A 2012-es - 2013-as szezonban a GFC Ajaccio , a francia labdarúgó klub , látta, hogy a klub játszani Ligue 2 .

Előszezon

Az előszezont a szakmai világba érkezés és a klub 1960 és 1996 között használt név visszatérése jellemzi.

A klub is megváltozik logó, mez és látja érkezése egy új berendezést szállító Adidas akivel aláírja három évre szóló szerződést, ő az ötödik klub Franciaországban és az egyetlen Ligue 2 a Racing Club de Lens. A legyen a német márka felszerelés-beszállító.

A gáz jogállása hamarosan megváltozik.

A képzés újrakezdése Június 25és három barátságos mérkőzést rendeznek a szezon kezdete előtt (a Bastia , Dijon és az AS Saint-Étienne ellen ).

Bajnokság

A Ligue 2 2012–2013-as szezonja a francia másodosztályú labdarúgó-bajnokság hetvennegyedik, a „Ligue 2” néven a tizenegyedik . A divízió harmincnyolc találkozó sorozatában húsz klubot ellenez. A bajnokság legjobbjait a Ligue 1-be léptetik elő .

A hirdetett az előző szezonban, SC Bastia , Ligue 2 bajnok a 2011-2012 , Stade de Reims , amely megállapítja az elit francia labdarúgó 33 évvel azután, hogy elhagyta azt, és ES Troyes AC , kicseréljük. Által SM Caen , Dijon FCO és AJ Auxerre , aki 32 évvel azután lépett be az első osztályból, hogy csatlakozott hozzá. Az előző szezonból kiesett FC Metz , amely története során először csatlakozott a harmadosztályhoz, az amerikai Boulogne CO-hoz és az Amiens SCF-hez , Nîmes Olympique , a 2011–2012-es országos bajnok , a Chamois niortais és a GFC Ajaccio helyére lép .

Végső állások és statisztikák

Francia Kupa

A Coupe de France 2012-2013 a 96 th  kiadás a francia kupa , kieséses poloska amatőr futballklubok és a szakemberek az egész anyaország és tengerentúli területeket . Az FFF és regionális bajnokságai szervezik .

Keltezett Torony Ellenfél Elhelyezkedés Eredmény Gólszerzők a GFC Ajaccio számára Bőség Streamer
Szo-V 17- 2012. november 18 7 e  torony Saint-Louis Neuweg St. Louis 2-0 - lalsace.fr

Mivel ez nem működik az asztalon, több mint 600 ember jött el támogatni csapatát, 2 gól győztes 0-ra. A Gazélec a Coupe de France első mérkőzésén kiesik.

Ligue kupája

A kupa 2012-2013 League van a 19 -én  kiadása a Liga Kupa , a verseny egyenes kieséses által szervezett Hivatásos Labdarúgó Liga (LFP) 1994 óta, ami csak egyesíti a professzionális klubok Ligue 1 , Ligue 2 és Nemzeti .

kedd 2012. augusztus 7 1. sz OC szelepek Ext. ( Szelepek ) 3-3 (7-8 fül ) Mickaël Colloredo , Nicolas Verdier , Jean-Jacques Mandrichi 1114 néző (2 látogató) LFP
kedd 2012. augusztus 28 2 nd Arles-Avignon Dom. 1-2 Raphael Romey 1.205 néző (nincs látogató) LFP

A szezon hivatalos meccsei

Barátságos mérkőzések

A GAZ első meccsét az SC Bastia ellen játssza Prupiàban, és Dijont és az AS Saint-Étienne-t követi .

Barátságos mérkőzés részletei
Barátságos Gazelec Aiacciu 1 -5 SC Bastia Jacky Santucci Stadion, Prupià
2012. július 6., péntek
18:00.
Nicolas verdier ( 0–4 ) A gól 8. perc után gólt szerzett8 e A gól 20 perc után gólt szerzett 20 e Maoulida ,A gól 16 perc elteltével szerzett gólt 16 e Yatabaré ,A gól 32 perc után gólt szerzett 32 e Marque ,A gól 72 perc elteltével szerzett gólt 72 e Moizini Nézők: 1000

Megjegyzések
  1. Csak a sport nemzetiségét kell feltüntetni. A játékosnak több nemzetisége is lehet, de csak egy nemzeti válogatotton játszhat jogot.
  2. Csak a legfontosabb választás jelenik meg.
Hivatkozások
  1. DNCG: Klub sajtóközlemény, a gfca-foot.com oldalon
  2. A Gazélec megváltoztatja kinézetét a 2012. június 19-i corsematin.com oldalon
  9. Boesso aláírta a Celtic Glasgow-t!
  10. "  Barátságos mérkőzések program  " , az [url = http://www.lfp.fr/ LFP] oldalon ,2012. július 4(megtekintve 2012. július 5. )