DNP
DNP
Válogatott válogatott **
2014- Egyesült Államok
* Az egyes klubokban szerzett pontok az országos bajnokság alapszakaszának részeként.
** Pontok a nemzeti csapat számára egy hivatalos mérkőzésen.

Alexander Klay Thompson , született 8-február 1990-es a Los Angeles a kaliforniai , egy játékos amerikai a kosárlabda játszik a NBA , hogy a helyzet vissza a csapat Golden State Warriors . Hárompontos lövése minőségéért ismerik el.

Tudományos karrier

2008-2009

Klay Thompson játszotta első szezonban a Washington State Pumák a 2008 . 33 mérkőzést játszik átlagosan 12,5 ponton (csapata harmadik gólszerzője). Thompson máris hajlamos a hárompontos lövésre, mivel a Cougars játékosa próbálkozik a legjobban, 68 kísérletnél 68 győztes lövéssel, vagyis 41,2% -os sikerrel. Befejezte 5 -én konferenciát Pacific 10 számú három fut lőtt, és meglepő módon 10 -én a számát számláló készült.

2009-2010

A következő évben, a 2009–2010-es szezonban Washington állam az utolsó helyen állt konferenciáján, de Klay Thompson lendületet kapott. Csapatának leggyakrabban használt játékosa (meccsenként 35,4 perc), gólkirály (19,6 pont), legjobb elfogó (1,4), második legjobb passzoló (2,3) és 20,4-szer lő háromszor 36,4% -os sikerrel. Csapatának az a játékosa, aki elveszíti a legtöbb labdát (3,4). Ő a Pacific 10 konferencia második játékosa, aki a legtöbb lövést készítette, a nyolcadik legjobb elfogó és a második a meccsenként szerzett pontokban.

2010-2011

Klay Thompson a főiskolán töltött utolsó szezonjára pontosítja statisztikáit, és a legteljesebb szezonját éri el. Ha csapata lassan halad felfelé a lejtőn anélkül, hogy tenné az 50% -os győzelmi határt, Thompson maga meghaladja a meccsenként átlagosan 20 pontot (21,6, konferencia legjobb gólszerzője), és 3,7 gólpasszt, 1, 6 interceptiont és 39.8% hárompontos sikert ad hozzá . Továbbra is csapata leggyakrabban használt játékosa (34,7 perc), góllövő, legjobb elfogó, de most a legjobb passzoló is. Ő lesz a Cougars második legjobb lepattanója és második legjobb blokkolója. És mindig ő veszíti el a legtöbb labdát. Igazi lövöldözőgép, Thompson a konferenciájának az a játékosa, aki a legtöbb lövést (125-gyel több lövéssel, mint a rangsor második), és 43,6% -os sikeraránnyal rendelkezik. Ő is kapott helyek a becsület védekező lepattanó ( 10 -én ), segíti ( 6 th ) interception ( 4 th ) és blokkok ( 8 th ).

Ahogy belép a 2011-es draftba, Klay Thompsont sokoldalú játékosként mutatják be, aki minden helyzetből képes lőni, de fizikailag korlátozott, ami hátráltatja a deszkák alatt.

Az első forduló végén, vagy akár a második forduló elején történő választásnak tekinthető Klay Thompsont ennek ellenére a tizenegyedik helyen választotta ki a drafton a Golden State Warriors .

NBA karrier

Golden State Warriors (2011 óta)

Amikor Klay Thompson 2011-ben csatlakozott a Warriorshoz, a csapat egy újjáépítési folyamat kezdetén volt, miután 16 év alatt csak egyszer jutott be a rájátszásba. A csapat ekkor jól van ellátva külső játékosokkal ( Stephen Curry , Monta Ellis , sőt Nate Robinson és kisebb mértékben Brandon Rush és Dorell Wright kisszárnyaként), de belül gyenge a David Lee toborzása ellenére . A Warriors jön ki a 2010-2011 szezonban rangsorolt 7 -én (30-ból) a megszerzett pontok csak 28 -én pontban ellen.

2011-2012

Első idényében, Mark Jackson új edző parancsára , Thompson a 66 lejátszott meccsből 29-szer kezdett. Úgy tűnik, a padlón, mint 24,4 perc egy játék (ez tehát, hogy a 7- edik  játékos játék idő), és jelölje 12,5 pontot egy játék, 2.4 lepattanó úgy készült 2 gólpassz, 0,7 lehallgatás és elveszti 1.6 labdát. Mindazonáltal sikerült három pontot a 111 268 (41,4%), amely rangsorolja 15 -én az évad felvételek száma Hárompontos és 18 -én a nyerési aránya.

az 2012. március 24, először túllépte a 30 pontot az NBA-ben azzal, hogy 31 pontot szerzett a Sacramento Kings ellen .

