A legjobb csatár Davor Šuker (6)
Mezek
Kit bal kar cro98h.png Body kit cro98h.png Készlet jobb kar cro98h.png Rövidnadrág készlet cro98H.png Kit zokni cro98hl.png itthon Kit bal kar cro98a.png Body kit cro98away.png Készlet jobb kar cro98a.png Rövidnadrág készlet cro98A.png Kit zokni cro98al.png Kívül
Horvátország labdarúgó-válogatottja a világbajnokságon

A horvát labdarúgó-válogatott a harmadik az 1998-as FIFA-világbajnokságon, amelyet Franciaországtól rendeznekJúnius 10 nál nél 1998. július 12. A horvát futballszövetség 1992 óta csak a FIFA-val és 1993 óta az UEFA-val áll kapcsolatban. Ez a négymillió lakosú ország csak 1992-ben nyerte el függetlenségét, Jugoszláviához tartozó terület előtt volt . Zvonimir Boban , Robert Prosinečki , Davor Šuker , Robert Jarni két nemzeti kupában játszott. Valójában Jugoszlávia mezét viselték a szétszerelése előtt. 1990-ben az olasz világbajnokságon szereplő Šuker, Jarni és Prosinečki ezért két világkupát játszott két különböző mezben.

Minősítési szakasz európai zóna

1. csoport

Rangsorolás
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
1 Dánia 17. 8. 5. 2 1 14 6. +8 Dánia 3-1 2-1 2-0 4-0
2 Horvátország 15 8. 4 3 1 17. 12. +5 Horvátország 1-1 1-1 3-2 3-3
3 Görögország 14 8. 4 2 2 11. 4 +7 Görögország 0-0 0-1 3-0 2-0
4 Bosznia és Hercegovina 9. 8. 3 0 5. 9. 14 -5 Bosznia és Hercegovina 3-0 1-4 0-1 1-0
5. Szlovénia 1 8. 0 1 7 5. 20 -15 Szlovénia 0-2 1-3 0-3 1-2
Részletes eredmények
1996.10.08 Bosznia és Hercegovina 1 - 4 Horvátország Stadio Renato DallAra, Bologna
Választottbíróság: Atanas Uzunov (BGR)
Jelentés
1996.11.10 Horvátország 1 - 1 Görögország Maksimir, Zágráb
Választottbíróság: Mario van der Ende (NED)
Jelentés
1997.03.29 Horvátország 1 - 1 Dánia Poljud, Split
Választottbíróság: Piero Ceccarini (ITA)
Jelentés
1997/04/04 Horvátország 3 - 3 Szlovénia Poljud, Split
Választottbíróság: Paul Durkin (ENG)
Jelentés
1997.04.30 Görögország 0 - 1 Horvátország Kaftatzoglio, Thesszaloniki
Játékvezető: Antonio Jesus Lopez Ni (ESP)
Jelentés

A horvát fél az 1. csoport második helyén végzett, és kétirányú play-offot kell játszania.

Ő fogadja Ukrajnát 1997. október 29 , és tovább utazik Kijevbe 1997. november 15

Keltezett hazai csapat külső csapat pontszám
1997.10.29 Horvátország Ukrajna 2-0
1997.11.15 Ukrajna Horvátország 1-1

A két találkozó összesítésében Horvátország 3–1-re győz, hogy először kvalifikálódjon a világkupa döntőjében

Század az utolsó szakaszra Franciaországban

Az utolsó szakasz Franciaországban

Első forduló (H csoport)

Horvátország a H csoportba tartozik, Argentína, Japán és Jamaica alkotja.

46 1998. június 26 Argentína 1 - 0 Horvátország

A 1998. június 14, 21:00 órakor a lencsi Félix-Bollaert stadionban Miroslav Blazevic válogatottja megteszi az első lépéseit egy másik kezdő, Jamaica ellen. Domina Horvátország rákényszerítse a játékot, és nyitotta meg a pontozás a 27 th szerint Mario Stanic . A játék középpontjában a "Reggae fiúk" csapata egyenlít Robert Earle fején . Az év második felében Robert Prosinecki az előnnyel jár, hogy a balkáni képzés ( 53 th ). Így ő lesz az első játékos, aki két különböző mezben két gólt szerzett (1990-ben Jugoszláviával szerzett gólt az Egyesült Arab Emírségek ellen). ( 69 e ) Davor Suker a találkozó pontozását. Horvátország ezért első sikerrel kezdi meg ezt a világkupát.

