2013 - Marokkó 03 (0) 00
1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is)
Utolsó frissítés: 2021. július 15

Anas Zniti , született 1988. október 28A Fez ( Marokkó ), egy marokkói nemzetközi labdarúgó játszik, mint kapus a Raja Club Athletic és a marokkói válogatott.

A marokkói és az afrikai futball egyik legkiválóbb eredményének birtokában klubot nyert 1 Botola , 2 Trónok Kupa , 3 Konföderációs Kupa , 2 CAF Szuperkupa és 1 Észak-Afrika Kupa Bajnok Klubért .

A válogatás során először hívták be 2013. januáráltal Rachid Taoussi versenyezni a 2013 Afrikai Nemzetek Kupája . A helyi kiválasztási megnyerte a Afrikai Nemzetek bajnokság a 2018 és 2021 , ahol megkoronázták legjobb kapus a versenyt.

Életrajz

Klubkarrier

Ifjúság és kezdetek

Anas Zniti született 1988. október 28A Fez , a kulturális főváros Marokkó . Mindkét szüle már profi módon űzte a sportot, édesanyja kapus volt , míg édesapja a királyság egyik legrégebbi rögbi klubjával , az Union sportive de Fez- szel játszott .

Először Anas szeretett mezőnyjátékosként játszani , de édesapja azt akarta, hogy a sérülésektől félve foglalja el a kaput. Ahmed Sahli hatására belépett a fezi Maghreb iskolába , amelynek jó hírneve volt a kapusok képzésében.

Valamivel később eljutott a junior csapathoz, akivel megnyerte a Fès-Meknes régió Ligakupáját és az országos utánpótlás bajnokságot, ahol a Fassi a döntőben győzött a Raja Club Athletic ellen 2 góllal 1-re.

A teljesítménye nem maradt észrevétlen, és Anas 2007-ben közvetlenül csatlakozott az első csapathoz , amelyet Pierre Lechantre francia technikus edzett , anélkül, hogy változott volna a reményekkel.

Jelenések a fezi Maghrebben (2007-2013)

Távozását követően Abdelillah Bagui az Kawkab Marrakech a 2008 , Anas kezdett kialakulni elején a 2008-2009 szezonban . A csapat befejezte a bajnokságot 7 -én helyzetben, és elérte a végleges, a 2008 Throne jutott elvesztése előtt a FAR Rabat a pontszám egy cél nulla.

A tizenegyes-ki a végső hozam lábát a CAF Cup 2011 ellen tunéziaiak a Club Africain, s megáll 2 büntetéseket és a pontszámok a döntő büntetést mely a címet a MAS, akkor választják Man of the Match e döntőjét csapata nyerte

Tompa átmenet a FAR-ra (2013-2015)

Átigazolták a FAR-ba Rabatba, ahol két bajnoki szezont játszik a klubnál. De a 2014 - 2015 szezon végén a menedzserekkel kapcsolatos problémák miatt elhagyta a klubot.

Raja Club Athletic (2015 óta)

Ban ben 2015. június, Raja CA hivatalosan bejelenti Anas Zniti érkezését, aki 3 éves szerződést parafál a Zöldekkel .

az Augusztus 19, elnyerte első címét új klubjával, az Észak-afrikai Klubok Kupájával 2015-ben . Radzsának van Club Africain (2-0) és Ismaily SC (1-0) játékosa , és megelégszik az Al Hilal Benghazi elleni döntetlennel .

2017. október 12- én , a Trón Kupa nyolcaddöntőjében a FUS Rabat ellen a Moulay Hassan Stadionban Anas meglehetősen ritka bravúrot ért el azzal, hogy két büntetőt megállított ugyanazon a meccsen. Az első Badr Boulahroud a 64 th perces, a második Hicham El Aroui a 90 th percben Raja nyerni a meccset 2-1 jogosultak az elődöntőben.

az November 18, a döntőt az El Jadida Difaâ ellen játssza a Stade Moulay Abdallah stadionban . A hosszabbítás döntetlennel (1-1) való befejezése után Anas Zniti megállít egy büntetőt, és csapattársa, Issam Erraki számára lehetővé teszi a döntő tizenegyes megszerzését és a döntő megnyerését, ez a második címe Radzsával .

A 2018–2019-es szezon Anas számára nagyon sikeres, mivel a Zöldekkel a kettős Konföderációs Kupa-szuperkupát nyerte, az elsőt az AS Vita Club ellen, ahol különösen a kinshasai visszavágón tüntette ki magát, amikor több nagyon veszélyes lehetőséget megállított a Kongói, a második pedig a dohai Jassim-bin-Hamad stadionban az Esperance Sportif de Tunis ellen , ahol a Zöldek 2-1-re nyertek.

