2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Sérgio Conceição , teljes nevén Sérgio Paulo Marceneiro da Conceição , született: 1974. november 15A Coimbra , egy profi portugál labdarúgó a következőtől: 1993-ban , hogy 2009-es . Ez a középpályás 1996 és 2004 között portugál válogatott volt, és karrierjét 2009-ben fejezte be a PAOK Szalonikában, ahol sportigazgató lett. Ő volt a coach , mivel 2010 . A Standard de Liège- nél kezdett asszisztensként. Ő lett a technikus a Football Club de Nantes végétől 2016 a2017. június. Azóta az FC Portót edzi2017. június.

1994-ben csatlakozott a Leça FC-hez

FC Felgueiras (1995-1996)

1995-ben csatlakozott az FC Felgueirashoz .

FC Porto (1996-1998)

1996-ban az FC Porto klubja . 2 évadig maradt ott, és 2 címet nyert Portugál bajnokként , valamint egy kupát.

Lazio (1998-2000)

1998-ban Olaszországban, a Lazio Rómában 9,1 millió euróért szerződött , amely klub 2000- ben elnyerte a Serie A címet .

Parma AC (2000-2001)

Ugyanebben az évben az AC Parmába távozott, és csereként szolgált a Lazio Hernán Crespo argentin játékos megszerzéséért .

Inter Milan (2001-2003)

2001-ben csatlakozott harmadik olasz klubjához, az Inter Milanhoz .

Visszatérés Lazióba (2003-2004)

2003 nyarán visszatért Lazióba. De a második tapasztalata ebben a klubban kevésbé volt eredményes, csak 10 meccset játszott a télig, amikor visszatért Portugáliába, az FC Portóba . A szezon hátralévő részében megsérült, keveset játszott, és a karrierje véget ért.

Standard de Liège (2004-2007)

Ez nem számít a 2004-es átigazolására a Standard de Liège-be, ahol gyorsan a belga klub sztárja lett. Megkapta a 2005-ös aranycipőt , a belga bajnokság legjobb játékosát jutalmazta egy naptári év során.

Al Qadisiya Kuvait (2007-2008) PAOK Salonika (2008-2009)

Edzői karrier

Sportigazgató a PAOK Szalonikában (2009-2010)

A 2009. november 14, véget vetett karrierjének, és a PAOK Salonika sportigazgatója lett , amelyben 2 évig játszott.

Standard de Liège (2010–2011)

A 1 st június 2010-es, egyéves szerződést ír alá a Standard de Liège segédedzőjeként. Támogatja korábbi edzőjét, Dominique D'Onofrót . A Standard de Liège a második félidőt a KRC Genk mögött egy második ponttal zárta, és megnyerte a Belga Kupát.

Olhanense (2011–2013) Académica de Coimbra (2013-2014) SC Braga (2014–2015)

Bragai ideje alatt a klubot a Sporting elleni Portugál Kupa döntőbe hozta. Mindenhol 2-es pontszám után a klub végül meghajol a büntetések előtt (3-1). A szezon végén köszönetet mondanak neki.

Vitória Guimarães (2015-2016) FC Nantes (2016-2017)

A 2016. december 8, két évadra szóló szerződést ír alá az FC Nantes- szal . A klubot a tizenkilencedik helyen veszi át, a klubot 12 győzelem, 5 döntetlen és 6 vereség, vagyis érkezés óta a bajnokságban szerzett 35 pontjával feljavítja. A2017. április 19, 2 évre, azaz 2020-ig meghosszabbítja szerződését.

A 2017. május 30, az oldal 20 perc azt jelenti, hogy "személyes okokból" el akarja hagyni a klubot.

FC Porto (2017 óta)

Ban ben 2017. júniusŐ lett az új edző a Porto egy kihívás, mert a klub a Portugália északi derül ki egy 4 -én fehér szezonban. A szezonja enyhén szólva is ígéretes, az eredményeken túl Sergio Conceição egy teljesen új lendületet ad a Sárkányoknak. Nyomás, intenzitás, játék, a játékosok azonnal betartják a portugál technikus stílusát.

A válogatottban

1996 és 2004 között 56-szor hívták meg. Összesen 12 gólt szerzett. Nevezetesen rányomta bélyegét egy Euro 2000 találkozóra , amikor a csoportmeccs három gólját megszerezte : Portugália - Németország  : 3 - 0.

