Célok 31 gól (1,94 / meccs)
Legjobb játékos Robert Pirès
Aranycipő Éric Carrière és Robert Pirès (2 gól)

Navigáció

A 2001. évi Konföderációs Kupa ( koreaiul 2001 2001 FIFA 컨페더레이션스 컵 és japánul a FIFA コ ン フ ェ デ レ ー シ ョ ン ズ カ ッ プ 2001 ) a Konföderációs Kupa ötödik kiadása . Úgy tartották Japánban és Dél-Koreában , honnanMájus 30 nál nél 2001. június 10.

Franciaország megnyeri a versenyt az első megjelenése miatt, és kiegyenlíti Brazília teljesítményét, miután megnyerte a világkupát, a kontinentális bajnokságot és a Konföderációs Kupát.

összefoglaló

Az átszervezett csapat ellenére a francia válogatott megtartja a verseny favorit rangját. Amellett, hogy a második meccsen Ausztráliával van baj , a kékek átrepülnek a versenyen. A torna csalódásai között találjuk Brazíliát , amelynek rekordja csak egy győzelem volt a torna alatt, a negyedik hely pedig Leão edzőjének a helyébe kerül . A mexikói címvédő három vereséggel fejezi be a versenyt, míg Kamerun nagyon közel áll ahhoz, hogy elérje ugyanazt a sorsot, csak megmentve a becsületet az utolsó csoportmeccsen, Kanada ellen .

A két helyi csapat sikeres vizsgát tesz le, mind a verseny megszervezése, mind a sport szempontjából. A Dél-Korea , miután egy false start ellen Blues, a helyes fényképezési uralkodó Mexikóban és Ausztráliában. Nagylelkű és határozott, a Pays du Matin calme kiválasztása kellemes arcot kínál támadó elkötelezettségével, de az első visszaesés a második fordulóba kerül. A Japán ragyogóan átlépte a buktató az első fordulóban. Először csoportjukban, majd az elődöntőben a Socceroos győztesei a japánok csak a döntőben engedték meg a verseny egyetlen gólját.

Meglepő módon a verseny hivatalos labdája megegyezik az 1998-as világkupával (a "Tricolore"), míg az Adidas 1999 óta kiadta új "Terrestráját" az Euro 2000-ért.

Franciaország 5 - 0 Dél-Korea Daegu Világkupa Stadion , Daegu
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története Marlet A gól 9. perc után szerzett gólt9 e
Mexikó 0 - 2 Ausztrália Suwoni Világkupa Stadion , Suwon
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története A gól 18 perc után gólt szerzett18 és Murphy
Ausztrália 1 - 0 Franciaország Daegu Világkupa Stadion , Daegu
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története Zane A gól 60 perc után gólt szerzett60 . Nézők: 44 400
játékvezető: Carlos Batres
(Jelentés)
19:30
Dél-Korea 2 - 1 Mexikó Munsu Kupa Stadion , Ulsan
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története Hwang Sun-Hong 56 perc elteltével gólt szerzett56 th
Yoo Sang-Chul A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 th
80 perc elteltével gólt szerzett80 th Ruíz Nézők: 41 550
játékvezető: Hugh Dallas
(Jelentés)
2001. június 3
19:30
Franciaország 4 - 0 Mexikó Munsu Kupa Stadion , Ulsan
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története Wiltord A gól 8. perc után gólt szerzett8 e
Carrière A gól 62 perc után gólt szerzett62 ND , A gól 83. percben szerzett gólt83 e
Pirès A gól 71. perc után szerzett gólt71 e
Nézők: 28 864
játékvezető: Ali Bujsaim
(Jelentés)
19:30
Dél-Korea 1 - 0 Ausztrália Suwoni Világkupa Stadion , Suwon
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története Hwang Sun-hong A gól 25 perc után gólt szerzett25. sz Nézők: 42 754

Brazília 2 - 0 Kamerun Kashima Stadion , Ibaraki
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története Washington A gól 53 perc után gólt szerzett53 -én
Carlos Miguel A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 -én
Nézők: 10 519
Játékvezető: Hellmut Krug
(Jelentés)
19:30
Japán 30 Kanada Niigata Stadion , Niigata
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története Ono A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th
Kamerun 0 - 2 Japán Niigata Stadion , Niigata
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története A gól 8. perc után gólt szerzett8 -én ,A gól 65 perc elteltével szerzett gólt 65 th Suzuki Nézők: 39 430
Kamerun 2 - 0 Kanada Niigata Stadion , Niigata
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története Tchoutang A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 e

A tervek szerint az elődöntők helyszíne megfordult a következő három esetben:

Ez lehetővé teszi az ország számára, hogy otthon játszhassa elődöntőjét, ha nem áll szemben a másik társszervezővel. Ez az eset végül nem történt meg.