Hat nappal később Japán ellen Horvátországot egy önkéntes japán csapat lökdösi. Nem, amíg az utolsó játék a tizenöt perc ( 77 -én ), Davor Suker, hogy azzal az előnnyel jár, hogy ő, és lehetővé teszi a kiválasztás, hogy jogosultak legyenek a második forduló előtt játszik az utolsó játék. Ennek a H csoportnak a végén Davor Suker csapattársai nem vitathatják az Argentína favoritjainak státusát, akik 1: 0-ra nyertek Hector Pineda realizálásával . Horvátországnak Romániával kell szembenéznie a nyolcaddöntőben.

Jamaica - Horvátország
1998. június 14 Jamaica 1–3 Horvátország Bollaert-Delelis Stadion ( Lens )
21:00 Találkozás története
Robert Earle A gól 45 perc után gólt szerzett45 -én ( 1–1 ) Mario Stanić A gól 27. perc után szerzett gólt27 -én
Robert Prosinečki A gól 53 perc után gólt szerzett53 th
Davor Suker A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 -én
Nézők: 38 100
játékvezető: Vítor Melo Pereira
Deon Burton 62. sz62 perc múlva figyelmeztetett [1] 5 perc múlva figyelmeztetett 5 -én Zvonimir Soldo 59 th Dario Šimić
59 perc múlva figyelmeztetett

Tartók:
1 Warren barrett Kapus Kapitány
5. Ian goodison
6. Fitzroy simpson
7 Peter Cargill 69 perc elteltével váltotta fel69 .
11. Theodore Whitmore
15 Ricardo Gardner
16. Robert Earle 74 perc elteltével váltotta fel74 .
17. Onandi Lowe
18. Deon Burton
19. Frank Sinclair
22. Paul Hall 81 perc elteltével váltotta fel81 .

Póttagok:
9. Andrew Williams 74 perc múlva jött74 .

14 Zvonimir Soldo
20 Dario Šimić 74 perc elteltével váltotta fel74 .
10. Zvonimir Boban Kapitány

Póttagok:
11. Goran Vlaović 74 perc múlva jött74 .

Tenyésztő:
Miroslav Blažević
Japán - Horvátország
1998. június 20 Japán 0–1 Horvátország Beaujoire Stadion ( Nantes )
14:30 Találkozás története
( 0–0 ) Davor Suker A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 th Nézők: 35 500
játékvezető: Ramesh Ramdhan
Hiroshi Nanami 41 th Nakanisi Eiszuke 70 th Yutaka Akita 89 th41 perc múlva figyelmeztetett
70 perc múlva figyelmeztetett
89 perc múlva figyelmeztetett
[2] 26 perc múlva figyelmeztetett 26 th Robert Prosinečki 83 th Mario Stanić
83 perc múlva figyelmeztetett

Tartók:
20 Yoshikatsu Kawaguchi Kapus
2 Akira Narahashi 79 perc elteltével váltotta fel79 .
3 Naoki Sōma
4 Masami ihara Kapitány
6. Motohiro Yamaguchi
8. Hidetoshi Nakata
9. Masashi nakayama 61 perc múlva cserélték le61 .
10. Hiroshi Nanami 84 perc múlva cserélték le84 .
17. Yutaka Akita
18. Shoji jo
19. Eisuke Nakanishi

Póttagok:
12. Wagner Lopes 84 perc múlva jött84 .
14 Masayuki okano 61 perc múlva jött61 .
15 Hiroaki Morishima 79 perc múlva jött79 .

Tenyésztő:
Takeshi Okada
Tartók:
4 Igor Štimac 46 perc múlva cserélték le46 .
9. Davor suker Kapitány
8. Robert Prosinečki 67 perc elteltével váltotta fel67 .
13. Mario stanić 88 perc elteltével váltotta fel88 .
20 Dario Šimić
21 Krunoslav Jurčić

Póttagok:
11. Silvio Marić 67 perc múlva jött67 .
15 Igor tudor 88 perc múlva jött88 .
19. Goran Vlaović 46 perc múlva jött46 .

