Keltezett 1961. augusztus 22

Győztes AS Monaco FC
Döntős UA Sedan-Torcy

Navigáció

Az 1961. évi Challenge des champions a Challenge des champions hetedik kiadása, amely a francia bajnok és a Coupe de France győztese között zajló verseny. Vitatott 1961. augusztus 22A Stade Vélodrome a Marseille , Franciaország az első 2000 néző, a mérkőzést nyert meg az AS Monaco FC ellen UA Sedan-Torcy a pontszám 1-1, 0-0 a félidőben, és egy döntetlen. A mérkőzés játékvezetője Joseph Barbéran .

Résztvevők

A találkozó ellenzi az AS Monacót az UA Sedan-Torcy-val . A monegaszkok az 1960–1961-es francia labdarúgó-bajnokságban elért győzelmükre, a szedán lakosok pedig a Bajnokok Kihívására kvalifikálják magukat az 1960–1961-es francia labdarúgó-kupában elért győzelmüknek köszönhetően .

Találkozik

Oscar Cobas megnyitja a pontszám 1-0 Monaco a 75 th  perces, majd Faustino az egyenlő a 1-1 a 81 th  perces. A pontszám hosszabbítás után par marad, és Monaco nyeri a trófeát a sorsoláson.

Meccslap

1961. augusztus 22 AS Monaco FC 1 - 1 UA Sedan-Torcy Stade Velodrome , Marseille
Cobas A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th ( 0 - 0 ) A gól gólt szerzett 81 perc után81 st Faustino Nézők: 2 000
Választottbíróság: Joseph Barbéran
Kit bal kar.png Body kit asmonaco.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png Monaco Kit bal kar.png Kit body.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png Sedan-Torcy