A szezon végén, ő befejezte 6 th a rangsorban a legjobb újonc az év 30 pont szemben 592 győztese, Kyrie Irving .

A 2011-2012 - es NBA All-Rookie csapatába választották .

2012-2013

A távozása Monta Ellis a2012. március, a Warriors most Stephen Curry és Klay Thompson, valamint belül David Lee és Andrew Bogut (bár sérült) köré épül . Harrison Barnes , a frissen behívott játékosok , Jarret Jack, Carl Landry vagy Draymond Green is szerepet kap a kaliforniai franchise sikeres szezonjában. Ellis és 36,9 percnyi játékonkénti padlón való jelenlétének hiányában Thompson lesz a tulajdonos, mivel az alapszakasz mind a 82 mérkőzését megkezdi. Ezenkívül 10,9-ről 14,7 lövésre jut játékonként, és Curry-vel nagyon hatékony hárompontos lövöldözős duót alkot, 1026 három ponttal próbálkoztak közöttük a szezonban. Thompson 16,6 ponttal, 3,7 lepattanóval, 2,2 gólpasszal, 1 interceptionnel és 40,1% -os hárompontos sikerrel zárja az idényt (526 közül 211).

az 2013. január 29 és a 2013. április 9, 32 és 30 pontot szerzett a Cleveland Cavaliers és a Minnesota Timberwolves ellen . 30 mérkőzést végzett, több mint 50% -os hárompontos sikerrel.

Az összesen 47-35, a Warriors , 2 nd a saját osztály és 6 th a Nyugati főcsoport, jogosultak a rájátszásba .

Curry, Jack és egy játékát feljavító Barnes vezetésével a Warriors az első körben kiesett a Denver Nuggetstől . Thompson szinte soha nem hagyja el a padlót, játékonként átlagosan 41,3 perc látogatottsággal. 14,7 pontot szerez, 3,7 lepattanót szerez, 1,8 gólpasszt ad le. Három pontnál kevésbé sikeres, mint máskor, csak 34,3% -os sikerrel rendelkezik az ív mögött.

A San Antonio Spurs elleni nyugati konferencia elődöntőjében Thompson ismét óriási játékkal játszik meccsenként 41,5 percet, és még jobban néz ki, mint az előző fordulóban. A hat meccs alatt statisztikája van: 15,7 pont, 5,5 lepattanó, 1,8 gólpassz, 1,5 hárítás és különösen a hárompontos siker 54,2% -a 13-ról 24-re.

2013-2014

A hullámvasút-szezon ellenére, erős teljesítményekkel a szezon elején (30 pontot szerzett Minnesota, Memphis, Portland ellen és 38 pont a Lakers ellen ), és mások jóval a szokásos képességei alatt maradtak - in2013. december és 2014 január - 15 mérkőzés, kevesebb, mint 40% -os lövöldözéssel (beleértve a 3-at 20-ból 42 perc alatt Utah ellen) Január 31), Klay Thompson csapata második gólszezonját meccsenként 18,4 ponttal fejezte be, ami a legjobb NBA-átlag. Ő a Warriors leggyakrabban használt játékosa, és az NBA tizenegyedik leggyakrabban használt játékosa. 223 elkészült hárompontos kosarával a második helyen áll csapattársa, Stephen Curry (261) mögött .

Azonban továbbra is nagyon jó teljesítményre képes, mások pedig sokkal szerényebbek, tizenötször haladják felül a lövöldözés 50% -át, és hétszer 40% alá esnek az utolsó 28 lejátszott meccsén. Egy hét leforgása alatt, február végén a Detroit elleni 66,7% -ról a Toronto elleni 26,7% -ra is eljutott. Két nappal a Raptors elleni 15-ös 4 után Thompson 25 pontot szerzett az Indiana Pacers ellen (21-ből 10), beleértve a győzelmi kosarat 0,6 másodpercre a hangjelzőtől.

az Április 6, Thompson 33 pontot szerez (10 hárompontosból 7-nél) a Utah Jazz ellen .

2014-2015: All-Star és NBA bajnok

2014 nyarán Klay Thompson pletykák tárgyát képezte, beleértve Kevin Love vonzására irányuló ügyletet is . A Warriors végül megtartotta, nevezetesen új edzőjük, Steve Kerr kérésére , Thompson négyéves hosszabbítást ír alá 70 millió dollárért2014. október 31.

