Félidő 1 - 0 0
Főbb játékosok
Gólszerző (k) Real Madrid
A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 és Casemiro
52 perc elteltével gólt szerzett52 és Isco

Manchester United
A gól 62 perc után gólt szerzett62 és Lukaku
A meccs embere Isco
Döntőbíráskodás Gianluca Rocchi

Az UEFA Szuper Kupa 2017-ben a 42 -én  kiadása UEFA Szuper Kupát . A meccsen a Real Madrid , a 2016–2017-es Bajnokok Ligája győztese a Manchester United , a 2016–2017-es Európa Liga győztese ellen játszik .

A találkozóra a következő napon kerül sor 2017. augusztus 8A Philip II Arena található Skopje , Macedónia .

A találkozó végén a Real Madrid két gólos egy góllal nyert.

A mérkőzés szabályai megegyeznek egy európai kupadöntővel: a mérkőzés időtartama 90 perc. Ha még mindig van döntetlen, akkor kétszer tizenöt perces hosszabbítást játszanak. Ha ennek a hosszabbításnak a végén még döntetlen van, büntetőpárbajt hajtanak végre . Minden csapathoz három csere szükséges.

stádium

A Philip II Arena nevezték a befogadó az UEFA Szuper Kupa találkozót követően az UEFA Végrehajtó Bizottság Nyon on2015. június 29. Ez az első UEFA Szuperkupa, amelyre Macedóniában került sor.

Ez az ország fő futballstadionja. Az FK Vardar és az FK Rabotnicki ott él. UEFA befogadóképessége 33 460 férőhely.

mérkőzés

2017. augusztus 8 igazi Madrid 2 - 1 Manchester United Philip II Aréna , Szkopje
20:45 CEST
Casemiro A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 e
Isco 52 perc elteltével gólt szerzett52 e
( 1 - 0 ) A gól 62 perc után gólt szerzett62 nd Lukaku Részvétel: 30 421
játékvezető: Gianluca Rocchi játékvezető asszisztensek  : Elenito Di Liberatore és Mauro Tonolini negyedik tisztviselő: Clément Turpin

Carvajal 84 th Ramos 86 th84 perc múlva figyelmeztetett
86 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 42 perc múlva figyelmeztetett 42 ND Lingard 90 + 4 e Rashford
90 + 4 perc múlva figyelmeztetett