GK 1 Carlos roa
2 Roberto Ayala 35 perc múlva figyelmeztetett 35 .
4 Mauricio Pineda
5. Matías Almeyda
9. Gabriel Batistuta ( c )
10. Ariel ortega 23 perc múlva figyelmeztetett 23 -án 52 perc után lecserélték52 nd
11. Juan Sebastián Verón
13. Pablo Paz
14 Nelson vivas 68 perc múlva figyelmeztetett 68- ik
20 Marcelo Gallardo 80 perc után lecserélték80 .
22. Javier Zanetti 67 perc elteltével váltotta fel67 .
GK 1 Dražen Ladić
6. Slaven Bilić 20 perc múlva figyelmeztetett 20 .
9. Davor Šuker
10. Zvonimir Boban ( c ) 47 perc múlva figyelmeztetett 47 .
11. Silvio Marić HT-perces kifejezéshiba után cserélve: fel nem ismert "ht" szó.HT e
14 Zvonimir Soldo 43 perc múlva figyelmeztetett 43 rd
17. Robert jarni 58 perc múlva figyelmeztetett 58 .
4 Igor Štimac 67 perc múlva jött67 .
19. Goran Vlaović HT perc után lett megadva Kifejezési hiba: fel nem ismert "ht" szó.HT e

Nyolcaddöntő Románia ellen

A meccs egyetlen gólját Davor Suker ( 47 e ) regisztrált büntetője képezi, kissé különlegesen. Valójában a Real Madrid csatárának kétszer is meg kell tennie, a találkozó játékvezetője az első kísérletnél nem volt hajlandó engedélyezni a pontszerzés megnyitását, mert egy horvát játékos, Zvonimir Boban először kerül túl magasra a box román javításában . Davor Suker a nyakába fogja tenni a kezét, hogy ellenőrizze a lüktetését a lövés előtt, azt mondja: "Biztos akartam lenni abban, hogy én irányítottam" Összességében a horvát csapat fogja elsajátítani a mérkőzést, Anghel Iordanescu román edző is elismeri a Mario Blazevic csapata. Németország Horvátország következő ellenfele.

Románia - Horvátország eredménylista
1998. június 30 Románia 0–1 Horvátország Lescure Park ( Bordeaux )
16:30 Találkozás története
( 0–1 ) Davor Šuker A gól 45 + 2 perc után szerzett gólt45 + 2 nd ( toll. ) Nézők: 31 800
játékvezető: Javier Castrilli
Gheorghe Popescu 43 -én Dan Petrescu 70 -én Adrian Ilie 81 -én43 perc múlva figyelmeztetett
81 perc múlva figyelmeztetett
[3] 27 perc múlva figyelmeztetett 27 th Zvonimir Boban 70 th Slaven Bilić

Tartók:
12. Bogdan stelea Kapus
2 Dan Petrescu 75 perc múlva cserélték le75 .
5. Constantin Gâlcă
6. Gheorghe Popescu
8. Dorinel Munteanu
9. Viorel Moldovan
10. Gheorghe Hagi Kapitány 56 perc elteltével váltotta le56 .
11. Adrian ilie
13. Liviu Ciobotariu
16. Gabriel Popescu 60 perc után lecserélték60 .
18. Iulian Filipescu

Póttagok:
14 Radu Niculescu 60 perc múlva jött60 .
15 Lucian Marinescu 75 perc múlva jött75 .
21 Gheorghe Craioveanu 56 perc múlva jött56 .

Tenyésztő:
Anghel Iordănescu
Tartók:
13. Mario stanić 82 perc után lecserélték82 nd
19. Goran Vlaović 75 perc múlva cserélték le75 .

Póttagok:
2 Petar Krpan 75 perc múlva jött75 .
15 Igor tudor 82 perc múlva jött82 nd

Tenyésztő:

Negyeddöntő Németország ellen

Horvátországhoz képest Németország a világbajnokság történelmi képződménye, a tizenhat lehetséges kiadásból már tizennégyen vett részt, rekordja három világbajnoki címből áll (1954, 1974, 1990 az NSZK-val), de három Európa-bajnokságból is ( Az NSZK-val 1972, 1980, az egyesült Németországgal pedig 1996). A horvátok hisznek szerencséjükben és bosszút akarnak állni - két évvel korábban az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében veszítettek a „Nationalmannschaft” ellen; Miroslav Blažević szerint „két évvel ezelőtt veszítettünk a játékvezető miatt”.