Az aláírást követő napon Thompson 41 pontot szerzett a Los Angeles Lakers ellen, és megdöntötte meccsenkénti pontjait. 5 lepattanót és 2 gólpasszt ad hozzá.

Ban ben 2015. január, Thompson 52 pontot szerez a Sacramento Kings ellen . A negyedév során elért 37 ponttal megdönti a George Gervin és Carmelo Anthony által birtokolt 33 pont rekordját , és ebben a negyedévben 9 kísérletből 9 hármasával megdönti a Michael Redd tulajdonában lévő rekordot. és Joe Johnson .

2015- ben segítette a Golden State Warriors NBA-bajnoki cím megszerzését.

2015-2016: második All-Star Game válogatás

Thompson kezdődik a szezon átlagoló 17,2 pontot egy játék első 21 játék, de még nem szerzett 30 pontot, hogy span. Ez a sorozat véget érDecember 8ahol 39 egységgel szerezte a szezon összesített pontját, 39 egységgel, a 21-ről 13-ban az Indiana Pacers elleni 131–123-as győzelmében , ezzel segítve a Warriors veretlenségi sorozatát egy rekord 23 győzelemmel, vereség nélkül a mérkőzés kezdete óta. évad. Ez a rekord 24 győzelem után ért véget, amikor a Warriors 108–95-re kikapott a Milwaukee Bucks ellenDecember 12. A következő mérkőzésen aDecember 16, Thompson 43 pontjából 27-et (új szezonrekordja) szerez a Phoenix Suns elleni 128-103-as győzelem harmadik negyedében . azJanuár 8, harmadik, egyenes meccsét 30 vagy annál több ponton végezte, 36 ponttal zárta a meccset a Warriors 128–108-as győzelmében a Portland Trail Blazers felett . azJanuár 27, megdöntötte szezonrekordját azáltal, hogy a Dallas Mavericks elleni 127–107-es győzelem során 45 pontot ért el a 20-ból 14-ben a lövöldözés során . Aznap este a Team West egyik cserejátékosává nevezték ki a 2016-os NBA All-Star Game-ben , felvéve második egymást követő válogatását. Ban ben2017. februárügynököt vált, elválasztva Bill Duffy ügynöktől, hogy Greg Lawrence-t alkalmazza a Wasserman ügynökségtől. azFebruár 13, részt vesz az All-Star Weekend hárompontos versenyen, és megnyeri a versenyt úgy, hogy a döntőben megverte csapattársát, Stephen Curry-t és Devin Bookert . azMárcius 25, 40 pontot szerez a Dallas Mavericks ellen. Két nappal később újabb meccset hajtott végre legalább 40 ponttal a Philadelphia 76ers ellen , és karrierje során először szerzett 40 pontot. azÁprilis 7, Thompson 14 pontot szerez a San Antonio Spurs ellen , ezzel segítve a Warriors csapatát az NBA történelmének második csapataként, amely 70 meccset nyert egy szezonban.

Azzal, hogy első helyen végzett a nyugati konferencián, a Warriors a rájátszás első fordulójában , a Houston Rocketsszel találkozik a konferencia nyolcadik csapatával . A sorozat 5. játékában Thompson lesz az NBA történelmének első olyan játékosa, aki legalább hét hárompontos gólt szerzett a rájátszásban, ezzel segítve a Warriors továbbjutását a következő fordulóba 4 meccses győzelme után. Stephen Curry, sérült. A Warriors ekkor a második fordulóban 4-1-re legyőzte a Portland Trail Blazers csapatát , bejutva a nyugati konferencia döntőjébe, ahol az Oklahoma City Thunderrel találkoznak . Miután négy meccsből hármat elvesztett, beleértve a 4. játékban elért vereséget, Thompson újraindítja a Warriorst az 5. és a 6. játékban, hogy visszatérjen a döntetlenre a sorozatban, mindenhol 3 győzelem. A 6. játékban Thompson rájátszási rekordot döntött 11 szerzett három mutatóval, 41 ponttal zárta a játékot, és lehetővé tette a Warriors számára, hogy döntő 7. meccset játsszon. A 7. meccsen elért 108-101-es győzelem után a Warriors lett a tizedik csapat, amely 3-1-es hátrányból jött vissza, és végül megnyerte a sorozatot. A Warriors ezt követően hét meccsen veszít a Cleveland Cavaliers ellen a 2016-os NBA-döntőben , mivel 3 győzelmet aratott 1-re.

