Döntős Oroszország
Célok 121 gól (6.05 meccsenként)
Legjobb góllövő (k) Eder Lima (8 gól)

Navigáció

A 2014-es futsal Európa-bajnokság a futsal Európa-bajnokság kilencedik kiadása, az Európai Labdarúgó-szövetségek Uniója által szervezett verseny , amely a legjobb európai férficsapatokat tömöríti. 2014. január 28. és február 8. között Belgiumban kerül megrendezésre . A nyitómeccsre és a döntőre az antwerpeni Sportpaleisben kerül sor .

Olaszország másodszor nyerte meg a versenyt azzal, hogy megverte Oroszországot, aki már az előző kiadás döntőse volt, akik maguk is elérték azt a bravúrt, hogy kilenc év után először legyőzték Spanyolországot, megakadályozva, hogy megszerezzék ötödik egymást követő címét. 2003 óta ez az első alkalom, hogy Spanyolország hiányzik a verseny döntőjéből. Olaszország is az első csapat, amely megnyeri a tornát anélkül, hogy ki kellene küszöbölnie a "spanyol ogre" -t. "

Ország Képesítés Részvételek száma
 Belgium Vendéglátó nemzet 4 (1996, 1999, 2003, 2010).
 Olaszország 1. győztes csoport 8 (1996, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2010, 2012).
 Azerbajdzsán Győztes 2. csoport 2 (2010, 2012).
 Oroszország Győztes 3. csoport 8 (1996, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2010, 2012).
 Spanyolország Győztes 4. csoport 8 (1996, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2010, 2012).
 Portugália Győztes 5. csoport 6 (1999, 2003, 2005, 2007, 2010, 2012).
 Cseh Köztársaság Győztes 6. csoport 6 (2001, 2003, 2005, 2007, 2010, 2012).
 Szlovénia Győztes 7. csoport 3 (2003, 2010, 2012).
 Ukrajna Rájátszás győztese 7 (1996, 2001, 2003, 2005, 2007, 2010, 2012).
 Románia Rájátszás győztese 2 (2007, 2012).
 Hollandia Rájátszás győztese 4 (1996, 1999, 2001, 2005).
 Horvátország Rájátszás győztese 3 (1999, 2001, 2012).

Csoportok

Húz

A csoportok sorsolására a döntő tornára került sor 2013. december 4a Nyon . A tizenkét döntős három potra oszlott, és a négy csoport mindegyike egy-egy csapatból áll.

A csoport

Ezt a csoportot tartják a legkevésbé keménynek és a legnyíltabbnak a viadalon a házigazda országgal, Belgiummal, amelynek 1996 óta soha nem sikerült megnyernie mérkőzést a döntőben, Ukrajnának, amelyet a verseny egyik lehetséges kívülállójának tartanak, és Romániával.

Belgiumot erősen megverte belépéskor Románia. A második napon Ukrajna, az euró egyik legtöbb résztvevő nemzete, rövid különbséggel veri Romániát (bármennyire is minősíti utóbbit). Az utolsó napra két gólos vereség elegendő ahhoz, hogy Ukrajna kvalifikálja magát, míg a Benelux házigazda válogatottja legalább három góllal köteles nyerni. Ez a nagyon magas védekezésű mérkőzés azonban, amelynek formája tetején egy ukrán kapus van, rávilágít a két csapat támadási hiányosságaira, akik nyilvánvaló befejezetlenség hiányában nem szereznek gólt. Belgium tehát az első körben elhagyja a versenyt, míg Ukrajna, az első forduló legjobb védelme tiszta gólokkal, és Románia halad. Ukrajna két rekordot döntött. A Zbirna a történelem első csapata, amely anélkül lépett ki csapatából, hogy gólt szerzett volna, miközben összesíti a legkevesebb gólt egyetlen góllal. Ukrajna és Románia Portugáliával, illetve Oroszországgal néz szembe.

