Elhelyezkedés Montreali fórum
Város Montreal
Legjobb játékos -
Bőség 14 153

A 7 -én All-Star Game a National Hockey League -án került sor 1953. október 3a Montreal Canadiens otthonában , a Montreal Forumon . Az NHL úgy döntött, hogy visszatér a Stanley Kupa győztesei közötti küzdelemhez a Liga Csillagok ellen, miután az előző két évben csak a liga legjobb játékosainak találkozóját fogadta el. Az NHL-csillagok 3: 1-es pontszámmal nyerték a meccset, részben két gyors gólnak köszönhetően az első játékrész elején Wally Hergesheimertől . Jean Béliveau, aki idejére írta alá az első profi szerződését erre a meccsre, a harmadik harmadban gólpasszt kapott Maurice Richard kapujához . Alex Delvecchio megszerezte a másik NHL-csillagos gólt, amikor a Canadiens visszavonulta a kapust, Gerry McNeilt egy hatodik támadó javára.

Nincs cél
Büntetés: Mortson (NHL) kioldott 05:03; Saint-Laurent (Mtl) interferencia 11:28;
Howe (LNH) megtartotta 12:52; Richard (Mtl) durvaság 15:18;
Mosdell (Mtl) dupla ellenőrzése 19:58.
Harmadik periódus
3 2- 1 Montreal Richard (Harvey - Béliveau) 4:30 ÉV
4 3 -1 NHL Delvecchio 19:27 FD
Büntető: Kelly (NHL) őrnagy, küzdelem 2:34; Olmstead (Mtl) őrnagy, küzdelem 2:34;
Smith (NHL) kioldott 03:30.