0 1 0 1 0 10. 16. 0
San Francisco Giants 1 0 0 0 3 0 0 0 0 4 6. 2
Induló dobók : ANA: Ramon Ortiz   SF: Liván Hernández
Vic. : Ramon Ortiz (1-0) Vö. : Liván Hernández (0-1)
HR-ek: SF: Rich Aurilia (1), Barry Bonds (3)

Két négyfutásos játékrészben az Angyalok 10–4-re nyertek, ezzel megszerezték a sorozat vezetését, két győzelem az egyig. Scott Spiezio három pontot produkált a győztesek számára. A vereség során Barry Bonds négygólos ütést ért el, és ezzel a baseball történelem első játékosa lett, aki az első három World Series meccsen hazai pályán ütött.

4. mérkőzés

szerda 23- október 2002-esa Pacific Bell Parkban , San Francisco , Kalifornia .

Anaheim Angyalok 0 1 2 0 0 0 0 0 0 3 10. 1
San Francisco Giants 0 0 0 0 3 0 0 1 x 4 12. 1
Kezdő dobók: ANA: John Lackey   SF: Kirk Rueter
Vic. : Tim Worrell (1-0) Veres. : Francisco Rodríguez (1-1) Sauv. : Robb Nen (2)
HR-ek: ANA: Troy Glaus (3)

A San Francisco hátulról érkezett, 0-3-s hátrányt zárva 4-3-as győzelmet aratott. Benito Santiago kötve a nyakkendő az 5. egy egységes és David Bell elő a nyertes távon a 8., a meg nem szolgált futás miatt eltelt labdát által elkövetett Angels széles receiver Bengie Molina helyett . Troy Glaus veszteséges ügyben megütötte a sorozat harmadik házigazdáját.

5. mérkőzés

csütörtök 2002. október 24a Pacific Bell Parkban , San Francisco , Kalifornia .

Anaheim Angyalok 0 0 0 0 3 1 0 0 0 4 10. 2
San Francisco Giants 3 3 0 0 0 2 4 4 x 16. 16. 0
Induló dobók: ANA: Jarrod Washburn   SF: Jason Schmidt
Vic. : Csád Zerbe (1-0) Vö. : Jarrod Washburn (0-2)
HR-ek: SF: Jeff Kent (2, 3), Rich Aurilia (2)

Az óriások az ötödik játszmában 16–4-re zúzták az angyalokat, ahol az Anaheim soha nem vezetett. Két hazai futásával Jeff Kent négy RBI- estet töltött San Franciscóban, míg Rich Aurilia és Benito Santiago egyenként három futamot szerzett.

A mérkőzést a hetedik esemény alján történt incidens jellemezte, mivel a fiatal kísérő bot ( batboy ) Óriás, Darren Baker szinte ütközés áldozata lett a tányérnál. Amikor Kenny Lofton a pályák körül járt, hogy teljesítse az imént eltalált triplát , az alig hároméves kísérő úgy vélte, hogy a játéknak még nincs vége, és a tányérhoz szaladt, hogy visszaszerezze a botot, amelyet Lofton feladott, mielőtt megkezdte a kapu körüli futását. JT Snow, aki éppen átlépte a tányért, hogy megszerezze a sorozat első pontját, észrevette a gyereket, és elkapta a játéktól, amikor David Bell a lemez felé jött, hogy megszerezzen egy második pontot. Az ütőkísérő, aki Dusty Baker , a Giants akkori menedzserének fia, súlyosan megsérülhetett volna, ha Snow nem mentette meg őt, és ha Bell ütközött vele.

A következő szezonban a Major League Baseball 14 éves korhatárt szabott ki csapataira.

6. mérkőzés

szombat 2002. október 26A Edison International Field , Anaheim , Kalifornia .