Rangsorolás
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff
1  Ukrajna 4 2 1 1 0 1 0 +1
2  Románia 3 2 1 0 1 6. 2 +4
3  Belgium 1 2 0 1 1 1 6. -5

Minősített vagy győztes csapat; Pts = pont; J = játszott; G = nyert; N = nulla; P = elveszett;

B csoport

Úgy tűnik, hogy ez a csoport nagyon kiegyensúlyozatlan. Valóban, ebben a csoportban az orosz Sbornaïa, a portugál Seleçao és a holland Oranjes szerepel. Oroszország, a 2012-es Európa-bajnok és Portugália, a 2010-es Európa-bajnok, a verseny favoritjaiként a csoport nagyrészt favoritjainak számítanak Hollandia ellen, a tyúk kis hüvelykujjával, akik 2005 óta első döntőjüket játsszák. Az Oranje a verseny legalacsonyabb és leggyengébb csapata. Úgy tűnik tehát, hogy a csoport tétje a rangsorban Oroszország és Portugália mérkőzése.

Ezt az egyensúlyhiányt az első játék már megerősítette. Oroszország leveri Hollandiát, tiszteletben tartva vice-bajnok címüket és a kiadás kedvencének számító státuszt. Portugáliának is sikerült bekerülnie az egyetlen pont nélkül távozó Hollandia kiesésébe. Az utolsó napon nyílt bajnoki párharc egyértelmű egyértelmű favoritok nélkül Oroszországot Portugália ellen állította a csoport első helyéért, enyhe előnnyel Oroszország számára, aki döntetlent engedhetett meg magának, hogy a csoport első helyén végezzen. Az az előny, amelyet Sbornaïa jól kiaknáz, mivel az eseményben, a lepattanóban és a technikában gazdag mérkőzés után a két bajnok nem képes dönteni egymás között. Oroszország a sorsolásnak köszönhetően az első helyen végzett a csoportban (hasonlóan 2012-ben Olaszországgal), míg a második helyen Portugália kvalifikálta magát.

C csoport

Ez a csoport a verseny kezdete előtt jelenik meg a legkiegyensúlyozottabbnak. Az Európában és a világon harmadik Olaszországot a csoportok kedvencének nevezik, Azerbajdzsánt és Szlovéniát azonban képesnek tartják a század bosszantására.

Szlovénia úgy hozza létre a verseny első bravúrt, hogy Olaszországot megveri az esélyekkel szemben. De az öröm rövid ideig tart, mert miután 5-2-re vezetett és látta a nyolcaddöntőt, Azerbajdzsán megfordítja az eredményt és nyer. Az utolsó napon minden csapat kvalifikálhatja magát, de Szlovénia már nem függ önmagától. Olaszország végül megváltja magát az utolsó napon azzal, hogy dominánsan, de védekezésben lázasan atomizálja Azerbajdzsánt. Így az első helyen áll, míg Szlovénia a második.

D csoport

A verseny előtt a négyszeres Európa-bajnok Spanyolország tűnik a legjobban helyezett csapatnak, aki kijön a csoportból. A B csoporttal ellentétben, amely két nagy csapatot és egy gyengébb harmadot foglal magában, a D csoportnak van egy favoritja, és nyitottnak tűnik a második helyre. A 2012-ben hazai pályán negyedik Horvátország kissé kedveltnek tűnik, de a 2010-ben harmadik Csehországnak minden oka megvan Horvátország legyőzésére.

És mégis, az utolsó szakasz menete nagyon szoros a három csapat között. Az első meccsen Horvátország nagy meglepetést okozott azzal, hogy kordában tartotta Spanyolországot. A Vatrenisek a Cseh Köztársaság elleni második meccsükön kvalifikálhatják magukat, de itt is döntetlenre válnak a két csapat. A csoportkör vége előtt egy nappal a csoport eredménye bizonytalan. Az utolsó mérkőzésen 3-3-as döntetlen esetén a három csapat tökéletesen holtversenyben lesz! Spanyolország azonban megerősíti, hogy amit Horvátország elért, az eredmény, és hogy Csehország dominálásával, legyőzésével és kiesésével erős favoritok voltak a csoportban. Horvátország a második helyre kvalifikálta magát Spanyolország mögött.

Negyeddöntők Elődöntők Végső
2014. február 3, Sportpaleis, Antwerpen   2014. február 6., Sportpaleis, Antwerpen   2014. február 8., Sportpaleis, Antwerpen

Ukrajna  1 - 2 Portugália

Ezen a két európai csapat között, akik már meg is játszották a verseny döntőjét anélkül, hogy valaha is megnyerték volna, Portugália, a verseny favoritja az Ukrajna előtti mérkőzés kedvence, akit szintén az egyik leg potenciálisabb kívülállónak tartanak a bajnokság.

