Toulouse útja - Arles útja
Via TolosanaCím | Franciaország |
---|
Másik név | Saint-Jacques-de-Compostelle útja |
---|---|
típus | Compostela útvonalai |
A házasság | Európai kulturális útvonal |
Része | Saint James útja Franciaországban ( d ) , a Compostela útjai Franciaországban |
---|---|
Kiindulópont |
Arles Col du Somport |
Hossz | 785 km |
Kapcsolatban | Camino aragonés , Via Adresca ( d ) , Chemin du Piedmont |
Nehézség | átlagos |
Évad | minden |
---|
A via Tolosana (út Toulouse) a latin neve a négy módon Franciaországban a zarándoklat a Saint-Jacques-de-Compostelle . A négy közül a legdélibb útvonal Toulouse- on halad át , innen kapta a nevét; találkozása és kiindulópontja azonban Arles-ban van , innen ered a via Arelatensis (Arles útja) másik neve . Az útvonal Saint-Gilles-en is áthalad , innen kapta a via Aegidiana nevet is (Saint-Gilles útvonal).
A Tolosana csatlakozott Spanyolországhoz, miután a Somport-hágónál átjutott a Pireneusokon . Spanyol oldalon az út Camino aragonés néven folytatódik a Puente la Reina színpadáig . Az elágazás ezután a Camino Navarróval történik , amely nem más, mint a másik három fő út folytonossága, amely elhagyta Franciaországot: a via Turonensis , a via Lemovicensis és a via Podiensis . Innen az út folytatódik néven Camino Francés a Santiago de Compostela a Galícia .
A Tolosana -ként jelölik túraösvényre n o 653 ( GR 653 ).
Az I. fejezet a Pilgrim útmutató a Aymeric Picaud , négy vezető utak Saint Jacques de Compostela :
Az első három pálya Ostabattól felfelé , a gibraltári kereszteződésben találkozik . De egyesek számára a Via Turonensis és a Via Lemovicensis találkoznak Saint Palais-ban, röviddel az ostabati Carrefour de Gibraltar előtt, ahol végül csatlakozik hozzájuk a Via Podiensis, majd a Col de Roncevaux- on keresztül átjutnak a Pireneusokon , Camino nevet véve. navarro . Találkoznak a Puente la Reina , a spanyol területen, a negyedik francia útvonal haladt át a Pireneusok keletre keresztül Somport át és átvezetik a Camino Aragonés. Innen egy fő út vezet Saint-Jacques-ba: a Camino Francés .
A Zarándok Útmutatóban szereplő információk nagyon alapvetőek; mindenkinek a saját útja kell. Manapság a jelölés lehetővé teszi az utazás jobb előkészítését.
Tól Arles , a via Tolosana vagy via Arelatensis , amely Aimery Picaud a Pilgrim útmutató nevek keresztül Aegidiana (az út a Saint-Gilles) üdvözölte backgammers származó Olaszország , az Alpilles és Provence , hanem szolgált, az ellenkező irányba, hogy a rómaiak érkező Spanyolország vagy Franciaország , aki elment Rómába hitelfelvétellel, az olasz oldalon, a Via Francigena.
Nevéhez fűződik a gróf dinasztia fővárosának, Saint-Gilles-nek a neve, aki a XII . Században játszott, és amely nagy szerepet játszott a langue d'oc vidékén.
A történelemben gazdag és ugyanazon nyelv által a trubadúrok által egyesített országokban virágzott a középkor egyik legragyogóbb civilizációja, amit a római ókor, a római városok, kolostorok és templomok maradványai is bizonyítanak. ki ennek a déli útvonalnak az útvonalán, és uralja őket, a katar tragédiájának tanúi kastélyok és hűbérségek .
Északkeletre a Via Domitia - Chemin de Compostelle előzi meg , amely a Col de Montgenèvre- től Arles- ig halad, átmegy a Sisteron , Apt-n , amelyet Via Francigenának is neveznek, amelyet az olaszok így neveztek el, mióta Franciaországon áthalad. Keleten a Menton és Olaszország felől a Via Aurelia utcát követi .
