A gól 21. perc után szerzett gólt21 e Asensio
A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt90 + 3 e Ramos
A gól 119. perc után szerzett gólt119 e Carvajal

A gól 41 perc után gólt szerzett41 e Vázquez
A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72 e ( toll ) Konoplyanka
A meccs embere Sergio Ramos
Döntőbíráskodás Milorad Mažić

Az UEFA Szuper Kupa 2016-ban a 41 -én  kiadása UEFA Szuper Kupát . A meccsen a Real Madrid , a 2015–2016-os Bajnokok Ligája győztese a Sevilla FC , a 2015–2016-os Európa Liga győztese ellen játszik .

A találkozóra a következő napon kerül sor 2016. augusztus 9A Lerkendal Stadion található Trondheim , Norvégia .

A találkozó végén a Real Madrid hosszabbítás után nyert három gólos kettőre.

A mérkőzés szabályai megegyeznek egy európai kupadöntővel: a mérkőzés időtartama 90 perc. Ha még mindig van döntetlen, akkor kétszer tizenöt perces hosszabbítást játszanak. Ha ennek a hosszabbításnak a végén még döntetlen van, büntetőpárbajt hajtanak végre . Minden csapathoz három csere szükséges.

stádium

A Lerkendal Stadiont kijelölték az UEFA Szuperkupa megrendezésére az UEFA Végrehajtó Bizottságának Nyonban ,2014. szeptember 18. Ez az első UEFA Szuperkupa, amelyet Norvégiában rendeznek.

Ez Trondheim fő futball- és atlétikai stadionja. A Rosenborg BK ott lakik. Jelenlegi befogadóképessége 21 166, ami Norvégia második legnagyobb stadionja az oslói Ullevaal Stadion mögött .

Kontextus

Ez a negyedik UEFA-szuperkupa, amelynek két résztvevője spanyol 2006 , 2014 és 2015 után , a Sevilla FC mindegyikben részt vett. A két csapat a 2014-es kiadás során már találkozott is a versenyen , amelynek eredményeként a Real Madrid két góllal nullára diadalmaskodott . A két klub egyenként ötödik alkalommal vesz részt a versenyen, a Real Madrid az 1998-as , a 2000-es és a 2002-es , a Sevilla pedig a 2007- es kiadásban is versenyzett korábban.

mérkőzés

2016. augusztus 9 igazi Madrid 3 - 2 ap Sevilla FC Lerkendal Stadion , Trondheim
Részvétel: 17 939
játékvezető: Milorad Mažić játékvezető asszisztensek  : Milovan Ristic és Dalibor Đurđević negyedik tisztviselő: Szymon Marciniak

Carvajal 84 e Asensio 86 e Rodríguez 93 e84 perc múlva figyelmeztetett
86 perc múlva figyelmeztetett
93 perc múlva figyelmeztetett