CB Girona
Bàsquet Club Andorra
Válogatott válogatott **
Zászló: Spanyolország Spanyolország

* Az egyes klubokban szerzett pontok az országos bajnokság alapszakaszának részeként.
** Pontok a nemzeti csapat számára egy hivatalos mérkőzésen.

Víctor Sada , születetta Badalona a spanyol , a játékos a spanyol a kosárlabda . Vezető pozícióba fejlődik .

Karrier

Az FC Barcelona ifjúsági csapataiban edzett, és a Baloncesto Amatőr (EBA) Liga Españolában játszik a tartalékcsapattal is . Első meccseit az FC Barcelona első csapatával a 2003–2004-es szezonban hajtotta végre: 12 Liga ACB-meccset játszott átlagosan 2,16 pontért, 1,75 lepattanóért és 0,58 gólpasszért. Négy Euroliga- mérkőzést is játszik , amely versenyen 3 pont, 1,5 lepattanó, 0,75 gólpassz statisztikája van. A Barcelona a legjobb 16 között zárta európai szezonját , amelyet a Siena kiesett . Spanyolországban a Barcelona azzal nyerte a bajnokságot, hogy három-kettővel verte az Estudiantes Madridot . A rájátszás során Sada találkozót játszott, ahol 2 pontot szerzett.

A következő évben ismét a B csapattal és az első csapattal játszott. Ezzel játékideje több mint 11 percről alig több mint 8 percre csökken. Pontjainak átlaga meccsenként 1,57 pont. 13 Euroliga-mérkőzést játszott 7 perc 42 játékidővel, átlagosan 1,4 ponttal, 1,1 lepattanóval és 0,6 gólpasszal. Az előző évadhoz hasonlóan az európai szezon is a Top 16-ban zárul .

2005-2006-ban csak 11 Liga ACB-mérkőzést játszott - 2,6 pont 9 percig 2, és játékideje is csökkent az Euroligában: 9 meccs alatt 5 perc 43 perc, 0,8 pont, 1,1 lepattanó és 0,4 passz.

Ezután csatlakozott az Akasvayu Girona klubhoz . Ötödik a rendes szakaszban, utóbbi a rájátszás nyolcaddöntőjében néz szembe a Barcelonával, és háromról az egyre veszít. Sada most 19 perc 2 percet játszik meccsenként - 33 meccset játszik - és 5,4 pontot szerez, 2,96 lepattanót elkap és 1,96 gólpasszt ad le. Girone második szezonja során a játékideje 27 percre 3 nőtt, és statisztikája javult: 7,6 pontot szerzett, 4,6 lepattanót és 4,2 gólpasszt adott. Girone ismét bekerül a rájátszásba, kettőt az egyikre veszített a badalonai Joventut ellen  : ezeken a rájátszásokon 10,3 pontot szerzett, 4 lepattanót és 5 gólpasszt adott. Girone az UELB-kupában játszik, ahol Sada 17 mérkőzést játszik, és statisztikája 7,6 pont, 5,4 lepattanó, 4,8 gólpassz 26 perc alatt. A klub a verseny döntőjében a Joventut ellen 79–54-re veszített 3 ponttal. , 3 lepattanó, 5 gólpassz 34 perc alatt 48.

A Gironában töltött két év után visszatért az FC Barcelonába, ahol négyéves szerződést írt alá. Visszatérése után első barcelonai idényében 20 perc játékidőt kapott 7, és az alapszakaszból 27 mérkőzést játszott a Liga ACB-ben, ebből 13-at az öt fő játékosa. 4 pontot szerez, 2,9 lepattanót elkap és 3,3 gólpasszt ad le. Emellett 9 rájátszási mérkőzést játszott - 3,9 pont, 1,8 lepattanó, 2,1 gólpassz 18 perc alatt 45 -, hogy megszerezze Spanyolország bajnoka címet azáltal, hogy háromszor az egyik ellen győzött a Saski Baskonia ellen . Víctor Sada megtalálja az Euroligát is, ahol 21 mérkőzést játszik, köztük 11-et az öt főcsúcsban, 2 pontot szerez, 2,2 lepattanót elkap, 2,7 gólpasszt ad le 16 perc alatt 40.

