Szabályozási idő 1 - 1 0
Félidő 1 - 1 0
Főbb játékosok
Döntőbíráskodás Erik Fredriksson

Az utolsó a kupa Eb Klubok 1983-1984 nyerte az angol klub Liverpool FC rovására AS Roma . Az olasz főváros klubja az első olyan formáció, amelyik döntőt veszít a stadionjában. Ez egyben az első döntő, amely büntetések útján hozza ítéletét.

A tizenegyesrúgást Bruce Grobbelaar kapus blöffje jelöli, aki kinyújtja a nyelvét és szimulálja a kimerültséget, még mielőtt Graziani felbukkanna és elhibázná a kapura lövését, ami megadja a címet a Liverpool csapatának.

A döntősök útvonala

Megjegyzés: az alábbi eredményekben mindig a döntős pontszáma adódik először (D: home; E: idegen).

Liverpool fc AS Róma
Ellenfél Teljes Menni Visszatérés Torony Ellenfél Teljes Menni Visszatérés
OB Odense 6 - 0 1 - 0 (K) 5 - 0 (D) 16. forduló IFK Göteborg 4 - 2 3 - 0 (D) 1 - 2 (E)
Sportos bilbao 1 - 0 0 - 0 (D) 1 - 0 (K) 16. forduló CSKA Sofia 2 - 0 1 - 0 (K) 1 - 0 (D)
Benfica Lisszabon 5 - 1 1 - 0 (D) 4 - 1 (K) Negyeddöntők CFB Dynamo 4 - 2 3 - 0 (D) 1 - 2 (E)
Bukaresti Dinamo 3 - 1 1 - 0 (D) 2 - 1 (E) Elődöntők Dundee United 3 - 2 0 - 2 (K) 3 - 0 (D)

Meccslap

1984. május 30 Liverpool fc 1 - 1 kb AS Róma Stadio Olimpico , Róma
Neal A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13. sz ( 1 - 1 , 1 - 1 ) A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 ND Pruzzo Nézők: 69 693
HiányaGraziani

Kit bal kar liverpool84.png Body kit liverpool84.png Kit jobb kar liverpool84.png Kit rövid nadrág fehér csíkokkal.png Kit zokni 2 csík fehér.png Liverpool Kit bal kar borderonwhite.png Collarwithbodywhite.png testkészlet Kit a jobb karját borderonwhite.png Kit shorts.png Kit zokni.png Roma
G 1 Bruce grobbelaar
D 2 Phil neal 32 perc múlva figyelmeztetett 32 nd
D 3 Alan kennedy
D 4 Mark Lawrenson
M 5. Ronnie whelan
D 6. Alan hansen
M 7 Kenny dalglish 94 perc elteltével váltotta fel94 .
M 8. Sammy Lee
ATT 9. Ian rohan
M 10. Craig Johnston 72 perc múlva cserélték le72 .
ATT 11. Graeme Souness Kapitány
Póttagok:
FW 12. Michael Robinson 94 perc múlva jött94 .
GK 13. Bob Bolder  (en)
DF 14 Steve nicol 72 perc múlva jött72 .