Kenya labdarúgó-válogatott az Afrikai Nemzetek Kupáján 2019-ben

Tenyésztő Sebastien Migné
Kapitány Victor wanyama
A legjobb csatár Michael Olunga (2 gól)
Kenya labdarúgó-válogatott

A Kenya focicsapat  részt vesz a  2019 Afrikai Nemzetek Kupája  házigazdája  Egyiptom  származó Június 21 nál nél 2019. július 19. Ez kiesett az első fordulóban, miután 3 e C csoport a győzelem (szemben Tanzánia) és két vereség (ellen Algériában és Szenegál).

Képesítések

Kenya bekerül a selejtező F. csoportjába 2017. június 9 nál nél 2019. március 23. KépzettDecember 3 Sierra Leone kizárása után.

Eredmények

Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)

Készítmény

Kenya három hetes előkészítő tanfolyamot tart Franciaországban , tőlMájus 31 nál nél Június 18A rögbi Nemzeti Központban , Marcoussisban . A helyet Sébastien Migné edző választotta annak érdekében, hogy a játékosokat megóvhassa a szurkolók nyomása alól, és hogy olyan légkör alakuljon ki, amely napi több edzést is lehetővé tesz.

Kenya megnyeri első barátságos mérkőzését Madagaszkár ellen Június 7(1-0). A KDK ellen döntetlent játszottJúnius 15.

Verseny

Húz

A CAN sorsolásra sor kerül 2019. április 12A Cairo , szemben a Szfinx és a piramisok.

Kenya a FIFA rangsora miatt a 3. helyen szerepel . A sorsolás ezután ad, mint ellenfelei a kenyaiak, Szenegál (kalap 1, 23 rd a FIFA rangsorban), Algéria (kalap 2, 70 th ) és Tanzánia (HAT 4, 131 th ) a C csoportban

Hatékony

A CAN-ba kiválasztott 23 kenyai listát ismertetjük 2019. június 11.

Első kör

Rangsor
1 Algéria 9. 3 3 0 0 6. 0 +6 Algéria 1-0 2-0 3-0
2 Szenegál 6. 3 2 0 1 5. 1 +4 Szenegál 0-1 3-0 2-0
3 Kenya 3 3 1 0 2 3 7 -4 Kenya 0-2 0-3 3-2
4 Tanzánia 0 3 0 0 3 2 8. -6 Tanzánia 0-3 0-2 2-3

Minősített vagy győztes csapat; Pts = pont; J = játszott; G = nyert; N = nulla; P = elveszett;
Bp = célok; Bc = gólok ellen; Diff  = gólkülönbség

2019. június 23 Algéria 2 - 0 Kenya Június 30. Stadion , Kairó
22:00 pm CAT
Bounedjah A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26 e ( Pen. )
Mahrez A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 e
( 2 - 0 ) Nézők: 8071
Választottbíróság: Mahamadou Keita
Jelentés 12 perc múlva figyelmeztetett 12 th Khamis 18 th Otieno
18 perc múlva figyelmeztetett
2019. június 27 Kenya 3 - 2 Tanzánia Június 30. Stadion , Kairó
Olunga A gól 39 perc után gólt szerzett39 e 80 perc elteltével gólt szerzett 80 e
Omolo A gól 62 perc után gólt szerzett62 e
( 1 - 2 ) A gól 6 perc után gólt szerzett6 th Msuva
40 perc elteltével gólt szerzett40 th Aly Samatta
Nézők: 7233 játékvezetők
: Ahmad Heeralall
Omolo 24 e Wanyama 56 e Matasi 90 + 3 e24 perc múlva figyelmeztetett
56 perc múlva figyelmeztetett
90 + 3 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 29 perc múlva figyelmeztetett 29 th Mwantika 49 th Ramadhani
49 perc múlva figyelmeztetett
1 st július 2019-re Kenya 0 - 3 Szenegál Június 30. Stadion , Kairó
9:00 pm CAT
( 0 - 0 ) A gól 63 perc után gólt szerzett63 e Sarr
A gól 71. perc után szerzett gólt71 e A gól 78 perc elteltével szerzett gólt 78 e ( toll. ) Mané
Választottbíróság: Gehad Grisha
Otieno 10 -én , 76 th Masika 57 th Okumu 68 thSárga kártyaSárga kártyapiros lap
57 perc múlva figyelmeztetett
68 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 60 perc múlva figyelmeztetett 60 th Mané
Csapatok Gomis - CISS , Koulibaly , Kouyate , Gassama - Gueye ( Diatta 80 e ) PA N'Diaye , Saivet , Mane , Sarr - Niang ( Konate 75 th )

Statisztika

Játékidő Gólszerzők A kenyai csapat gólszerzői
Célok Játékosok Ellenfelek
2 Michael olunga Tanzánia
1 Johanna omolo Tanzánia

Megjegyzések és hivatkozások

1. Carole Kouassi, "  CAN 2019: Sierra Leone-t a CAF kizárta  " , az africanews.com oldalon ,2018. december 3(megtekintve : 2019. április 10. )
  2. "  CAN 2019: Kenya Franciaországban intenzív felkészülési tanfolyamra  " , a lemonde.fr oldalon ,2019. május 31(hozzáférhető a 1 st június 2019 )
  3. "  CAN 2019: Barátságos, Kenya 1-0 Madagaszkár  " , a dzfoot.com oldalon ,2019. június 7(megtekintve : 2019. június 7. )
  4. Romain Lantheaume, Preparatory CAN 2019: A Kongói Demokratikus Köztársaság döntetlent szerez Kenya ellen  " , az afrik-foot.com oldalon ,2019. június 15(megtekintve : 2019. június 15. )
  5. Yann Buxeda, "  CAN-2019: a sorsolás kalapjait a CAF leplezte le  " , a france24.com oldalon ,2019. április 11(megtekintve : 2019. április 12. )
  6. Yann Buxeda, "  CAN-2019: ismertek az Afrikai Nemzetek Kupájának tyúkjai  " , a france24.com oldalon ,2019. április 12
  7. Patrick Juillard, "  CAN 2019 - KENYA: A 23 HARAMBEI CSILLAG WANYAMÁVAL ÉS OLUNGÁVAL  " , a football365.fr oldalon ,2019. június 12(megtekintve : 2019. június 23. )