Szövetség Olasz Labdarúgó Szövetség
Rangsor Aranyérem, vbGyőztes ( 1. st )
Szervező (k) Németország
Részvétel 16 .
Legjobb teljesítmény Aranyérem, vbAranyérem, vbAranyérem, vb Bajnok 1934-ben, 1938-ban és 1982-ben
Tenyésztő Marcello Lippi
Kapitány Fabio Cannavaro
A legjobb csatár Luca Toni (2) Marco Materazzi (2)
Mezek
Kit bal kar.png Body kit ita0608h.png Készlet jobb kar.png Kit rövidnadrág itah06.png Kit zokni ita06h.png Rezidencia Kit bal kar vékony blueborder.png Body kit ita0608a.png Készlet a jobb kar vékony blueborder.png Kit rövidnadrág itah06.png Kit zokni ita06a.png Kívül
Olaszország labdarúgó-válogatott a világbajnokságon

Az olasz labdarúgó-válogatott vesz részt a 2006 FIFA World Cup a Németországban .

Az olasz csapat ezen a világbajnokságon az E csoportba tartozik, ebben a csoportban Ghána , az Egyesült Államok és a Cseh Köztársaság csapatait találják . A kieséses meccseken Olaszország legyőzi Ausztráliát , Ukrajnát és Németországot , mielőtt világbajnokká koronáznák, és a döntőben büntetőkkel verte Franciaországot .

Képesítések

5. csoport
Rangsor Eredmények
Nemzet Pontok J G NEM P BP időszámításunk előtt Diff Nemzet Olaszország zászlaja.svg
4 Szlovénia 12. 10. 3 3 4 10. 13. -3 Szlovénia 1-0 2-3 0-3 1-1 3-0
5. Fehéroroszország 10. 10. 2 4 4 12. 14 -2 Fehéroroszország 1-4 0-1 0-0 1-1 4-0
6. Moldova 5. 10. 1 2 7 5. 16. -11 Moldova 0-1 0-0 1-1 1-2 2-0

Jersey

A 2006-os világbajnokság , a berendezés szállítója az olasz csapat , Puma , tette egy különleges mezt a versenyre.

Munkaerő

Az edző, Marcello Lippi huszonhárom játékost választott ki a világ számára:

Szám / Név Jelenlegi csapat Születési dátum J. Célok Sárga lap.svg Sárga lap.svgPiros card.svg Piros card.svg
  Marcello Lippi   1948.12.12
Tartalék játékosok, akik nem vettek részt az edzőtáborban, de addig helyettesítőként léphettek felJúnius 11
D Daniele Bonera Parma AC 1981.05.31
M Marco marchionni Parma AC 1980.07.22
M Franco Semioli Chievo Verona 1980.06.20

Verseny

Részletes útvonal

Az első fordulóban a verseny fogja jellemezni biztató első győzelem ellen Ghána (2-0), majd szenvedni egy mérkőzés a villamos hangulat (kiutasítását De Rossi a 27 th percben egy rossz húzás McBride ) ellen Egyesült államok (1-1) ( cél ellen táborából Zaccardo egy szabadrúgás- re Clint Dempsey , hogy kiegyenlítse az amerikaiak), és végül nyerni a magas szintű fejsze elleni mérkőzés a Cseh Köztársaság (2 -0).

A nyolcaddöntőben Olaszország az F csoport második helyével állt szemben, ebben az esetben Ausztráliával nyertek (1-0), miután az 50. perctől 10 emberrel játszott a kiutasítás miatt Marco Materazzi keménynek tűnt egy büntetésnek köszönhetően nagyvonalú (hiányában Neill a Grosso ) transzformált Totti a leállás ideje ( 95 th ). Egyes médiumok azonban minden bizonnyal szándékolatlannak, de esetlennek és valósnak tekintik a hibát. A negyeddöntőben Ukrajnát találta meg egy olyan meccsen, amely végül meglehetősen könnyű volt (3-0). Ezután Olaszország az elődöntőben a házigazda Németországgal áll szemben, amely ellen a második hosszabbítás utolsó két percében sikerült 2 gólt szereznie (2-0).

Július 9 - én a francia válogatottal állt szemben az Euro 2000-döntő remake- meccsén . Miután egy finom indul a meccset egy megkérdőjelezhető büntetés füttyentett Franciaország , sikerült kiegyenlíteni röviddel azután köszönhetően Marco Materazzi fejléc egy sarokban hit által Pirlo és irányította a játékot, amíg félidőben. A második periódus a franciák javát szolgálta , csakúgy, mint az ezt követő két hosszabbítás. Gianluigi Buffon hosszabbításban döntő mentést végez Zidane fejesével. A mérkőzés végén jelezte a kiutasítás Zinedine Zidane egy önkéntes fejléc megadott mellkas a Materazzi . A hosszabbítás végén még 1–1-es pontszámmal a döntőt tizenegyesekkel játsszák, amelyekben Olaszország minden lövését sikerrel követi, míg Franciaország hiányzik David Trezeguet egyikéből, akinek lövése a keresztlécet érte és éppen a vonal elé esett ( 5-3 a büntetésekért).

Az olasz csapatot ezután története során negyedszer koronázzák meg világbajnokként 1934 , 1938 és 1982 győzelmek után .

1 st  kör

Keltezett Ellenfél Pontszám Cél (ok) stádium Bőség
Torony
Június 12 - este 9:00. Ghána zászlaja.svg Ghána 2 - 0 40 e Pirlo (I)
83 e Iaquinta (I)
AWD-Arena
Hannover
43 000
1 st  kör
Június 17 - 16:00. Az Egyesült Államok zászlaja.svg Egyesült Államok 1 - 1 22 nd Gilardino (I)
27 th CSC Zaccardo (EU)
Fritz-Walter-Stadion
Kaiserslautern
45 000
1 st  kör
Június 22 - 18:00 A Cseh Köztársaság zászlaja.svg Cseh Köztársaság 2 - 0 26 th Materazzi (I)

Torony
Június 26 - 05:00. Ausztrália zászlaja.svg Ausztrália 1 - 0 95 th SP Totti (I) Fritz-Walter-Stadion
45 000
8. e végleges
Június 30. - este 9:00. Ukrajna zászlaja.svg Ukrajna 30 6 th Zambrotta (I)

3 Filippo Inzaghi AC Milan 1 0 1
3 Vincenzo Iaquinta Udinese Calcio 1 0 5.
3 Alberto Gilardino AC Milan 1 1 5.
3 Andrea Pirlo AC Milan 1 4 7
3 Fabio Grosso USA Palermo 1 0 6.
3 Alessandro Del Piero Juventus 1 0 5.

1. Meglepetés Világkupa útvonalak - Ausztrália 2006-ban
  2. "  Olaszország vonalban  " , az Eurosport.fr oldalon
  3. (in) "  Arany cél: Fabio Grosso Olaszország kontra Németország (2006)  " , a theguardian.com oldalon ,2014. december 5