A találkozó első fél órája kiegyensúlyozott a két válogatás között, de valós lehetőség nélkül, még akkor sem, ha Thomas Haessler, Dietmar Hammann és Mickael Tarnat sztrájkoló németjei a legvállalkozóbbak. ( 31 e ) Dražen Ladić felvonulást végez Oliver Bierhoff fején. 40 -én Christian Wörns küldi ki a rossz a Davor Suker. Számbeli fölényben Horvátország ragaszkodóbb lesz Andreas Köpke ( 45. ) célkitűzéséhez . Robert Jarni 25 méterről lőtt, és megtéveszti a német kapust (0-1).

A második félidőben a horvát játékosok bizonyos irányítást mutatnak, még akkor is, ha Dražen Ladićnak meg kell mentenie Oliver Bierhoff közeli helyreállítását . A horvátok Davor Suker, Zvominir Soldo és Zvominir Boban többször sem tudják megduplázni a tétet. ( 80 th ) Goran Vlaović csapás a felszín közelében, és kétszeresére a vezetést (0-2). ( 85 -én ) Davor Šuker az ellenfél doboz csöpög a védelmi és a pontszámok az utolsó gólt a mérkőzésen (0-3).

Horvátország az elődöntőben van.

A találkozó végén a horvát edző azt mondja: "ez a horvát futball történelmi napja". Davor Suker azt is mondja: "Egy olyan kis ország számára, mint a miénk, ez a győzelem sokat jelent".

Felállás Németország - Horvátország
60. mérkőzés Németország 0 - 3 Horvátország Stade de Gerland , Lyon
1998. július 4
21  óra  0 ( UTC + 1 ) Randevúk története
( 0 - 1 ) A gól 45 + 3 perc után szerzett gólt45 + 3 e Jarni
80 perc elteltével gólt szerzett80 e Vlaović
A gól 85 perc után gólt szerzett85 e Šuker
Nézők: 39 100
játékvezető: Rune Pedersen
Heinrich 18 th Tarnat 37 th Wörns 40 th18 perc múlva figyelmeztetett
37 perc múlva figyelmeztetett
piros lap
Jelentés 13 perc múlva figyelmeztetett 13 th Šimić 57 th Šuker
57 perc múlva figyelmeztetett
Kit bal kar DFB 98h.png Body kit DFB 98h.png Készlet jobb kar DFB 98h.png DFB 98h rövid nadrág kit.png Kit zokni ger98h.png Németország Kit bal kar cro98a.png Body kit cro98away.png Készlet jobb kar cro98a.png Rövidnadrág készlet cro98A.png Kit zokni cro98al.png Horvátország

NÉMETORSZÁG:
Kapus 01 Andreas Köpke
08. Lothar Matthäus
02 Christian Wörns piros lap 40 .
04 Jürgen Kohler
03 Jörg Heinrich 18 perc múlva figyelmeztetett 18 th
21 Michael tarnat 37 perc múlva figyelmeztetett 37 .
16. Dietmar Hamann 79 perc elteltével váltotta fel79 .
13. Jens jeremies
10. Thomas Häßler 69 perc elteltével váltotta fel69 .
20 Oliver Bierhoff
18. Jürgen Klinsmann Kapitány
Póttagok:
09. Ulf kirsten 69 perc múlva jött69 .
11. Olaf Marschall 79 perc múlva jött79 .
Tenyésztő:
Berti Vogts

HORVÁTORSZÁG:
Kapus 01 Dražen Ladić
04 Igor Štimac
20 Dario Šimić 13 perc múlva figyelmeztetett 13 .
06. Slaven Bilić
07 Aljoša Asanović
19. Goran Vlaović 83. perc után cserélték le83 rd
09. Davor Šuker 57 perc múlva figyelmeztetett 57 .
Póttagok:
11. Silvio Marić 83 perc múlva jött83 rd
Tenyésztő:

Elődöntő Franciaország ellen

A tizenegy horvát tehát megtalálja a tizenegy trikolórt a torna második elődöntőjére; a két válogatott közül egyik sem jutott még el egy világbajnokság döntőjébe.

Közönségük előtt Aimé Jacquet emberei haladnak előre. 10 perc alatt Zinédine Zidane négyszer lő. Ezután a játék intenzitása csökken. Az első harmad vége a horvátok előnyére fordult, Asanović és Bilić viszont aggasztotta Fabien Barthez .