2016-2017: második bajnoki cím

az 2016. november 13, Thompson személyes csúcsot döntött ebben a szezonban 30 ponttal a Phoenix Suns ellen elért 133-120-as győzelem során , ezzel 8 győzelem és 2 vereség rekorddal segítette a Warriors a szezont. Öt hárompontos kosárral lő 18-ból 11-et, és a negyedik negyedben 14 pontját szerzi. az2016. december 5, 60 percet szerzett (21-ből 33-at és 14-ből 8-at lőtt hárompontosba) 29 perc alatt mindössze három negyed alatt az Indiana Pacers elleni 142-106-os győzelem során , és az NBA történelmének első olyan játékosa lett, aki kevesebb, mint 60 pontot szerzett. Thompson állítja be az idényrekordot, a karrierrekordját és a Golden State játékosának a legtöbb pontot az elmúlt 42 évben. Az első félidőben elért 40 pontja megegyezik az elmúlt évtized második felének második legtöbb pontjával. Ráadásul csatlakozik a Hall of Famers Wilt Chamberlainhez , Rick Barryhez és Joe Fulkshoz a Warriors játékosai közül, akik legalább 60 pontot szereztek - Barry volt az utolsó, aki elérte ezt a teljesítményt, és 64 pontot szerzett1974. március 26. azJanuár 26, ismét a Nyugati Konferencia helyettesítői közé sorolják, hogy részt vehessen az NBA All-Star Game 2017-ben . Részt vett a hárompontos versenyen, amelynek címvédője volt, de az első fordulóban kiesett, ahol csak 18 pontot szerzett. az2017. április 4, 41 pontot szerez (tizedik játéka legalább 40 ponttal) a Minnesota Timberwolves elleni 121-107-es győzelem során . A Warriors a Nyugati Konferencia első helyén zárja az idényt 67 győzelem és 15 vereség rekordjával.

A 2017-es NBA rájátszás alatt Thompson küzdött lövéseivel, de ezt ellensúlyozta olyan ellenfél sztárjátékosokkal, mint Damian Lillard az első fordulóban, Patty Mills a konferencia döntőjében és Kyrie Irving a döntőben. A Nyugati Konferencia döntőjének 129-115-ös győzelmének 4. meccsén a San Antonio Spurs ellen a Warriors továbbjut a harmadik egymást követő NBA-döntőbe, és az NBA történelmének első csapata, amely rekordot állít be. 12 győzelem vereség nélkül. Thompson abban segít, hogy a Warriors három éven belül megszerezze második bajnoki címét azáltal, hogy 4–1-re legyőzte a Cleveland Cavaliers csapatát. Feladata Kyrie Irving megvédése, akit Allen Iverson óta a legjobb csöpögőnek tartanak . A Warriors 16 győzelem és egy vereség rekorddal zárja a rájátszást, ami az NBA történetének legjobb győzelmi százaléka.

2017-2018 2018 óta

Új hárompontos alaprekordot állított fel, sikeres 14 lövéssel a Chicago Bulls ellen2018. október 29mindössze 27 perc alatt, eggyel megdöntve a csapattársa, Stephen Curry két évvel korábbi rekordját . Ez egyezik a Chandler Parsons által beállított egyetlen félidő 10 győzelmével is .

A Warriors eljut a 2019-es NBA-döntőbe, ahol a Toronto Raptorsszal mérkőzik meg . A sorozatban a Warriors gyakran megfosztották Kevin Durant , megsérült is elveszíti Thompson, aki megsérült a 6 th játék a sorozatban. Abban a játékban a bal térdében elszakította az elülső keresztszalagot , és a Raptors elnyerte a címet. A műtét után Thompson távollétét 5 és 7 hónap között becsülik. Mindennek ellenére a1 st július 2019, 190 millió dolláros szerződést hosszabbít és ír alá 5 év alatt az aranyállami harcosokkal .

Ban ben 2020 november, miközben a 2020–2021-es szezonra edzett , Thompson a jobb lábán feltörte az Achilles-ínt. A 2020–2021-es szezonban nem játszik semmilyen játékot .

Statisztika

NCAA-ban

Klay Thompson főiskolai karrierjének alapszakaszának statisztikái:

Évad Csapat Meccsek Titul. Min./m % Lő % 3pont % LF Rbds / m. Pass / m. Int / m. Ctr / m. Pont / m