Első meccs 1882. február 18( Anglia , 0–13)
Legnagyobb győzelem 7–0, Wales ( 1 st február 1930-as években)
Nagyobb vereség 0–13, Anglia ( 1882. február 18)
Európa-bajnokság Utolsó szakaszok  : 1-es
olimpiai játékok Ne vegyen részt

Mezek

Kit bal kar nir20h.png Body kit nir20h.png Készlet jobb kar nir20h.png Kit nadrág irlandadonorte1819h.png Kit zokni nir20h.png itthon Kit bal kar nir20a.png Body kit nir20a.png Készlet jobb kar nir20a.png Rövidnadrág készlet nir20a.png Kit zokni nir20a.png Kívül

Az Észak-Írország Labdarúgó Csapat az északír játékosok válogatása, akik nemzetüket képviselik a nemzetközi férfi futballversenyeken , az Ír Labdarúgó Szövetség (az Észak-Ír Szövetség nevét viselik) égisze alatt . Játékosait a brit játékos kiválasztásának alkalmassági feltételeinek megfelelően választják ki .

A választás elsősorban az 1958-as selejtező vb dicsőséges utolsó negyedének köszönhető .

Történelmi

Észak-Írország kezdetei

Az Ír Labdarúgó Szövetséget ( Irish Football Association ) 1880- ban alapították . Ettől az időponttól Észak-Írország még nem létezik, és Írország teljes szigete továbbra is az Egyesült Királyság része . A Team Ireland (az egész szigetet képviseli) első hivatalos mérkőzését lejátszották 1882. február 18, Anglia ellen . Ez egy 13 gólos vereséggel végződött, amely Észak-Írország, az ír első csapat örökösének legnagyobb veresége. Az Ír Szövetség alapító tagja az International Football Association Board  (IFAB) brit testületnek, amely  főleg az 1880 -as évek közepén irányította a futball szabályait .

Az Ír Labdarúgó Szövetség már kapcsolatban áll a FIFA óta 1911 . 1921-ben a brit kormány és az ír nacionalisták között létrejött londoni szerződés Írország felosztását és Észak-Írország létrehozását jelentette. Írország nagy része függetlenné válik (az ír szabad állam ), és létrehozza saját Ír Labdarúgó Szövetségét . A brit maradást választó Észak-Írország a maga részéről megtartotta az Ír Labdarúgó Szövetséget (és 1950-ig folytatta a játékosok kiválasztását Írország egész területéről).

Észak-Írország legnagyobb győzelmét a február 1-, 1930-as években , szemben Wales . A mérkőzés 7-0-s győzelemmel zárult. Az Ír Labdarúgó Szövetség 1954-es megalakulása óta tagja az UEFA- nak . A hazai csapat mérkőzéseit a Windsor Parkban rendezik .

Az 1958-as világbajnokság: az északír futball magassága

Észak-Írország bebiztosította első világbajnoki szereplését, miután megalkotta azt a bravúrt, hogy első helyen végzett kvalifikációs medencéjében a kiemelt és korábbi kettős világbajnok Olaszország és Portugália előtt . Legjobb teljesítményét 1958-ban a világbajnokságon érte el, ahol a negyeddöntőbe jutott, miután a csoportkörben Csehszlovákiát (2–1) legyőzte , Argentínától (1-3) vereséget szenvedett, és döntetlent játszott az NSZK ellen (2–2). ). A Csehszlovákia elleni támogató mérkőzésen (a két csapat a pont második helyén áll a csoport második helyén) Írország ismét 2-1-re nyert, de hosszabbítás után. Aztán elvesztette a negyeddöntőben ellen France „s Just Fontaine (4-0). A verseny északír pontszerzői 5, Peter McParland és egy góllal, Wilbur Cush vannak . Ez a csapat legjobb teljesítménye a világbajnokságon.

1982-es és 1986-os világkupák

Csak 1982-ben láthattuk újra Észak-Írországot egy nemzetközi versenyen. 1982-ben, az első fordulóban, miután 2 meccset játszottak Jugoszlávia (0–0) és Honduras (1–1) ellen, remekül teljesítették az első fordulót, nevezetesen a házigazda Spanyolországot (1–0) legyőzték Valenciában , lehetővé teszi az 5. csoport első helyezését. A második fordulóban a D csoportban Észak-Írország csapata szemben áll Ausztriával és Franciaországgal. Az Ausztria elleni 2-2 után ismét a francia labdarúgó-válogatott kiesett Észak-Írországból (4-1, a második fordulóban). A gólszerzők 3 góllal Gerry Armstrong , 2 góllal Billy Hamilton vannak . Négy évvel később, a mexikói világbajnokságon Észak-Írország utoljára megjelent a döntőben, de az Algéria elleni döntetlen (1–1) és a Spanyolország (2–1) elleni két vereség után az első fordulót nem teljesítette. Brazília (3-0). A gólszerzők Norman Whiteside és Colin Clarke egy-egy góllal.

