1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is)
Utolsó frissítés: 2020. augusztus 28

Amadou Dia Ndiaye , született 2000. január 2A Thiès , egy szenegáli labdarúgó . Ő játszik, mint egy csatár a Le Mans FC kölcsönben FC Metz .

Életrajz

Amadou Dia Ndiaye a francia Metz klub szenegáli leányvállalatánál, a Generation Footnél kezdte karrierjét . Megnyerte a szenegáli bajnokságot 2017-ben A 2017-2018 szezonban , ő lett a bajnokság gólkirálya 16 gól, míg a klub kész 2 nd a bajnokságban, és megnyerte a nemzeti kupa . 2018 legjobb helyi játékosának nevezték.

Ban ben 2018. július, az FC Metzhez került a Ligue 2-ba , egyik csapattársával, Cheikh Tidiane Sabalyval . Új klubjával debütált 2018. november 18a Coupe de France- ban a Sarreguemines Football Club , egy 3-as nemzeti klub elleni mérkőzésen , majd a századik percben lépett be Farid Boulaya helyére .

Ban ben 2019. februárŐ részt vesz a CAN junior a Niger . Az első forduló utolsó mérkőzésén duplájával járult hozzá a Burkina Faso elleni nagy győzelemhez (5-1) . A döntőben megszerezte az egyenlítő gólt, amely lehetővé tette, hogy az Oroszlánkölykök hosszabbításba kerüljenek. Hiányzik a kapura lövése, megfosztva Szenegált az első kontinentális koronázástól. Három szerzett góljával megkapta a gólkirály trófeát.

1. Assane Walo Gueye, "  Ligue1: Amadou Dia Ndiaye gólkirály a Ligue 1-ben  " , a pressafrik.com oldalon ,2018. június 18(megtekintve 2018. július 7. )
  2. "  Trophy legjobb helyi labdarúgó: Amadou Dia Ndiaye tiszteleg a Foot Generation előtt  " , az LSFP-n ,2018. november 22(elérhető : 2021. július 16. )
  3. Angelo Salemi, "  FC Metz: a nyári akták  " , a republicain-lorrain.fr oldalon ,2018. június 24(megtekintve 2018. július 7. )
  4. Mandaw Mbengue, "  CAN U20: Amadou Dia Ndiaye koronázta a gólkirályt  " , a senego.com- on ,2019. február 17(megtekintve : 2019. február 18. )