Döntős Arsenal FC
Legjobb góllövő (k) Andrij Sevcsenko (9)
Legjobb passz (ok) Steven Pienaar (4)

Navigáció

A Bajnokok Ligája 2005-2006 a 51 th kiadása a versenyt. 50 labdarúgó szövetség 74 csapata versenyez egymással.

A verseny tovább kezdődött 2005. július 12 az első előzetes fordulóra, és ekkor ért véget 2006. május 17A döntő a Stade de France a St-Denis között FC Barcelona és az Arsenal . Az FC Barcelona 2 gólt nyert 1-re. Ez volt a Blaugrana második koronázása ezen a versenyen.

Ebben az évadban probléma merült fel. A Liverpool FC , a 2005-ös verseny győztese , ötödik lett bajnokságában, ezzel első helyezést ért el az UEFA-kupán , de nem a Bajnokok Ligájában . Az Angol Labdarúgó Szövetségnek akkor el kellett volna küldenie a bajnokság negyedik, az Everton Football Clubot az UEFA Kupára, hogy a Liverpool megvédhesse címét. Úgy döntött azonban, hogy nem teszi meg, és mindkét klubot a Bajnokok Ligájába küldte , ami arra késztette az UEFA-t, hogy módosítsa a szabályzatot, lehetővé téve a Liverpool számára, hogy részt vegyen a verseny első előzetes fordulójában, feltéve, hogy a klubot nem tekintik angolnak a sorsolások.

Ez a verseny a csoportkör két favoritjának, nevezetesen a Manchester Unitednek és az FC Portónak minden várakozással szembeni kiesését eredményezi . Ugyancsak látható többek között az Everton korai kiesése a harmadik előzetes fordulóban, valamint a spanyol Villarreal CF klub első előadásában váratlan jelenléte az elődöntőben . Az Olympique Lyonnais időközben ismét elesett az AC Milan elleni verseny negyeddöntőjében .

Résztvevők

Nevezések listája, nevezési forduló szerint a versenyre
Csoportos szakasz (16 automatikus kvalifikáció)

Első kvalifikációs kör

A Liverpool FC , a címvédő, de nem jutottak át a hazai bajnokságban és a Bajnokok a 23 szövetségek minősített közötti 27 -én és 50 -én  rangsorban a UEFA rangsor (a Liechtenstein , 43 e , n „nem rendelkező nemzeti bajnokság) játék kétirányú mérkőzéseken. A 12 nyertes kvalifikálta magát a második fordulóba.

1. csapat Pontszám 2. csapat Menni
2005. július 12
Visszatérés
2005. július 20
Levadia Tallinn Észtország zászlaja.svg 1 - 2 Georgia zászlaja.svg Dinamo Tbiliszi 1 - 0 0 - 2
FC Kairat Almaty Kazahsztán zászlaja.svg 3 - 4 Slovakia zászlaja.svg Artmedia Bratislava 2 - 0 1 - 4
FK Neftchi Baku Azerbajdzsán zászlaja.svg 4 - 1 Izland zászlaja.svg FH Hafnarfjörður 2 - 0 2 - 1
Rabotnički Kometal Skopje Észak-Macedónia zászlaja.svg 6 - 1 Lettország zászlaja.svg Skonto Riga 6 - 0 0 - 1
Dinamó Minszk Belarus zászlaja.svg 1 - 2 Ciprus zászlaja (határos) .svg Anorthosis Famagusta 1 - 1 0 - 1
Sliema Wanderers FC Málta zászlaja.svg 1 - 6 Moldova zászlaja.svg Tiraspol FC seriff 1 - 4 0 - 2
HB Tórshavn A Feröer-szigetek zászlaja.svg 2 - 8 Litvánia zászlaja.svg FBK Kaunas 2 - 4 0 - 4
Liverpool Anglia zászlaja.svg 6 - 0 Wales zászlaja (1959 - jelenleg) .svg TNS Llansantffraid 30 30
FC Haka Valkeakoski Finnország zászlaja.svg 3 - 2 Örményország zászlaja.svg Pyunik Jerevan 1 - 0 2 - 2
ÉDD Gorica Szlovénia zászlaja.svg 2 - 3 Albánia zászlaja.svg KF Tirana 2 - 0 0 - 3
Glentoran FC Ulster Banner.svg 2 - 6 Írország zászlaja.svg Shelbourne fc 1 - 2 1 - 4
F91 Dudelange Luxembourg zászlaja.svg 4 - 1 Bosznia és Hercegovina zászlaja.svg HSK Zrinjski Mostar 0 - 1 4 - 0

