Spanyol Kupa 32. forduló az RCD Mallorca
Bajnokok Ligája 16. forduló az AS Roma
ellen (3-2, 1-2)
A legjobb csatár Bajnokság: Raúl (18) Minden verseny: Raúl (23)

Kronológia

Az évad 2007-2008 a Real Madrid a 77 th  egymást követő szezonban a Madrid csapat az első osztályban. Ezután a Real játszik a La Ligában , a Copa del Rey-ben és a Bajnokok Ligájában .

Bemutatás

A Augusztus 26A férfiak Bernd Schuster szükséges 2-1 Derby szembe az Atletico Madrid , hála két gól Raúl ( 10 th  cél ellen Atletico Madrid) és Sneijder szerezte, aki az első gólt az új klub. Ez a győzelem megújítja Madridot. ASzeptember 3, Schuster vádjai elsüllyesztik a Villarreal sárga tengeralattjáróját Madrigalnál . A fiatal csodagyerek, Wesley Sneijder fogszabályzót, Raúl, Ruud van Nistelrooy és Guti szerezte a másik három gólt. Valódi vezeti a ranglistán ebben 2 -én  napján Liga.

A Szeptember 15, a nemzetközi szünet után a Real a Santiago Bernabeù stadionban fogadta az előléptetett Almeriát. Saviola előnyös Ruud van Nistelrooy az élen a támadás, bölcs választás, mert a 35 th  perces, az egykori Barcelona megszerezte első gólját az új klub. Az év második felében érkezik Sneijder jelölje meg a 4 th  cél 3 találat a 68 th  percben. 5 perccel később a Real megijedt az Almeria pontszámának csökkentésétől Uche, a másik Uche testvére révén (aki a Recreativo Huelvában játszik). Végül azonban néhány perc maradt, Higuain szerezte a 3 -én és az utolsó gólt a Real, hogy lezárja a játékot.

szerda 2007. október 31, 10 bajnoki nap és a Valencia elleni újabb győzelem után a Real továbbra is az első 25 ponttal, négyel több mint második, az FC Barcelona.

Ezen 10 -én  nap, a Real nyerte 5-1-re a Valencia elleni, aki nem tapasztalt ilyen vereség otthon, mivel a 1932-1933 szezonban (Valencia ekkor elvesztette 5-1 ellen „Athletic Bilbao, ami maradt, -before a2007. október 31- a bajnokság legnagyobb hazai veresége). ADecember 23, A Real Madrid 1-0-ra nyert a Camp Nou-ban a Barcelona ellen Julio Baptista csodálatos góljának köszönhetően, és ezzel 7 ponttal vezetést szerzett örök riválisa előtt. A Levante elleni 2: 0-s győzelemnek köszönhetően a Real az idény első részét 7 ponttal az első helyen fejezte be a katalán riválisok előtt, és új rekordot döntött: a Real az egyetlen csapat, amely a Championship létrehozása óta annyi pont (47) az első meccs végén. Itt az ideje a visszatérő mérkőzéseknek, amelyek durranással kezdődnek a madridiak számára.

Valójában két játszmával később a merengues verhetetlen marad. Győzelmeit Atletico Madrid elleni (0-2) és a Villarreal (3-2) lehetővé teszik a Real növeljék uralom az élen 9 ponttal megelőzve a 2. nd FC Barcelona. A2008. február 10A Real Madrid egy hatalmas José María Gutiérrez-szel: "Guti" porlasztja Valladolidot a 7-0-s Bernabeu odújában. Ez nagyban hozzájárult ehhez a győzelemhez 5 gólpasszával és 2 góljával. A Real Madrid most 8 ponttal vezet történelmi riválisa, az FC Barcelona előtt. De aFebruár 16a merengues 2 góllal 1-re veszített a Betis Sevilla ellen, míg a Barça 2-1-re nyert a zaragozai barlangban. AFebruár 24, a Getafe elleni hazai 1–0-s vereség miatt csak 2 ponttal vezetnek második helyezett FC Barcelonánál, akik a Levante UD utolsó 5 góljával nyertek 1-re.

Ezt követően a Real Madrid két egymást követő győzelmet aratott a Recreativo Huelva (2-3) és az Espanyol Barcelona (2-1) ellen. Két vereség következett a Real Madrid számára: a Deportivo la Coruna gyepén (1-0) és Bernabeu pályáján az FC Valencia ellen (2-3). A Real Madrid vissza ugrál a 30 th  nap ellen Sevilla FC otthon egy nagy Raul és nyerj 3-1, majd a gyepen a Real Mallorca (1-1), és két fontos győzelmet ellen Real Murcia otthonában (1-0 ) és a Racing Santandernél (0-2). Ezzel a két győzelemmel és az FC Barcelona két döntetlenjével Valladolidban (2-2) és hazai pályán az Espanyol ellen (0-0), valamint a Villarreal vereségével az Almeria ellen (0-1) a Real Madrid most 10 ponton áll Villarrealtól és 11-től az FC Barcelonától, ami úgy tűnik, hogy még egy lépés a második egymást követő spanyol bajnokság meghódítása felé.

Vasárnap 2008. május 4, A Real Madrid megszerezte második egymást követő spanyol bajnoki címét azáltal, hogy az utolsó percekben 10–11-re nyert az Osasuna ellen 2 góllal 1-re.

A Real Madrid azáltal, hogy 85 ponttal megnyerte a 2007–2008-as spanyol bajnokságot, a ranglistán második helyezett Villarreal előtt 8 ponttal megelőzte a 20 csapatos bajnokságban elért pontszámok rekordját. Ebben a szezonban a madrileniek 27 mérkőzést, vagyis a győzelmek 71% -át nyerték 4 döntetlen és 7 vereség miatt.