Az első félidő ezzel a gól nélküli ponttal zárul.

Visszatérve az öltözőből, és amint a játék folytatódik, Aljoša Asanović visszaszerzi az ellenfél által elveszített labdát, és a versenyben Davor Šuker szolgálja, aki megnyeri párharcát a francia kapussal (0-1).

A mérkőzés tényei ezután felgyorsulnak. Lilian Thuram egyenlített egy perccel később ( 47 -én ).

Ezután a francia csapat megpróbálja újra, megszorozva Blanc, Djorkaeff és Zidane lehetőségeit. Dražen ladić rögzíti a célt Thierry Henry ( 63 th ). Lilian Thuram új kísérletére a balkáni kapus ezúttal nem tudja elkapni a kis hálóba helyezett labdát (2-1).

A játék végén Slaven Bilić szimulálja és kizárja Laurent Blanc-ot  ; tízre csökkent, Franciaország kevésbé kényelmes. Goran Vlaović ( 79 th ) és Davor Suker kétszer ( 84 th , és 89 -én ) súlyos kiegyenlítési lehetőségeket.

A spanyol játékvezető, Garcia Aranda fütyül a mérkőzés végére. A horvát fél veszít, és a harmadik helyet játszik Hollandiával

Franciaország - Horvátország eredménylista
62. mérkőzés Franciaország 2 - 1 Horvátország Stade de France , Saint-Denis
1998. július 8
( Döntő passzDjorkaeff ) Thuram A gól 47 perc után gólt szerzett47 th
Thuram A gól 70 perc után gólt szerzett70 th
( 0 - 0 ) A gól 46 perc elteltével gólt szerzett46 th Šuker ( Asanović Döntő passz ) Nézők: 76 000
játékvezető: José García-Aranda
Fehér 76 -énpiros lap Jelentés 45 perc múlva figyelmeztetett 45 th Asanović 75 th Stanić 88 th Šimić
75 perc múlva figyelmeztetett
88 perc múlva figyelmeztetett
Kit bal kar france1998h.png France1998h.png testkészlet Kit jobb kar france1998h.png Franciaország rövid nadrág kit1998h.png Kit zokni fra98hl.png Franciaország Kit bal kar cro98h.png Body kit cro98h.png Készlet jobb kar cro98h.png Rövidnadrág készlet cro98H.png Kit zokni cro98hl.png Horvátország

17. Emmanuel Petit
06. Jurij Djorkaeff 77 perc után lecserélték77 .
10. Zinedine Zidane
09. Stephane Guivarc'h 68 perc elteltével váltotta fel68- ik
Póttagok:
12. Thierry Henry 31 perc múlva jött31- én
20 David Trezeguet 68 perc múlva jött68- ik
18. Frank Leboeuf 77 perc múlva jött77 .
Tenyésztő:
Aime Jacquet
Franciaország-Horvátország 1998-07-08.svg

20 Dario Šimić 88 perc múlva figyelmeztetett 88 .
13. Mario stanić 75 perc múlva figyelmeztetett 75 . 89 perc elteltével váltotta fel89 .
10. Zvonimir Boban Kapitány 63 perc után lecserélték63 .
07 Aljoša Asanović 45 perc múlva figyelmeztetett 45 .
19. Goran Vlaović
09. Davor Šuker
Póttagok:
11. Silvio Marić 63 perc múlva jött63 .
08. Robert Prosinečki 89 perc múlva jött89 .
Tenyésztő:

Harmadik helyezett mérkőzés

A hollandok uralják ezt a találkozót, és rengeteg esélyt teremtenek; Horvátok, reálisabb jel kétszer, először Robert Prosinečki , hogy a 13 th  perces tör a felszínre narancssárga hatalomra a labda a lábak között kapus Edwin van der Sar . A Hollandia kiegyenlíti Boudewijn Zenden ( 21 th ). A 35 th perces, Davor Šuker szerezte hatodik és végső célja a világbajnokság 1998 - ben fejezte gólkirály a verseny.

A pontszám ezután nem változik, annak ellenére, hogy különösen Guus Hiddink kiválasztása mellett többször is próbálkoztak .

Világkupán való első részvételéért a horvát csapat a harmadik helyen végzett.

