Chaouki Ben Saada (2)
Mezek
Kit bal kar redborder.png Body kit tun08h.png Készlet jobb kar redborder.png Kit rövidnadrág redsides.png Kit zokni.png itthon Kit bal kar whiteborder.png Body kit tun08a.png Készlet jobb kar whiteborder.png Kit rövidnadrág whitesides.png Kit zokni.png Kívül
Tunéziai futballcsapat

A tunéziai labdarúgó-válogatott vesz részt a 2008 Afrikai Nemzetek Kupája szervezett Ghána honnan január 20- , hogy február 10- , 2008 . Tunézia az ötödik helyen végzett a versenyen.

2006. szeptember 3 Mauritius Mauritius Tunézia 0 - 0
2006. október 7 Tunézia Tunézia Szudán 1 - 0 Justin ( CSC ) A gól 78 perc elteltével szerzett gólt78 th
2007. március 24 Seychelle-szigetek Seychelle-szigetek Tunézia 0 - 3 Jemâa A gól 18 perc után gólt szerzett18 e , 77, A gól 81. percben szerzett gólt81 e
2007. június 2 Tunézia Tunézia Seychelle-szigetek 4 - 0 Jemâa A gól 15 perc után gólt szerzett15 e , Zaiem A gól 41 perc után gólt szerzett41 e , A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 e , Chermiti A gól 81. percben szerzett gólt81 e
2007. június 16 Tunézia Tunézia Mauritius 2 - 0 Jemaa A gól 44. percben szerzett gólt44 th , A. Nafti A gól 60 perc után gólt szerzett60 th
2007. szeptember 9 Szudán Szudán Tunézia 3 - 2 Eldin A gól 25 perc után gólt szerzett25 e , Agab A gól 60 perc után gólt szerzett60 e , Tayeb A gól 70 perc után gólt szerzett70 e  ; M. Nafti 54. perc után gólt szerzett54 e , Santos A gól 81. percben szerzett gólt81 e

Ing

A 2010-es Afrikai Nemzetek Kupájára a csapat felszerelés-szállítója, a Puma egy speciális mezt készít a versenyre.

Színek Fehér és piros
Mark Puma

Verseny

A világbajnokság után a csapatnak sikerült kvalifikálnia magát a CAN 2008-ba, miután legyőzte Szudánt , Seychelle-szigeteket és Mauritiusot . Tunézia az előző évek teljesítményei után az afrikai bajnokságra is pályázik, az Etoile Sportive du Sahel akkori afrikai bajnok hét játékosa mellett . Sikerül kvalifikálnia magát a negyeddöntőbe, miután megverte Dél-Afrikát (3-1), döntetlent játszott Szenegál (2-2) és Angola (0-0) ellen, és hosszabbításban alig győzte le Kamerunot (3-2). 2008. június 30- án Roger Lemerre hat év után hagyta el Tunéziát, amely a leghosszabb ideig uralkodott a csapat edzői között; helyére a portugál edző, Humberto Coelho kerül .

Tunézia 3–1 Dél-Afrika Tamale Stadion , Tamale
Santos A gól 8. perc után gólt szerzett8 e A gól 34 perc elteltével gólt szerzett 34 e

Chikhaoui A gól 81. percben szerzett gólt81 th
Mbia A gól 18 perc után gólt szerzett18 e A gól 93 perc elteltével szerzett gólt 93 e
Geremi A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26 e
Nézők: 15 000
játékvezető: Coulibaly Koman
Jelentés

Gólszerzők

Hivatkozások

1. (in) "  Tunézia - Dél-Afrika 3: 1  " a flashscore.com oldalon (elérhető: 2021. február 20. ) .
  2. (in) "  Tunézia - Szenegál 2: 2  " , a flashscore.com (elérhető 20 február 2021 ) .
  3. (in) "  Tunézia - Angola 0: 0  " a flashscore.com webhelyen (elérhető: 2021. február 20. ) .
  4. (in) "  Tunézia - Kamerun 2: 3  " a flashscore.com webhelyen (elérhető: 2021. február 20. ) .