Viták

A portugált gyakran megjegyezték, hogy bizonyos helyzetekben nincs elégedettsége. A2006. március 21, a Liège - Zulte-Waregem belga szabványkupamérkőzésén köp az ellenfél játékosa ( Stijn Meert ) számára, aki provokálta. Peter Vervecken játékvezető észreveszi ezt, és piros lapot mutat neki. Conceiçao csalódottan leveszi a mezét, és közvetlenül a játékvezető fejéhez küldi. Ez a gesztus arra kötelezi a belga labdarúgó-szakszervezet bizottságát, hogy 4 hónapra megfossza őt minden üléstől2006. április 11. Ez a szankció nemzetközi szinten is érvényes.

Felfüggesztése alatt azonban a rasszizmusellenes „ne légy majom” kampány nagykövete lett. Emellett a mezére is szervez saját nevét, és több ezer euró összeget gyűjt több egyesület számára, amelyeknek szponzora. A Standard de Liège-hez való csatlakozása óta egy fiatal rákos fiút is támogat, és soha nem hagyja ki a lehetőséget, hogy meglátogassa.

Az União de Coimbra futballklub stadionja viseli a nevét.

1996/97 FC Porto Portugália SuperLiga 26. 1
1997/98 FC Porto Portugália SuperLiga 30 8.
1998/99 Lazio Róma Olaszország Serie A 32 5.
1999/00 Lazio Róma Olaszország Serie A 30 2
2000/01 Parma FC Olaszország Serie A 25 5.
2001/02 Inter Milan Olaszország Serie A 23. 1
2002/03 Inter Milan Olaszország Serie A 19. 0
2003/04 Lazio Róma Olaszország Serie A 7 0
2003/04 FC Porto Portugália SuperLiga 11. 0
2004/05 Standard de Liège Belgium Jupiler Pro League 27. 10.
2005/06 Standard de Liège Belgium Jupiler Pro League 25 7
2006/07 Standard de Liège Belgium Jupiler Pro League 22. 4
2007/08 Al Qadisiya Kuvait Kuvait Kuvaiti Premier Liga 7 5.
2007/08 PAOK Szalonika Görögország Elláda szuperliga 7 0
2008/09 PAOK Szalonika Görögország Elláda szuperliga 28. 5.
2009/10 PAOK Szalonika Görögország Elláda szuperliga 6. 0

Nemzetközi célok

Sérgio Conceição kiválasztási céljainak listája
00 Keltezett Elhelyezkedés Verseny Eredmény Ellenfél Részlet Só.
1. sz 1997. október 11 Estádio da Luz (1954) , Lisszabon , Portugália 1998-as vb-selejtezők V 1-0 Észak-Írország A gól 17 perc elteltével szerzett gólt17- én a fejét 1 -0 8 .
2 nd 1999. március 26 D. Afonso Henriques Stadion , Guimarães , Portugália Euro 2000 selejtezők V 7-0 Azerbajdzsán A gól 76 perc után gólt szerzett76- ik bal láb 5 -0 13 .
3 rd 2000. június 20 De Kuip , Rotterdam , Hollandia Első körben az Euro 2000 V 3-0 Németország 35 perc elteltével gólt szerzett35 . a fejét 1 -0 27 .
4 -én A gól 54. percben szerzett gólt54 . bal láb 2 -0
5 . A gól 71. perc után szerzett gólt71 . jobb láb 3 -0
6 . 2000. október 7 Estádio da Luz (1954) , Lisszabon , Portugália 2002-es vb-selejtező N 1-1 Írország A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 . bal láb 1 -0 30 th
7 . 2000. október 11 De Kuip , Rotterdam , Hollandia V 0-2 Hollandia 10 perc után gólt szerzett10 . bal láb 0- 1 31- én
8 . 1 st szeptember 2001-ben Camp d'Esports  (en) , Lleida , Spanyolország V 1-7 Andorra A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 . bal láb 1- 6 37 .
9 . 2001. szeptember 5 Antonis-Papadopoulos Stadion , Larnaca , Ciprus V 1-3 Ciprus A gól 71. perc után szerzett gólt71 . jobb láb 1- 3 38 .
10 . 2002. március 27 Bessa XXI Stadion , Porto , Portugália Barátságos játék P 1-4 Finnország 40 perc elteltével gólt szerzett40 . bal láb 1 -2 40 .
11- én 2002. április 17 Estádio José Alvalade (1956) , Lisszabon , Portugália N 1-1 Brazília A gól 60 perc után gólt szerzett60 . jobb láb 1 -0 41 .
12- én 2002. október 16 Ullevi , Göteborg , Svédország V 2-3 Svédország 35 perc elteltével gólt szerzett35 . sp 2- 1 48 .