Legnagyobb győzelem Skócia 17 - 0 Litvánia (

Mezek

Kit bal kar sco19hw.png Body kit sco19hw.png Készlet jobb kar sco19hw.png Rövidnadrág készlet sco19hw.png Kit zokni 3 csík fehér.png Rezidencia Kit bal kar sco19aw.png Body kit sco19aw.png Kit jobb kar sco19aw.png Rövidnadrág készlet sco19aw.png Kit zokni 3 csík fekete.png Kívül

A skót női labdarúgó-válogatott a Skót Labdarúgó Szövetség égisze alatt képviseli Skóciát a nemzetközi női labdarúgásban . Ez jelenleg 23 -én a világ női FIFA ranglista (2021. június 25).

Sztori

A skót csapat játszik az első nemzetközi női elleni mérkőzés Anglia on 1972. november 18(2-3-as vereség), majdnem száz évvel a történelem első hivatalos nemzetközi labdarúgó-mérkőzése után az angol és a skót férfi csapat között. Ilyen ellentmondás, amely azzal magyarázható, hogy az Angol Labdarúgó-szövetség 1921-től 1971-ig tiltotta a nők hivatalos labdarúgó-mérkőzéseit , akadályozva a női labdarúgás profizmusát az Egyesült Királyságban , bár az angliai nőknél az a futball, mint Skóciában , régi (a XIX .  század vége óta ).

Skócia története során először kvalifikálja magát az Európa-bajnokság utolsó szakaszába a Hollandiában rendezett Euro 2017 alkalmából . Helyezzük D csoport társaságában Anglia , a spanyol és a portugál végződik a 3 -én , majd azt kiesett az első fordulóban, a rekord egy győzelem (1-0 Spanyolország ellen), és két vereség (0-6 ellen Anglia és 1-2 Portugália ellen).

Az utolsó kvalifikációs játék a 2019 World Cup , Skócia nyerte 2-1 ellen Albánia és hála Svájc döntetlen ellen Lengyelországban , a fejlett, hogy a döntőbe. Történelmükben ez az első alkalom, hogy a skót nők világbajnoki döntőbe jutottak.

A 2019-es világbajnokságon Skócia a D csoportban találja magát Angliával , Japánnal és Argentínával . Az első két meccs jó ellenállása ellenére a skótokat a csoport két kedvence rövid fejlécsel veri le , előbb a Három oroszlánnő (1-2), majd Japán ugyanazon pontszámmal a második napon . Skócia már legyőzte kétszer, gondolta ő tette a nehezén vezető 3-0, a 69 th perces Argentína ellen az utolsó mérkőzés, de a dél-amerikaiak rájönnek remontada regisztráció 3 gól 16 utolsó perceiben a játék, beleértve a büntetés, amelyet a mérkőzés leállításakor vissza kell vonni a VAR konzultációját követően a skót kapus előrehaladott pozíciója miatt, akinek legalább egy lába nem volt a vonalán. Az utolsó csoport egy pont és legrosszabb védelmi csoport hét MECCSEK, Skócia megszűnt az 1 st  körben, de Argentína, aki szükség, hogy pont egy negyedik cél, hogy jogosultak és még lopni a második helyen a japán köszönhetően jobb gólátlag, végül 2 ponttal a harmadik, és nem sikerül a négy legjobb harmadik között végeznie, az E csoport Kamerun / Új-Zéland és az F csoport Thaiföld / Chile másnap lejátszott mérkőzéseit nem zárják le paritás pontszámok.

FIFA rangsor

A FIFA Skócia világranglista
Év 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020

4 Portugália (-1) 3 3 1 0 2 3 5. -2

Minősített csapatok; Pts = pont; J = játszott; G = nyert; N = nulla; P = elveszett;
Bp = célok; Bc = gólok ellen; Diff  = gólkülönbség.