Második selejtezőkör

A 12 győztes az előző körben, a bajnokok a 10 szövetségek minősített közötti 17 -én és 26 -én  rangsorban a UEFA rangsor és a vice-bajnok a hat szövetség minősített közötti 10 -én és 15 -én  rang play játékok visszaút. A 14 nyertes kvalifikálta magát a harmadik fordulóba.

2005. július 26
Visszatérés
2005. augusztus 3
FBK Kaunas Litvánia zászlaja.svg 1 - 5 Anglia zászlaja.svg Liverpool 1 - 3 0 - 2
Dinamo Tbiliszi Georgia zászlaja.svg 1 - 5 Dánia zászlaja.svg Brøndby IF 0 - 2 1 - 3
RSC Anderlecht Belgium zászlaja.svg 5 - 1 Azerbajdzsán zászlaja.svg FK Neftchi Baku 5 - 0 0 - 1
Vålerenga IF Norvégia zászlaja.svg 5 - 1 Finnország zászlaja.svg FC Haka Valkeakoski 1 - 0 4 - 1
Dinamo Kijev Ukrajna zászlaja.svg 2 - 3 Svájc zászlaja.svg FC Thun 2 - 2 0 - 1
Anorthosis Famagusta Ciprus zászlaja (határos) .svg 3 - 2 Törökország zászlaja.svg Trabzonspor 3 - 1 0 - 1
Artmedia Bratislava Slovakia zászlaja.svg 5 - 4 Skócia zászlaja.svg Kelta Glasgow 5 - 0 0 - 4
KF Tirana Albánia zászlaja.svg 0 - 4 Bulgária zászlaja.svg FK CSKA Sofia 0 - 2 0 - 2
Malmö FF Svédország zászlaja.svg 5 - 4 Izrael zászlaja.svg Maccabi Haifa 3 - 2 2 - 2
Shelbourne fc Írország zászlaja.svg 1 - 4 Románia zászlaja.svg Steaua Bukarest 0 - 0 1 - 4
Rabotnički Kometal Skopje Észak-Macedónia zászlaja.svg 1 - 3 Oroszország MFK Lokomotiv 1 - 1 0 - 2
F91 Dudelange Luxembourg zászlaja.svg 3 - 9 Ausztria zászlaja.svg Gyors Bécs 1 - 6 2 - 3
Partizan Belgrád Jugoszlávia zászlaja (1992–2003);  Szerbia és Montenegró zászlaja (2003–2006) .svg 2 - 0 Moldova zászlaja.svg Tiraspol FC seriff 1 - 0 1 - 0
Debreceni VSC Magyarország zászlaja.svg 8 - 0 Horvátország zászlaja.svg Hajduk Split 30 5 - 0

Harmadik selejtezőkör

A 14 nyertesek az előző körben, a bajnokok a hat szövetség besorolni között 11 -én és 16 -én  sorban a rangsor UEFA , a helyettes-bajnokok a 3 szövetség besorolni között 7 -én , és a 9 -én  rang, a harmadik hat minősített szövetségek között 1 -jén és 6 th  sor és a negyedik 3 szövetségek sorolt között 1 -jén és 3 -én  sor játékokat játszani cserébe. A 16 győztes továbbjut a csoportkörbe, míg a 16 vesztes az UEFA-kupa első fordulójába kerül .

