Győzelmek száma 22 (6 a Valverde esetében )
A legjobb UCI versenyző Alejandro Valverde ( 1. st )
UCI rangsor 2 nd ( UCI ProTour )
Illes Balears-Caisse d'Épargne 2005 Takarékpénztár 2007

2006-ban a Caisse d'Épargne kerékpáros csapat második egymást követő szezonban vett részt a ProTour versenyen . Nagyon jó év annak a csapatnak, amely a második helyen végzett az esemény csapat besorolásában, köszönhetően Alejandro Valverde (a Flèche wallonne győztese , Liège-Bastogne-Liège , a spanyolországi Tour d ' második és harmadik helyezettjének) teljesítményének. a világbajnokságon ), és a Tour de France győztese, Óscar Pereiro

Hatékony

Elég nagy a megújulás a csapat számára a szezon kezdetén, így vezetője Francisco Mancebo , valamint Aitar és Unai Osa testvérek távoznak . Tizenkét futót vesznek fel, köztük négy franciát, köztük Florent Brardot az új szponzor Groupe Caisse d'Epargne elégedettségének kielégítésére . A fő cél Óscar Pereiro , aki egy jó sokkerekű, kétszer tizedik a Tour de France-on.

Francisco Pérez Sánchez 1978.2.22 Spanyolország Milaneza-Maia
Mathieu Perget 1984.09.19 Franciaország (neo-pro)

Az évad menete

A csapat jól kezdte a 2006-os szezont: februárban Isaac Gálvez nyerte a Mallorca alakuló Challenge első két trófeáját , Ivan Gutierrez a Mediterrán Túra második szakaszát , Antonio Colom egy szakaszt és a Tour de utolsó osztályozását la valenciai Közösség , Francisco Pérez Sánchez a Classic Almeria . Március megerősíti uralmat a csapat a spanyol futam a kontinentális áramkör: színpadi győzelem a Tour of Murcia az Alejandro Valverde és Ivan Gutierrez , aki végül a második helyen végzett; A Tour of Kasztília és León az José Vicente García Acosta és Marco Fertonani . Ivan Gutierrez ugyanebben a hónapban a negyedik helyen végzett a Critérium nemzetközi de la útvonalon .

A ProTour indulása kényesebb: Joaquim Rodríguez Párizs-Nizza fölötti szakaszgyőzelme és Antonio Colom harmadik helye nem rejti el a Tirreno-Adriatico , a Milan-San Remo , valamint az első flandrán és francia klasszikusok teljesítményének hiányát. . Valverde azonban nyert egy szakaszt, és második lett a Baszkföldi túrán, majd gyors egymásutánban megnyerte a Flèche wallonnét és a Liège-Bastogne-Liège-t (olyan versenyt, amelyet soha egyetlen spanyol sem nyert meg). A csapat még soha nem nyert nagyon nagy klasszikust. Valverde folytatja lendületét, jó Tour de Romandie-t ért el (egy győzelem, két második hely, egy harmadik döntő). A kontinentális pályán Alekszej Markov nyeri a Tour de La Rioja egy szakaszát , amelyet Vladimir Efimkin a harmadik helyen zár , Ivan Gutierrez nyeri a Dunkirk Négy Napjának utolsó szakaszát , Vladimir Karpets a Clásica de Alcobendas második helyén végez .

Május hónapját az Olaszországi túra megrendezésével rendezik, ahol Joan Horrach nyeri a tizenegyedik szakaszt, Efimkin és Francisco Pérez Sánchez pedig mindketten eljutnak a második helyre. Azonban, mivel nem elég erős csapat (annak vezetője, Ivan Gutierrez , kész 24 -én ), a Caisse d'Epargne-Illes Balears nem ragyog. A katalán turné Vladimir Karpets és David Arroyo második helye ellenére aligha jobb, és a csapat nem létezik a baszk kerékpáron . Néhány nappal később Valverde nehézségeket tapasztalt a Critérium du Dauphiné libéré során , amelyet csak a hetedik helyen végzett. A Tour de Suisse aligha zseniálisabb a csapat számára. Június végén Florent Brard megnyerte a francia bajnokságot, amelyet ennek ellenére Vendée-ben rendeznek a Bouygues Telecom csapatának földjén . Spanyolországban a futók bojkottálják a versenyt a Puerto-ügy nyomán . Közvetlenül a Tour de France előtt a csapat, a szezon nagyon jó kezdete után, úgy tűnik, megtorpan.