1. Fej-fej mérkőzéseken Spanyolország 2-0-ra verte Portugáliát, majd Portugália Skóciát 2-1-re, végül Skócia 1-0-ra verte Spanyolországot. Amikor minden csapat egy győzelmet és egy vereséget számol, Spanyolország Skócia és Portugália előtt áll a legjobb fajlagos gólkülönbségük miatt, a döntetlen megszakító szabályok 3. pontjához viszonyítva .

2017. július 19 Anglia 6 - 0 Skócia Stadion Galgenwaard , Utrecht
20  óra  45  CEST
Taylor 10 perc után gólt szerzett10 th A gól 26 perc elteltével szerzett gólt 26 th A gól 53 perc után gólt szerzett 53 rd
6-  p.m.  CEST
Cuthbert A gól 68 perc után gólt szerzett68 th ( 0 - 1 ) A gól 27. perc után szerzett gólt27 e C. Mendes
A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72 e Leite
Nézők: 3 123
Játékvezetők: Kulcsár Katalin
Jelentés
2017. július 27 Skócia 1 - 0 Spanyolország Adelaarshorstból , Deventerből
Weir A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 ND ( 1 - 0 ) Nézők: 3988 játékvezetők
: Jana Adámková
Jelentés

Jelenlegi munkaerő

A következő 23 játékos szerepel a listán, hogy részt vegyen a Ciprus és Portugália elleni Euro 2022 selejtezőn . Az utolsó mérkőzés: Portugália on 2021. február 23.

A számok tájékoztató jellegűek, az egymást követő csapatok összetétele szerint változhatnak.

Nemrégiben hívták

A következő játékosok nem tartoznak az utolsó hívott csoportba, de az elmúlt 12 hónapban a válogatottba kerültek.

Azok a játékosok, akik ezt a jelet viselik, Sérülés ikon 2.svgmegsérültek.

Pozíció. Vezetéknév Születési dátum Só. Célok Klub Utolsó kiválasztás
G Shannon lynn 1985. október 22 31 0 Vittsjö GIK vs Finnország , 2020 december
D Hannah godfrey 1997. július 17 4 1 Tottenham vs Finnország , 2020 december
D Kirsty kovács 1994. január 6 43 0 Manchester United vs Finnország , 2020 december
D Hayley lauder 1990. június 4 103 9. Glasgow város Pinatar Kupa 2020
M Chloe arthur 1995. január 21 21 0 Aston Villa Women vs Finnország , 2020 december
M Leanne crichton 1987. augusztus 6 72 3 Glasgow város vs Finnország , 2020 december
M Kim kicsit 1990. június 29 139 59 Arsenal vs Finnország , 2020 december
M Christie Murray 1990. május 3 68 5. Birmingham City vs Finnország , 2020 december
M Amy muir 2000. március 7 1 0 Hibernian vs Finnország , 2020 december
NAK NEK Fiona barna 1995. március 31 39 2 Rosengård vs Finnország , 2020 december
NAK NEK Abbi támogatás 1995. december 11 7 2 Birmingham City vs Finnország , 2020 december

Lásd is

1. „  FIFA női világranglista  ” , a fr.fifa.com címen ,2021. június 25(elérhető : 2021. július 21. ) .
  2. (in) "  Női foci: FA elnézést kér a The Guardian 1921-es tilalmáért  " ,2008. február 11(megtekintve 2017. augusztus 5. )
  3. Laurence Prudhomme-Poncet, a női labdarúgás története a XX . Században , Párizs, L'Harmattan ,2003, 295  p. ( ISBN  2-7475-4730-2 , online olvasás ) , p.  24.
  4. "  Svájci csapat: a svájci kihagyja a közvetlen kvalifikációt  " , az RTS Sport oldalán ,2018. szeptember 4(megtekintve 2018. szeptember 4. )
  5. Thierry Tazé-Bernard, "  Női világbajnokság: Az argentin összeszerelés elítélte Skóciát, Anglia első helyen végzett  " , a France TV Info oldalán ,2019. június 19(megtekintve : 2019. június 25. ) .
  6. "A  Celtic Natalie Ross nevezett Skócia női csapatában Ciprus és Portugália elleni Euro 2022 selejtezőbe  " , a skysports.com oldalon