Elődöntők

2001. június 7 Japán 1 - 0 Ausztrália Jokohama Nemzetközi Stadion , Jokohama
17:00 Találkozás története
Nakata A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 rd Nézők: 48 699
(Jelentés)
Kawaguchi - Matsuda , Morioka ( 22 ND Uemura ), K. Nakata - Nishizawa ( 80 th Morishima ), Inamoto , H. Nakata Toda , Hato - Ono ( 55 th Hattori ), Suzuki 56 thCserélve22 perc múlva jött  Cserélve80 perc múlva jött  Cserélve55 perc múlva jött  piros lap Csapatok Schwarzer - Muscat , Moore 87 e , 88 e , Okon , T. Vidmár 66 e - Popovic 42 e , Lazaridis , Zdrilic ( 71 e Thompson ) - Bresciano ( 60 e Sterjovski ) Corica , Chipperfield 14 e ( 60 e Aloisi ) Sárga kártyaSárga kártyapiros lap 66 perc múlva figyelmeztetett 42 perc múlva figyelmeztetett Cserélve71 perc múlva jött  Cserélve60 perc múlva jött  14 perc múlva figyelmeztetett Cserélve60 perc múlva jött
2001. június 7 Franciaország 2 - 1 Brazília Suwoni Világkupa Stadion , Suwon
20:00 Találkozás története
Pires A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 e
Desailly A gól 54. percben szerzett gólt54 e
A gól 30 perc után gólt szerzett30 th Ramon Nézők: 34 527
(Jelentés)
Rame - Sagnol 41 -én , Desailly , Leboeuf , Lizarazu - Vieira , Karembeu 29 -én , Djorkaeff 61 -én ( 61 -én karrier 89 -én ), Pirès - Anelka , Wiltord ( 86 th Robert ) 41 perc múlva figyelmeztetett 29 perc múlva figyelmeztetett 61 perc múlva figyelmeztetett Cserélve61 perc múlva jött  89 perc múlva figyelmeztetett Cserélve86 perc múlva jött  Csapatok Dida - Lucio , Leomar 76 -én , Leandro ( 56 th Vampeta ) Leo 20 -én - Rochemback , Edmílson , Zé Maria , Washington - Ramon , Carlos Miguel ( 69 th Robert ) 76 perc múlva figyelmeztetett Cserélve56 perc után jött  20 perc múlva figyelmeztetett Cserélve69 perc múlva jött

3 th  Place

2001. június 9 Ausztrália 1 - 0 Brazília Munsu Kupa Stadion , Ulsan
19:00 Találkozás története
Murphy A gól 84. percben szerzett gólt84 e Nézők: 28 520
játékvezető: Hellmut Krug
(Jelentés)
Schwarzer - T.Vidmar , Popovic , Skoko ( 71 e Bresciano ) Lazaridis - Zdrilic , Horvat , Corica ( 61 e Sterjovski ), Zane - Murphy , ChipperfieldCserélve71 perc múlva jött  Cserélve61 perc múlva jött  Csapatok Dida - Zé Maria , Edmílson , Caçapa , Leo - Magno Alves , Ramon , Carlos Miguel ( 66 th Julio Baptista ), Rochemback ( 91 th Leandro ) - Vampeta , WashingtonCserélve66 perc múlva jött  Cserélve91 perc múlva jött

Végső

2001. június 10 Japán 0 - 1 Franciaország Jokohama Nemzetközi Stadion , Jokohama
A gól 30 perc után gólt szerzett30 th Vieira Nézők: 65 533
(Jelentés)

2001-FRA-JPN 2001-FIN-CC.svg
Tartók:
Yoshikatsu Kawaguchi

Naoki Matsuda 36 e Ryuzo Morioka Yasuhiro Hato Koji Nakata Hiroaki Morishima 89 e Teruyoshi Ito Kazuyuki Toda Shinji Ono 60 e Junichi Inamoto 45 e Akinori Nishizawa 74 e36 perc múlva figyelmeztetett

89 perc múlva figyelmeztetett

60 perc múlva cserélték
45 perc múlva cserélték
74 perc elteltével váltotta fel

Marcel Desailly
, Bixente Lizarazu 52 E Patrick Vieira Youri Djorkaeff 65 -én Robert Pires Nicolas Anelka Sylvain Wiltord Steve Marlet 58 -én52 perc múlva figyelmeztetett

65 perc múlva cserélték le

58 perc után lecserélték

Póttagok:
Laurent Robert 58 perc múlva jött58. sz

Eric Carrière 65 perc múlva jött65 -én

Roger lemerre

Díjak

A bajnokság csapata

Öt francia játékos tagja annak a tipikus tornacsapatnak, amelyet a megfigyelőként érkező FIFA tagok választottak meg , köztük Gérard Houllier .