Kiegyensúlyozott mérkőzés során a játék minden területén a labda egyik kapuból a másikba megy, amelyet olykor az ukránok, néha a portugálok irányítanak. Portugália nyitotta meg az eredményt, de Ukrajna egyenlített. A La Seleçao a félidő után visszaszerezte az előnyt, és a mezőny mindkét oldaláról érkező támadások ellenére sem állt fenn az állás. Portugália tehát bejut az elődöntőbe, ahol az Olaszország – Horvátország mérkőzés győztesével találkozik. Ne feledje, hogy a magyar játékvezető a végétől számított három perccel nem sípol a zónájában lévő portugál kezével, aminek meg kellett volna érnie Ukrajna esetleges egyenlítésének büntetését.

1 st negyeddöntő Ukrajna  1 - 2  Portugália Sportpaleis , Antwerpen
2014. február 3
18:00 CET
Valenko Futball-labda árnyék.svg12:08 ( 1 - 1 ) Bíboros Futball-labda árnyék.svg2:48 Futball-labda árnyék.svg22:50 Döntőbíráskodás: Farkas Balázs (en)
Jelentés
Oroszország  6 - 0 Románia

Oroszország logikusan favorit a harmadik negyedben Románia ellen (amellyel másodszor találkoznak, miután már 2–1-re megverték őket a rájátszásban) az elődöntőbe jutásért.

A selejtező szakaszban zajló mérkőzéstől eltérően Románia, miután elérte azt a célját, hogy kitörjön a keretéből, bejelentette, hogy nyomás nélkül fognak játszani, orosz támadások alatt összeesett, és robbant a robbanásveszélyes Oroszországgal szemben. Sbornaïa úgy tett szünetet , hogy az első félidőben négy gólt szerzett, ami egyet jelent a nyolcaddöntőbe való kvalifikációval. Súlyosabb lehetett volna a pontszám, mert ha Oroszország esélyeinek egyharmadát megvalósította volna (többnyire egy román kapus ellenezte, aki kénytelen állandóan kimenni a ketrecektől távol, hogy megmentse csapatát a további góloktól), Románia kétszer annyit engedett volna meg. célok. A második félidő csak a pontszám növekedését mutatja. Az egyoldalú játékban elért győzelem után Oroszország továbbjut az elődöntőbe, ahol Spanyolországgal vagy Szlovéniával találkozik.

3 rd negyeddöntő Oroszország  6 - 0  Románia Sportpaleis , Antwerpen
20:30 CET
Robinho Futball-labda árnyék.svg2:41
Shayakhmetov Futball-labda árnyék.svg7:51
Eder Lima Futball-labda árnyék.svg8:12 Futball-labda árnyék.svg15:30 Futball-labda árnyék.svg36:47
Sergeev Futball-labda árnyék.svg33:25
( 4 - 0 ) Választottbíróság: Borut Šivic (en)
Jelentés
Olaszország  2 - 1 Horvátország

Ez a meccs a két vesztes elődöntős között zajló Euro 2012 kisdöntő bosszúja. Olaszország a favorit, mint a verseny favoritja, de az első fordulóban Szlovéniával szemben elszenvedett vereségük, valamint Horvátország Spanyolország elleni döntetlenje továbbra is szerepel.

A fülbemászó Horvátországgal szemben Olaszország fájdalmasan kvalifikálja magát, hogy elődöntőt játsszon Portugália ellen. Olaszország gyorsan, kevesebb mint egy perc alatt megszerezte a vezetést, de Horvátország nem sokkal később egyenlített. Olaszország tíz perc alatt megszerezte a második gólt. A kapusoknak sikerül befagyasztaniuk az eredményt a játék hátralévő részében. A mérkőzés legvégén Horvátország hirtelen megemelte az iramot, és minden erőfeszítését összpontosította az egyenlítő gól megszerzésére. Olaszország nagyon megijedt, és a meccs végén új horvát egyenlítéshez jutott, kapusuk túlhajszolt és a keret ütött. A pontszámot azonban sértetlenül tartja, hogy kvalifikálja magát.

2 nd negyeddöntő Olaszország  2 - 1  Horvátország Sportpaleis , Antwerpen
2014. február 4
18:00 CET
Romano Futball-labda árnyék.svg0:46
Fortino Futball-labda árnyék.svg9:10
( 2 - 1 ) Jelovčić Futball-labda árnyék.svg6:54 Választottbíróság: Fernando Gutiérrez Lumbreras ( fr )