2005. augusztus 9
Visszatérés
2005. augusztus 24
Lőj a hálóba
Wisła Krakkó Lengyelország zászlaja.svg 4 - 5 Görögország zászlaja.svg Panathinaikos 3 - 1 1 - 4
Igazi Betis Spanyolország zászlaja.svg 3 - 2 Franciaország zászlaja.svg AS Monaco 1 - 0 2 - 2
Vålerenga IF Norvégia zászlaja.svg 1 - 1 Belgium zászlaja.svg FC Bruges 1 - 0 0 - 1 kb 3 - 4
Manchester United Anglia 6 - 0 Magyarország zászlaja.svg Debreceni VSC 30 30
Everton Anglia 2 - 4 Spanyolország zászlaja.svg Villarreal CF 1 - 2 1 - 2
Anorthosis Famagusta Ciprus zászlaja (határos) .svg 1 - 4 Skócia zászlaja.svg Glasgow rangers 1 - 2 0 - 2
Steaua Bukarest Románia zászlaja.svg 3 - 4 Norvégia zászlaja.svg Rosenborg BK 1 - 1 2 - 3
Gyors Bécs Ausztria zászlaja.svg 2 - 1 Oroszország MFK Lokomotiv 1 - 1 1 - 0
Artmedia Bratislava Slovakia zászlaja.svg 0 - 0 Szerbia és Montenegró Partizan Belgrád 0 - 0 0 - 0 kb 4 - 3

Csoportkör

A 16 nyertesek az előző körben, a bajnokok a 10 szövetségek besorolni között 1 st és 10 -én  helyet az UEFA rangsor , valamint a satu-bajnokok a 6 szövetségek besorolni között 1 st és 6 th  helyen vannak osztva nyolc csoportba négy csapatból. Minden csapat kétszer játszik a csoport másik három csapata ellen. A csoportok két legjobbja jut be a nyolcaddöntőbe, míg a harmadik az UEFA-kupa harmadik fordulójában játszik .

Ha egy csoportban a hat meccs végén döntetlenre jutunk, a következő kritériumok alapján döntünk a csapatok között:

Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.) LFC CHE
1 Liverpool 12. 6. 3 3 0 6. 1 +5 Liverpool 0-0 0-0 3-0
2 Chelsea 11. 6. 3 2 1 7 1 +6 Chelsea 0-0 4-0 1-0
3 Igazi Betis 7 6. 2 1 3 3 7 -4 Igazi Betis 1-2 1-0 0-1
4 RSC Anderlecht 3 6. 1 0 5. 1 8. -7 RSC Anderlecht 0-1 0-2 0-1

Kivételes a jelenlegi eset, amikor két, ugyanabból az országból származó csapat ugyanabban a Bajnokok Ligája-csoportban szerepel. Az UEFA sorsolási szabályai szerint ugyanazon szövetség két csapata nem lehet ugyanabban a csoportban. A nemzeti bajnokságon nem kvalifikált Liverpoolt azonban címvédőként draftolják, és a sorsolásokon úgy tekintik, hogy nem tagja egyetlen szövetségnek sem. Ezt a kiadást követően az UEFA módosítja a versenyszabályokat úgy, hogy a címvédő minősítése automatikus legyen, a döntetlen szabálya pedig ne forduljon elő.