Hollandia - Horvátország eredménylista
63. mérkőzés Hollandia 1 - 2 Horvátország Parc des Princes , Párizs
1998. július 11
Zenden A gól 22 perc elteltével szerzett gólt22. sz ( 1 - 2 ) A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 th Prosinečki
A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th Šuker
Nézők: 45 500
játékvezető: Epifanio González
Davids 89 th Jonk 89 th89 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 34 perc múlva figyelmeztetett 34 th Jurčić 52 e Štimac 69 th Asanović 74 th Stanić
52 perc múlva figyelmeztetett
69 perc múlva figyelmeztetett
74 perc múlva figyelmeztetett
Kit bal kar Hollandia1998h.png Kit test Hollandia1998h.png Készlet jobb kar Hollandia1998h.png Kit rövidnadrág holland1998h.png Kit zokni ned98h.png Hollandia Kit bal kar cro98a.png Body kit cro98away.png Készlet jobb kar cro98a.png Rövidnadrág készlet cro98A.png Kit zokni cro98al.png Horvátország

HOLLANDIA:
Kapus 01 Edwin van der Sar
05. Arthur numan
03 Jaap Stam
04 Frank de Boer Kapitány
11. Phillip Cuckold 46 perc múlva cserélték le46 .
06. Wim jonk 89 perc múlva figyelmeztetett 89 .
16. Edgar Davids 89 perc múlva figyelmeztetett 89 .
10. Clarence Seedorf
12. Boudewijn Zenden
08. Dennis Bergkamp 58 perc után lecserélték58 .
09. Patrick Kluivert
Póttagok:
14 Marc Overmars 46 perc múlva jött46 .
17. Pierre van Hooijdonk 58 perc múlva jött58 .
Tenyésztő:
Guus Hiddink

04 Igor Štimac 52 perc múlva figyelmeztetett 52 nd
13. Mario stanić 74 perc múlva figyelmeztetett 74 .
21 Krunoslav Jurčić 34 perc múlva figyelmeztetett 34- én
07 Aljoša Asanović 69 perc múlva figyelmeztetett 69 .
08. Robert Prosinečki 79 perc elteltével váltotta fel79 .
10. Zvonimir Boban Kapitány 86 perc elteltével váltotta fel86 .
Póttagok:
19. Goran Vlaović 79 perc múlva jött79 .
15 Igor tudor 86 perc múlva jött86 .
Tenyésztő:

A csendőr sapkája

A nyolcaddöntőtől a horvát edzőnek az egész verseny ideje alatt ünnepi rendezvénye lesz, minden találkozó előtt egy csendőr sapkát tesz a pálya szélére, szolidárisan a rendőrség képviselőjével, Daniel Nivelrel , akit Lensben támadtak a német huligánok. . Ebben a kepiben Miroslav Blažević ragasztotta " Saint Geneviève ", a Nemzeti Csendőrség (Franciaország) pártfogójának képét .

• Az 1998-as világbajnokság 22 horvát játékosa a FIFA.com- on [4]

6. Horvátország labdarúgó csapata az 1998-as világbajnokságon a fifa.com oldalon
  8. Dominique Grimault, Az 1998-as vb: Az emlékkönyv , a Radio France,1998, 118  o. ( ISBN  2-88461-118-5 ) , 51. oldal mulandó meglepetés, 52. oldal japán és nem is rossz, 55. oldal a Pineda-államcsíny.
  9. Gérard Ejnes, Le livre d'or du football 1998 , Párizs, Solar ,1998, 159  o. ( ISBN  2-263-02717-3 ).
  11. Gérard Ejnès, Le livre d'or du football 1998 , Párizs, Solar ,1998, 159  o. ( ISBN  2-263-02717-3 ) , 37. és 38. oldal un coup de jarni.
  13. Gérard Ejnès, Le livre d'or du football 1998 , Párizs, Solar ,1998, 159  o. ( ISBN  2-263-02717-3 ) , p.  A hihetetlen Thuram 43., 44., 45. és 46. oldal.
  14. Dominique Grimault, Az 1998-as vb: Az emlékkönyv , a Radio France,1998, 118  o. ( ISBN  2-88461-118-5 ) , 108. és 109. oldal "Horvátok a becsületért".
  15. Dominique Grimault, az 1998-as vb arany könyve: A kékek koronázása , Párizs, Solar ,1998, 141  p. ( ISBN  2-263-02714-9 ) , 188. oldal Csendőr győzelme