San Francisco Giants 0 0 0 0 3 1 1 0 0 5. 8. 1
Anaheim Angyalok 0 0 0 0 0 0 3 3 x 6. 10. 1
Vic. : Brendan Donnelly (1-0) Veres. : Tim Worrell (1-1) Sauv. : Troy Percival (2)
HR-ek: SF: Shawon Dunston (1), Barry Bonds (4) ANA: Scott Spiezio (1), Darin Erstad (1)

A sorozatban 3-2-re vezető Giants élénken haladt az első World Series győzelem után, miután 1958-ban San Franciscóba költözött. A Nemzeti Liga bajnokai a hetedik játékrészben 5-0-ra vezették a meccset, nyolc sztrájkkal. diadaluk valóság.

De Anaheim hátulról jött vissza. A 7. helyen az induló Russ Ortiz két versenyzőt helyezett el az ösvényeken. Dusty Baker dobóját Félix Rodríguezre cserélte , akit Scott Spiezio hárompontos hazai futásával találkoztak.

A rally folytatódik a 8. Angels első ütő Darin ERSTAD megüt egy solo homerun ellen segédrepülőtereket Todd Worrell . Utóbbi aztán slágereket adott Tim Salmonnak és Garret Andersonnak . A Giants bal oldali játékosa , Barry Bonds rosszul gondolta, hogy Anderson ilyen egyszerűen eltalálta a labdát, és ezt a hibát terhelték le, amely lehetővé tette, hogy Salmon a harmadik bázisra, Anderson pedig a másodikra ​​futhasson. Rorr Nen dugóval megkönnyebbült Worrell . Az első ütköző, Troy Glaus duplát ért el, ezzel az angyalföldiek 6-5-re vezettek. Egy meg nem érdemelt ponttal Anaheim nyerte a hetedik és egyben utolsó meccset. Az Angyalok dugója, Troy Percival visszavonult az ellenféltől, hogy a 9. helyen megmentse a győzelmet.

7. mérkőzés

vasárnap 2002. október 27A Edison International Field , Anaheim , Kalifornia .

San Francisco Giants 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 6. 0
Anaheim Angyalok 0 1 3 0 0 0 0 0 x 4 5. 0
Kezdő dobók : SF: Liván Hernández   ANA: John Lackey
Vic. : John Lackey (1-0) Def. : Liván Hernández (0-2) Sauv. : Troy Percival (3)

A 6. játszmában győztes pontot szerző Garret Anderson a harmadik szett végén 1-1-es döntetlent bontott meg egy háromrészes duplával a Giants kezdő dobója, Liván Hernández ellen , aki ebben a sorozatban második kudarcot szenvedett.

John Lackey öt jó inninget hajtott végre az Angyalok számára, és a megkönnyebbülés nem adott pontot az ellenfélnek. Brendan Donnelly , Francisco Rodríguez és Troy Percival vették át Lackey-t a halomnál. Percival adta hideg verejtékezés támogatói Angyalok 9 -én  játékrész, hogy két csúszósínjeit egy out. De a rohamoldó ütött ki alternatív ütő Tsuyoshi Shinjo a sztrájk , akkor Kenny Lofton a labdát központ területén a játék befejezéséhez, és lehetővé teszi az angyalok ízét, a győzelem a 4-1, az első honfoglalás a World Series of történelem a csapat.

MVP

A harmadik baseman Troy Glaus az Anaheim Angels választották MVP a 2002-es World Series.

Glaus átlagosan 0,385 (10 találat 26 szemrebbenés látszat) a hét játék ebben a sorozatban. Nyolc futamot produkált, különösképpen három házigazdának és három párosnak köszönhetően. Hét pontot is szerzett.

1. Játssz a mély óriásokhoz a Bonds, a Sanders, a Snow in Game 1 játékosaitól  , a CNN Sports Illustrated (in) -től 2002. október 19-én.
  2. Baker fia denevérfiúként fejezi be a World Series-t , Janie McCauley / The Associated Press , 2002. október 25.
  3. Új követelmények a denevér fiúk számára , Steve Gilbert / MLB.com , 2003. január 16.