Volt egy párhuzamos út is, a pireneusi lábak vagy az "el cami deu pé de la coste" útja, amely Saint-Bertrand-de-Comminges-en halad át , hogy elérje a Col du Somport-ot .
Mindezek utak vette a Camino Aragonés , hogy csatlakozzon a Camino Francés a Puente la Reina .
A XII th században az ő Pilgrim útmutató , Aymeric Picaud a következő információkat tartalmazza:
Saint-Jacques útjai
"Négy út van, amelyek Saint-Jacques felé vezetnek, egyben találkoznak Puente la Reinában, az egyik Saint-Gilles-en (du Gard), Montpellieren, Toulouse-on és Somporton halad át, (...)"
Szent testek, amelyek a Saint-Jacques felé vezető úton nyugszanak, és amelyeket a zarándokoknak meg kell látogatniuk.
Mindenekelőtt azoknak, akik Saint-Jacques-ba mennek a Saint-Gilles felé vezető út mellett, meg kell látogatniuk Arles-t , a Boldog Trófea, gyóntató testét, ünnepét december 29 - én ünneplik , (...), az áldott Cesaire testét, püspök és vértanú, ő ünnepén ünneplik 1 -jén november , (...), és a temetőben ugyanabban a városban emlékei püspök szent Honorat, ünnepélyesen szentmisét a január 16 , a test legszentebb vértanú Genès . Nagyon figyelmesen meg kell látogatnunk Saint Gilles tiszteletreméltó testületét , jámbor gyónót és apátot, (...) ( Saint-Gilles-du-Gard-ben ).
Meg kell látogatniuk Nagyboldogasszony, Nagy Károly (...) legszentebb zászlósának (...) a holttestét a Gellone-völgyben ( Saint-Guilhem-le-Désertben ). Ünnepét május 28-án ünneplik.
Ugyanezen az úton meg kell látogatnunk az áldott Tiberius, Modeste és Firenze mártírok holttestét, (...) ( Saint-Thibéry-ben ); november 10 - én ünnepeljük őket .
Ugyanezen az úton is el kell menni Toulouse városának nagyon boldog Sernin püspökének és vértanújának (...) legszentebb testének tiszteletére ; (…); ünnepét november 29 - én ünneplik .
Nincs olyan, hogy „történelmi út”. Bizonyos esetekben semmi sem tanúsítja a zarándokok elmúlását. Ha csak egy szent test jelenlétéről van szó, amely gyakran kapcsolódik egy helyi zarándoklathoz, például Saint Lizier vagy Saint-Bertrand-de-Commingeséhez. Mind az "el cami deu pé de la coste",
Kevés Saint Jacques kórház, ellentétben a Via Podiensis-szel, még kevésbé a Testvériség, amely a XI . - XIII . Századi zarándoklat nagy időszakából származik. By gyengéi néhány tanúvallomások ből a XVI -én - XVII th évszázadok, de lóháton.
A modern útvonal útvonalát a Francia Túrázási Szövetség (FFRP) hosszú távú túraútvonalakra vonatkozó szabályai szerint jelöli , vagyis főleg két piros és fehér festéksorral.
Ezen útvonal kulturális sajátosságát információs pontok és további, a Santiago de Compostela útvonalakra utaló helymeghatározó elemek valósítják meg , például a stilizált héj.
A városokban a megfelelő jelölés néha a földhöz rögzített mintákból áll, például a Montpellier escutcheonban, ahol a körmöket héjjal díszítik, a jacquaire „ Camin Roumieu ” megemlítésével .
A Via Tolosana fő útvonalának útja nyolc nagy szakaszra bontható, amelyeket fontos megállók jeleznek:
Ez a Montpellier-i változat a jövõbeli Piedmonts útvonalának elsõ részét veszi Carcassonne-ba. Ezután ferdén északnyugatra választ el tőle, hogy megtalálja a fő útvonalat Montferrandnál .