Úgy tűnik, a prológus ötödik Valverde jól indul, de a harmadik szakasz során eltörik a kulcscsontja. Ezért a csapat, amely látszólag megfosztva van egy vezetőtől, láthatatlan. A tizenharmadik szakasz során Óscar Pereiro a szakadás része, amely harminc perccel érkezik a peloton elé, és elveszi a sárga trikót, míg az előző nap több mint húsz percet késett, miután a katasztrofális Pireneusokat keresztezte. A spanyol versenyzőnek sikerült megőriznie az első helyet az Alpok nagyon jó átkelésén, amelyet óriási kudarc és Floyd Landis nagyon nagy szakaszgyőzelme jellemzett . Az utolsó időmérő edzés negyedik helye ellenére Pereiro elvesztette sárga mezét Landis ellen, és második lett a naptár fő versenyén. Néhány nappal később azonban Landist pozitívnak nyilvánították a meglepő alpesi győzelmének napján elvégzett teszt után (5 és fél perccel a második előtt végzett). Másfél évvel később Pereirót nyilvánították az esemény győztesének.

Augusztus közepén Gutierrez megnyerte a Tour de Burgos két szakaszát . A csapat megkezdi a spanyolországi túrát (tőlAugusztus 26 nál nél Szeptember 17) a csapatprológ második helyével. Valverde megnyeri a hetedik szakaszt, majd a kilencedik szakasz végén veszi az oro mezét , amelyet a tizenhatodik szakaszhoz hasonlóan a második helyen végez. Alexandre Vinokourov másnap elhaladt mellette, miután hosszan szakított csapattársával, Danielsonnal. Valverde második lett. Októberben Joaquim Rodríguez nyerte az Escalade de Montjuïc első szakaszát, majd Valverde harmadik lett az online világbajnokságon, ezzel befejezte kivételes szezonját.

A November 26, Isaac Gálvez, aki részt vett a hat napos genti versenyen (az amerikai világbajnok ebben az évben Joan Llanerassal ), súlyosan elesik Dimitri De Fauw- val való érintkezés után, és korlátnak ütközik. A helyszínen újraélesztették, de a genti klinikára történő áthelyezése során meghalt.

2006-ban, a szezon nagyon jó kezdete után a csapat, kivéve Valverde-t októberig, és a Tour de France-i Pereiro, kevés jó teljesítményt ért el.

Győzelmek

Győzelmek a ProTour-on

A csapatgyőzelmek listája
Keltezett Verseny Ország Osztály Győztes
2006.09.03 5 -én  szakaszában a Párizs-Nizza Franciaország 01 PT Joaquim Rodríguez
2006. 03. 04 1 st  szakaszában a Tour Baszkföld Spanyolország 01 PT Alejandro valverde
2006.04.19 Vallon nyíl Belgium 01 PT Alejandro valverde
2006.04.23 Liège-Bastogne-Liège Belgium 01 PT Alejandro valverde
2006.04.28 4 -én  szakaszában a Tour de Romandie svájci 01 PT Alejandro valverde
2006.05.19 12 -én  szakaszában a Tour of Italy Olaszország 01 PT Joan horrach
2006.01.09 7 -én  szakaszában a Tour of Spain Spanyolország 01 PT Alejandro valverde

Győzelmek a kontinentális pályákon

2006.02.05 Trofeo Palma de Mallorca Spanyolország Isaac gálvez
2006.06.02 Trofeo Cala Millor Spanyolország Isaac gálvez
2006.09.02 2 -én  szakaszában a Tour mediterrán Franciaország José Iván Gutiérrez
2006.02.24 4 -én  szakaszában a Volta a la Comunitat Valenciana Spanyolország Antonio Colom
2006.02.25 A valenciai közösség körútjának általános besorolása Spanyolország Antonio Colom