Részletes meccseredmények
2006. február 21 PSV Eindhoven 0–1 Olympique lyonnais Philips Stadion , Eindhoven
Juninho A gól 65 perc elteltével szerzett gólt65 th
Govou 66 th , 81 thSárga kártyaSárga kártyapiros lap
Nézők: 35 000
játékvezető: Kýros Vassáras
Jelentés
2006. március 8 Olympique lyonnais 4–0 PSV Eindhoven Stade de Gerland , Lyon
Tiago A gól 26 perc után gólt szerzett26 th , A gól 45 + 4 perc után szerzett gólt45 + 4 th
2006. február 21 a Bayern München 1–1 AC Milan Allianz Aréna , München
Ballack A gól 23. perc után szerzett gólt23 rd Sevcsenko A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 th (Pen) Nézők: 66 000
játékvezető: Frank De Bleeckere
Jelentés
2006. március 8 AC Milan 4–1 a Bayern München Giuseppe-Meazza Stadion , Milánó
Inzaghi A gól 8. perc után gólt szerzett8 th , A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47 th
A gól 59 perc elteltével gólt szerzett
Terry A gól 72 perc után gólt szerzett72 th (CSC)
Eto'o 80 perc elteltével gólt szerzett80 th
Nézők: 39 525
játékvezető: Terje Hauge
Jelentés
2006. március 7 FC Barcelona 1–1 Chelsea Camp Nou , Barcelona
Ronaldinho A gól 78 perc elteltével szerzett gólt78 th Lampard A gól 90 + 2 perc után szerzett gólt90 + 2 e (toll) Nézők: 98 450 játékvezető
: Markus Merk
Jelentés
2006. február 22 Glasgow rangers 2–2 Villarreal CF Ibrox Stadion , Glasgow
Løvenkrands A gól 22. perc után szerzett gólt22 ND
Peña A gól 82 perc után gólt szerzett82 ND (CSC)
Riquelme A gól 8. perc után gólt szerzett8 th (Pen)
Forlán 35 perc elteltével gólt szerzett35 th
Nézők: 49 375 játékvezető
: Éric Poulat
Jelentés
2006. március 7 Villarreal CF 1–1 Glasgow rangers El Madrigal , Vila-real
Arruabarrena A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49. sz Løvenkrands A gól 12 perc után gólt szerzett12. sz Nézők: 23 000
Jelentés
2007. március 6 Inter Milan 1–0 Ajax Amszterdam Giuseppe-Meazza Stadion , Milánó
Stanković A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th Nézők: 48 850 játékvezető
: Peter Fröjdfeldt
Jelentés

Döntő asztal

Az alábbi táblázat tiszteletben tartja az UEFA sorsolásának sorrendjét .

Jelentés
2006. április 4 AC Milan 3–1 Olympique lyonnais Giuseppe-Meazza Stadion , Milánó
Inzaghi A gól 25 perc után gólt szerzett25 -én , A gól 88 perc elteltével szerzett gólt88 th

Végső

Ennek a 2006-os kiadásnak a trófeája nem szokványos trófea, mivel az esemény 50 évének megünneplésére a létrehozása óta a nyertesek nevét vésik a kupára.

Csapatok FC Barcelona - Arsenal
Pontszám 2 - 1
Keltezett 2006. május 17
stádium Stade de France , Saint-Denis
Döntőbíró Terje Hauge ( Norvégia )
Célok 37 e Sol Campbell (0-1), 76 e Samuel Eto'o (1-1), 81 e Juliano Belletti (2-1)
FC Barcelona Valdes - Van Bronckhorst , Rafael Marquez , Puyol , (v.) Oleguer Presas ( Juliano Belletti 72 e ) - Edmílson ( Andrés Iniesta 46 e ), Deco , Van Bommel ( Henrik Larsson 61 e ) - Giuly , Ronaldinho , Samuel Eto'o
Edző  : Frank Rijkaard
Arsenal Jens Lehmann (küldték ki a 18 th ) - Sol Campbell , Ashley Cole , Kolo Toure , Emmanuel Eboué - Robert Pires ( Manuel Almunia 18 -én ), Fredrik Ljungberg , Gilberto Silva , Francesc Fabregas ( Flamini 74 -én ), Alekszandr Hleb ( Jose Antonio Reyes 85 -én ) - Thierry Henry (c.)
Edző  : Arséne Wenger