Észak-Írország, néhányan kihasználják, de még mindig nincsenek végső szakaszai (1988-2016)

Mivel 1986 , ő nem vett részt a világbajnokságon, de részt vett élete első utolsó fázisában az európai labdarúgó-bajnokság EURO 2016. 2005 , Windsor Park részeként a selejtező a World Cup 2006, ad otthont Anglia. Mindenki meglepetésére Anglia 1 gólját 0-ra veri, David Healy góljával .

Az Euro 2008 selejtezők alatt ő uralta a 2006. szeptember 6Spanyolország otthon 3 gól 2-re. A mesterhármas játékának hőse, David Healy. Ez a játékos a gólkirály a történelemben, amikor 13 góllal kvalifikálta magát az euróba való bejutáshoz . Ez a rekord korábban a horvát Davor Šuker birtokában volt . Mind a 13 gól ellen született: három gól Spanyolország ellen, egy gól Lettország ellen , öt gól Liechtenstein ellen , egy gól Izland ellen , egy Dánia ellen és kettő Svédország ellen .

Euro 2016

A 2015. október 8, Észak-Írország azzal kvalifikálhatja magát a 2016-os Európa-bajnokságra , hogy kvalifikációs csoportjában első helyen végzett Románia és Magyarország előtt . Ezután története során először vesz részt a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó szakaszában .

Észak-Írország első sikerét nyerte euróban, szemben Ukrajnával (2-0) aJúnius 16a lyoni Stade des Lumières-ben . Ennek az eurónak a C csoportjában a harmadik helyen végzett Németország és Lengyelország mögött, és sikerült bejutnia a nyolcaddöntőbe. Az északír válogatott azonban nem lépi túl ezt a szakaszt, és elhagyja a versenyt, miután 1-es vereségét 0-ra (gól Gareth McAuley tábora ellen) Wales ellen a Parc des Princes- nél verte .

Rájátszási sakk (2016 óta)

A C csoport alatt a selejtező a 2018 World Cup , Észak-Írország elkészült 2 nd a csoport mögött Németország a rekord 6 győzelem, egy döntetlen és 3 veszteségek (beleértve a 2 első lábát, és a hátát a németek átrepült a csoport), és a gátakra jogosult csoport legjobb 8 2 e közé tartozik . Ő szembesít Svájc és küzdött, hogy menjen haza (0-1) egy vitatott büntetést átalakítható Ricardo Rodríguez a 58 th percben. Az Észak-Írország nem fordított a láb (0-0), egyet jelent a nem-minősítés a világ orosz Csésze.

A 2021-es Euro C csoportjának rájátszásában , amely nagyon nehéz csoport a Németországgal és Hollandiával , Észak-Írország 3 e-t végzett 4 győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel. Ugyanakkor arra is lehetősége van játszani lejátszhatóvá off miatt közvetlen minősítése nagyszámú csapatok bemutatják a Liga B során 2018-2019 kiadása a Népszövetség és először szembe a külső Boszniában , a 2020. október 12. Bár nem a favoritok, Észak-Írország szenzációt váltott ki azzal, hogy megszüntette a balkáni szelektivitást Szarajevóban tizenegyesek után (4 lap 3-tól 3-ig), amikor a szabályozás és a hosszabbítás végén 1–1 volt az eredmény, Niall McGinn pedig egyenlített az 53. játék során perc, míg Bosznia Rade Krunić góljától vezetett a játék negyed órájában, szemben a másik sírok hazai gólszerzőjével , Szlovákiával , a B kapu rájátszásának döntőjével; Észak-Írország ponyvák hosszabbításban a pontszám 1-2, feladja az utolsó gólt a 110 th perces Michal Ďuriš , Milánó Škriniar aki eredetileg bemutatta a két csapat kötve kapcsoló véletlenül ellen táborából a 87 th percet az észak-ír, hiszen ezek egyszer vezetett a pontszám a 1 st felében egy cél a 17 th percben a szlovák Juraj Kucka . Ez egy hiba a play-off után a frusztráló megszüntetése ellen Svájc a versenyben a 2018-világbajnokság .

Ezenkívül Észak-Írország, a Népek Ligája 2018–2019 B-csoportjának 3. csoportjának utolsó helye , 4 vereséggel annyi játszott meccsen, úgy látja, hogy a verseny következő formátumának kiesése a C-ligába a verseny formátumának megváltoztatása miatt az UEFA döntött. A Nemzetek Ligája 2020–2021-es kiadása során azonban ismét utolsó helyezést ért el csoportjában két döntetlennel (1–1 az első és a második Románia ellen ) és 4 vereséggel, és a következő bajnokságba a C ligába kerül.

FIFA rangsor

Észak-Írország csapatának FIFA rangsora
Év 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Világranglista 39 45 45 64. 93. 86 84. 93. 88 103. 122 107. 103. 48 32 52 40 43 88 96 89 48 30 32 24. 35