Ricky Rubio beérkezése a Barcelonába csökkentette játékidejét: 34 mérkőzésen 13 percet 38 percet játszott, 2,53 pontért, 1,67 lepattanóért, 2,41 gólpasszért az alapszakaszban, majd 1,28 pont, 0, 57 lepattanó, 0,86 passz 7 perc alatt 7 7 rájátszás, amelyet játszik. Ezek során a Barcelona az utolsó háromban nulláról veszített a Saski Baskonia ellen. Európában a Barcelona a történelem második Euroligáját nyerte meg azzal, hogy Párizsban diadalmaskodott a Piraeus Olympiakós ellen 86–68 -os pontszámmal. Ezen a találkozón Sada 7 pontot szerzett, 3 lepattanót elkapott, 3 gólpasszt adott 21 perc alatt, 09 perc alatt. a verseny, statisztikája 1,9 pont, 1,1 lepattanó, 1,8 passz 11 perc alatt 20.

2010–2011-ben 16 perc 5-re növelte játékidejét a Liga ACB-ben, ennek felhasználásával 3,68 pontot szerzett, 3,11 lepattanót elkapott és 1,85 gólpasszt adott. A rájátszásban statisztikája 4,5 pont, 4,87 lepattanó, 3,62 gólpassz 22 perc alatt 87. A Barcelona új spanyol bajnoki címet nyert azzal, hogy három szettben, háromtól nulláig nyert a Bilbao ellen . A cél az induláskor azonban az Euroliga volt  : Barcelona lett a Final Four házigazdája . A nyolcaddöntőben azonban a Barcelona a Panathinaikosz ellen kapott ki . A hazai győzelem után a Barcelona a második találkozón veszített, még mindig Barcelonában, majd a következő két találkozót elvesztette Görögországban. Víctor Sada 20 mérkőzést játszik ezen a versenyen, 2 pontot szerzett, 2,5 lepattanót ragadott és 2,2 gólpasszt adott.

Miután részt vett a huszonnégy játékos előválasztásában a 2010-es világbajnokságra - amelynek versenyén végül megfosztották Sergio Scariolo edző választásától, a 2011-es Európa-bajnokságra való felkészülés során visszatért a spanyol válogatottba . Az edző végül úgy dönt, hogy három játékost választ ki a verseny élére: Sada így kíséri Jose Manuel Calderont és Ricky Rubio-t.

Díjak

Klub cím

Országos válogatás

Hivatkozások

1. (es) Víctor Sada  " , az acb.com oldalról (hozzáférés : 2011. augusztus 26. )
  2. (in) Víctor Sada  " , az euroleague.net oldalon (hozzáférés: 2011. augusztus 26. )
  3. (in) 2004-05 Euroliga Víctor Sada  " , az euroleague.net oldalon (hozzáférés: 2011. augusztus 26. )
  4. (in) „  Euroliga 2005–06 Víctor Sada  ” , az euroleague.net oldalon (hozzáférés: 2011. augusztus 26. )
  5. (in) ULEB Kupa 2007-08 - Döntő - Akasvayu Girona 54-79 DKV Joventut  " az euroleague.net oldalán (hozzáférés: 2011. augusztus 26. )
  6. (in) Víctor Sada hazamegy Barcelonába  " , az euroleague.net oldalon (hozzáférés: 2011. augusztus 26. )
  7. (in) Euroliga 2008-09 Víctor Sada  ' , az euroleague.net oldalon (hozzáférés: 2011. augusztus 26. )
  8. (in) "A  Regal FC Barcelona az új Euroliga-bajnok!  » , Az euroleague.net oldalon (hozzáférés : 2011. augusztus 26. )
  9. (in) „  Euroliga 2009-10 - Regal FC Barcelona 86-68 Olympiacos  ” az euroleague.net oldalán (hozzáférés: 2011. augusztus 26. )
  10. (in) „  Euroliga 2009-10 Víctor Sada  ” , az euroleague.net oldalon (hozzáférés: 2011. augusztus 26. )
  12. (es) Calderón y Oleson, en la preselección para el Mundial  " , abc.es-en ,(hozzáférés : 2011. augusztus 26. )

Külső linkek

Reméljük, hogy hasznos volt számodra az Víctor Sada témában összegyűjtött információ. Ha igen, kérjük, ne felejtsen el ajánlani minket barátainak és családtagjainak, és ne feledje, hogy bármikor kapcsolatba léphet velünk, ha szüksége van ránk. Ha minden igyekezetünk ellenére úgy érzi, hogy az általunk a _title-ről nyújtott információk nem teljesen pontosak, vagy ki kellene egészítenünk vagy helyesbítenünk kellene valamit, hálásak lennénk, ha ezt jelezné nekünk. A Víctor Sada és bármely más témáról a legjobb és legátfogóbb információk nyújtása a honlap lényege; ugyanaz a szellem vezérel bennünket, amely az Encyclopedia Project alkotóit is inspirálta, és ezért reméljük, hogy amit ezen a honlapon a Víctor Sada témában találtál, segített neked bővíteni a tudásodat.