Legjobb játékos Ruud van Nistelrooy
Legjobb góllövő (k) Thierry Henry (24)
Legjobb passz (ok) Robert Pires (15)

Navigáció

A 103 rd  kiadása a 2001-2002 angol labdarúgó bajnokság tizedik alatt Premier League nevet . Harmincnyolc napos sorozatban szembeszáll Anglia húsz legjobb klubjával. Ez az első szezon, amelyet a hitelkártya leányvállalat, a Barclaycard támogatott, és elnevezte a 20 résztvevő csapat által áhított címet, az FA BarclaycardPremiership-et .

Az Arsenal FC nyeri . A londoni klub hét ponttal végzett a Liverpool FC , tíz ponttal a háromszoros címvédő Manchester United előtt . Ez a tizenkettedik címe a "tüzéreknek" az angol bajnokságban.

Az Arsenal FC és a Liverpool FC bejut a Bajnokok Ligája csoportkörébe , a Manchester United és a Newcastle United továbbjut a verseny harmadik selejtezőkörébe. A Leeds United , a Chelsea FC és a Blackburn Rovers , a Ligakupa győztesei kvalifikálják magukat az UEFA-kupára . Az Ipswich Town az UEFA Fair Play Award-ban elért helyezésének köszönhetően kvalifikálható a verseny selejtezőjébe . Aston Villa jogosult a harmadik fordulóban a Intertotó-kupa , Fulham FC a második fordulóban.

A továbbjutási / kiesési rendszer nem változik: automatikus süllyedés és emelkedés, rájátszás nélkül az első osztály utolsó három és a másodosztály első kettője, a play-off medence a 2. osztály második-hatodik része számára az utolsó hely az 1. osztályban. A szezon végén az Ipswich Town, a Derby County és a Leicester City klubjai a másodosztályba kerülnek. Helyüket a rájátszás után a Manchester City , a West Bromwich Albion és a Birmingham City váltja .

Az Arsenal FC francia támadója, Thierry Henry 24 góllal nyeri a liga gólkirályi címét.

Európai képesítések Kiesés Rövidítések

T  : C cím birtokosa :FA kupa nyertese L :Liga kupa győztese S :Jótékonysági pajzsgyőztese P  :Első osztálybólfeljutott