6 címmel a második legjobban megkoronázott marokkói játékos lesz Raja Mustapha Chadli legendájához kötődő nemzetközi címekben , és a Zöldek emblémás kapitánya, Abdellatif Jrindou mögött .

az 2019. szeptember 28Bár az eredmény van kötve (1-1) között Raja és Al Nasr Benghazi az első fordulóban a Bajnokok Ligája , megállt a büntetés Líbia a 34 th perc, és lehetővé teszi a zöldek, hogy vegye a minősítés a csoportmérkőzések során, miután az első mérkőzés győzelme (3-1).

az 2020. január 10Raja mozog Tizi Ouzou versenyezni a 4 -én napján a Liga 2019-2020 bajnok szembe a Kabylie . Egy közepes pályán, ahol Raja küzdött, hogy dolgozzon a játék, Zniti többször döntő menti és koronázták Man of the Match és részben a tipikus csapat a nap egy tucat 8.4 a SofaScore oldalon .

az Október 8, Anas Zniti megkapja az október havi „ A hónap sas ” díjat, amely a hónap csapatának legjobb játékosát díjazza.

az Október 11, Anas megnyeri karrierje első bajnokságát . Az akkor a tabella élén álló Zöldek a FAR Rabatot fogadják az utolsó napon, és győzelemre van szükségük a bajnokság megnyeréséhez . A vendégek nyitotta meg a pontozást, néhány perccel a vége az első doboz előtt abdelilah hafidi regisztrál egy kettős a cél a 90 th perces hogy megkoronázza a bajnok Raja Marokkó.

az November 26, a hivatásos labdarúgók marokkói szövetsége a marokkói bajnokság 2019–2020 legjobb kapusának nevezi ki .

az 2021. május 5, a Marokkói Kupa negyeddöntőjében kiesett a FAR Rabat elleni vereség után a tizenegyesekben (döntetlen, 1-1; büntetők: vereség, 5-3).

2021. július 10-én a Raja CA nyert a Konföderációs Kupa döntőjében az algériai JS Kabylie ellen, és megszerezte a verseny harmadik címét (győzelem, 2-1). Ezen a versenyen Anas Zniti az összes mérkőzést lejátssza.

Országos válogatás

Eric Gerets előre kiválasztja az LG Kupa tornára, de nem szerepel a végső listán.

2013-ban az új edző, Rachid Taoussi által kiválasztott 24 közé tartozott , akik Dél-Afrikába utaznak, hogy részt vegyenek a 2013-as Afrikai Nemzetek Kupáján . az2013. január 8, a Zambia elleni barátságos mérkőzésen végigjátssza a második félidőt.

2014-ben Badas Zaki Anast hívta meg két barátságos mérkőzésre Líbia és Katar ellen , Zniti pedig úgy játszott velük, hogy a két meccsen nem kapott gólt.

A december 2017 -ben egyike volt a végleges listát a 23 játékos által kijelölt Jamal Sellami aki részt vesz a 2018 Afrikai Nemzetek Championship szervezett Marokkóban .

Az Atlas Lions magasan kezdi azáltal, hogy 4-0-ra legyőzte Mauritániát , Guineát 3-1-re Ayoub El Kaabi mesterhármasának köszönhetően, és elégedett volt Szudán elleni gól nélküli döntetlennel egy olyan csapattal, amelyet Sellami nagyban megváltoztatott, hogy fújja tulajdonosok, ahol Anas helyét Abdelali Mhamdi váltja . A nyolcaddöntőben egy ellenőrzött mérkőzés után Marokkó 2-0-ra verte a namíbiaiakat, majd az elődöntőben Líbia ellen 3-1-es pontszámmal nehezebben nyert egy 120 perc alatt véget ért mérkőzésen. A február 4 , 2018-as meg az V. Mohamed stadion , az Atlas Lions nyerte az utolsó zúzás Nigéria 4-0.

Ban ben 2021. január, részt vesz a Kamerunban rendezett 2020-as Afrikai Nemzetek Bajnokság nemzeti válogatásán . A marokkóiak a Togo 1–0 és az Uganda (5–2) elleni két győzelem , valamint a Ruanda elleni döntetlen után csoportjuk élén helyezkednek el . Ezután Zambiát (3-1), Kamerunot (4-0) győzik le, és Malival találkoznak a döntőben. Az Atlas Lions megőrzi címét az utolsó 2–0-s megnyerésével és a verseny második kupájának felemelésével. Anas Znitit a döntő emberévé és a verseny legjobb kapusává koronázzák.