Hírességek Csarnoka francia,  2018

Baptiste Amar (született: 1979. november 11A Gap , osztályának Hautes-Alpes ) egy játékos szakmai francia a jégkorong . Ő is fejlődik, mint egy védő .

Klubkarrier

A kezdetek

A Gap Hockey Club edzőjeként 1997- ben kezdte vezető karrierjét a Lyon Hockey Club csapatánál a francia elitben . A lyoni csapatnál töltött három szezon után egy szezonra csatlakozott a Rouen Dragons csapatához , akivel megnyerte a Magnus Kupát .

Észak Amerika

Ezt a győzelmet követően úgy dönt, hogy két szezonra távozik a College Championship-ből (NCAA) és az UMass-Lowell Egyetem River Hawks csapatából . Csapattársaként van két másik honfitársa, a támadók, Yorick Treille és Laurent Meunier .

Wolf Burners

Még Franciaországban, 2003 -ban, aláírta a Brûleurs de Loups de Grenoble-t . A csapatot Gérald Guennelon edzi . Benedict Bachelet kapitány asszisztens , a csapat két meccsen 5-1-re dönt a Coupe de France döntőjével a Rouen ellen , a Super 16 döntőjében pedig az Amiens ellen . A második sorban igazodik a szintén Gapban edzett Simon Bachelethez . A 2005 , a csapat a harmadik helyen végzett a szezon elvesztése után Tours az elődöntőbe. A következő szezonban az Amiens kiesett Grenoble-ból az elődöntőben.

Az emberek Isère nyerte az első kiadás a Coupe de la Ligue legyőzésével Rouen 2 gól 1 a döntő Méribel . A Magnus League 2007- el elérték a duplát .

Az 2007 -ben nevezték ki kapitánynak ítéletét követően Benoît Bachelet . A svéd Mats Lusth váltja Gérald Guennelont, aki az országos műszaki igazgató lett. Amar nyitánya ellenére a csapat 3–2-es vereséget szenvedett a hosszabbításban az Angers ellen a Bajnokok meccsén . Kontinentális kupa csoportjában a harmadik helyen végzett a Déli-sarkon , Kazzinc-Torpedo Oust-Kamenogorsk és Aalborg mögött . A csapat kapusa, Eddy Ferhi megsérül a verseny alatt . Grenoble megnyerte a Coupe de France 2008- at azzal, hogy 3–2-re legyőzte Rouent a lövöldözésben. A bajnoki kupa nyolcaddöntőjében Briançon verte meg , az elődöntőben ugyanezekkel a vörös ördögökkel szemben vesztett. A 2009 , a csapat elért négyszeres a mérkőzés a Bajnokok követő győzelem ellen Rouen 3-1, a Coupe de France , a Liga Kupa és Magnus Liga . A hosszabbításban a győztes gólt szerezte Briançon ellen a Coupe de la Ligue-ban.

A szabály BK

A 2009–2010-es szezonban úgy döntött, hogy külföldre megy, és a svéd Elitseriennél csatlakozott a Rögle BK munkatársaihoz . Az első meccsen korongot kapott az állkapcsában. Sérülése miatt két meccset hagy ki. Mathias Porseland alkotja a védekező párost Amarral . Negyedik meccsén megszerezte első gólpasszát a Linköpings HC ellen . Az első gólját a következő meccsen szerezte a Skellefteå AIK ellen 2009. október 8. A csapat a szezon végén kiesik, miután részt vett a Kvalserienben .

Vissza Grenoble-ba

Ezután visszatért Grenoble-ba. A csapat hosszabbításban 4-3- ra megnyerte a Briançoni Vörös Ördögök elleni Coupe de la Ligue-t, és ő szerezte a győztes gólt.

2011. január 14-én edzés közben megsérült a bokája, és kihagyta a szezon végét. A 2011 és 2012 közötti Magnus Liga Rouen elleni döntőjének első mérkőzésén eltörte a kezét .

A karrier vége

A 2013–2014-es szezonban Amar bejelenti karrierjének végét  a rájátszás 5. meccsének végén, ahol a Farkaségőket Gap kiküszöböli. karrierje végén. Egy interjú során, amelyet a Hockey Hebdo-nak adott, kifejtette, miközben vállalja a felelősségét, hogy a csoport képtelen volt megoldást találni a jobb eredmények elérésére, mindenekelőtt a többszörös sérülések és azok megismétlődésének frusztrációja volt. az utolsó meccsig szenvedett, amely megerősítette a jégkorong elhagyásának választását.

Nemzetközi karrier

Ez jelenti a France csapat jégkorong 2000 óta, és részt vele, hogy a téli olimpia a 2002 ben Salt Lake City .

Trófeák és kitüntetések

Személyes

Kollektívák

Statisztika

A rövidítések jelentését lásd: Jégkorong statisztika .