Sport | Biatlon |
---|---|
Kiadások | 5 . |
Helyek) | Innsbruck |
Keltezett | 6 és 1976. február 13 |
Nemzetek | 18. |
Résztvevők | 74. |
Próbák | 2 |
Webhely (ek) | Seefeld Tirolban |
További cím (ek) | Szovjetunió (2) |
---|---|
Több érmes | Szovjetunió (3) |
A biatlon események a 1976. évi téli olimpiai játékok tartják Seefeld in Tirol a 6 és 1976. február 13.
Próbák | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
20 km egyéni részletes eredmények |
Nyikolaj Kruglov ( URS ) | Heikki Ikola ( END ) | Alekszandr Jelizarov ( URS ) |
4 × 7,5 km-es váltó részletes eredményei |
Szovjetunió Aleksandr Jelizarov Ivan Byakov Nyikolaj Kruglov Alexander Tikhonov |
Finnország Henrik Flöjt Esko Saira Juhani Suutarinen Heikki Ikola |
Kelet-Németország Karl-Heinz Menz Frank Ullrich Manfred Sör Manfred Geyer |
Rang | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Teljes |
---|---|---|---|---|---|
1 | szovjet Únió | 2 | 0 | 1 | 3 |
2 | Finnország | 0 | 2 | 0 | 2 |
3 | Kelet Németország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Teljes | 2 | 2 | 2 | 6. |
A 20 kilométeres eseményre február 6-án kerül sor.
Rang | Sportoló | Állampolgárság | Sí időjárás | Büntetések | Eredmény | Késleltetés |
---|---|---|---|---|---|---|
Nyikolaj Kruglov | szovjet Únió | 1 óra 12 perc 12 s 3 | 2 | 1 óra 14 perc 12 s 3 | - | |
Heikki Ikola | Finnország | 1 óra 13 perc 54 s 1 | 2 | 1 óra 15 perc 54 s 1 | +1 perc 41 s 8 | |
Alekszandr Jelizarov | szovjet Únió | 1 óra 13 perc 05 s 6 | 3 | 1 óra 16:05 s 6 | +1 perc 53 s 3 | |
4 | Willy Bertin | Olaszország | 1 óra 13 perc 50 s 4 | 3 | 1 óra 16 perc 50 s 4 | +2 perc 38 s 1 |
5. | Alekszandr Tihonov | szovjet Únió | 1 óra 10 perc 18 s 3 | 7 | 1 óra 17 perc 18 s 3 | +3: 06 |
6. | Esko Saira | Finnország | 1 óra 15 perc 32 s 8 | 2 | 1 óra 17 perc 32 s 8 | +3 perc 20 s 6 |
7 | Lino jordan | Olaszország | 1 óra 15 perc 49 s 8 | 2 | 1 óra 17 perc 49 s 8 | +3 perc 37 s 6 |
8. | Sune Adolfsson | Svédország | 1 óra 16 perc 00 s | 2 | 1 óra 18 perc 00 s | +3 perc 48 s 2 |
9. | Tor Svendsberget | Norvégia | 1 óra 15 perc 10 s 1 | 3 | 1 óra 18 perc 10 s 1 | +3: 57: 09 |
10. | Lars-Göran Arwidson | Svédország | 1 óra 13 perc 34 s 4 | 5. | 1 óra 18 perc 34 s 4 | +4 perc 22 s 1 |
11. | Heinrich mehringer | Nyugat Németország | 1 óra 16 perc 49 s 1 | 2 | 1 óra 18 perc 49 s 1 | +4 perc 36 s 9 |
12. | Manfred geyer | Kelet Németország | 1 óra 13 perc 11 s 4 | 6. | 1 óra 19 perc 11 s 4 | +4 perc 59 s 1 |
13. | Juhani suutarinen | Finnország | 1 óra 17 perc 25 s 9 | 2 | 1 óra 19 perc 25 s 9 | +5 perc 13 s 6 |
14 | Hansruedi Süssli | svájci | 1 óra 16 perc 53 s 7 | 3 | 1 óra 19 perc 53 s 7 | +5 perc 41 s 5 |
15 | Karl-Heinz Wolf | Kelet Németország | 1 óra 15:06 s 9 | 5. | 1 óra 20 perc 06 s 9 | +5 perc 54 s 6 |
16. | Gheorghe Voicu | Románia | 1 óra 16 perc 01 s 5 | 5. | 1 óra 21 perc 01 s 5 | +6 perc 49 s 3 |
17. | Antonín Kříž | Csehszlovákia | 1 óra 17 perc 11 s 4 | 4 | 1 óra 21 perc 11 s 4 | +6 perc 59 s 1 |
18. | Kjell Hovda | Norvégia | 1 óra 16 perc 24 s 4 | 5. | 1 óra 21 perc 24 s 5 | +7 perc 12 s 2 |
19. | Jan Szpunar | Lengyelország | 1 óra 17 perc 27 s 2 | 4 | 1 óra 21 perc 27 s 2 | +7 perc 14 s 9 |
20 | Svein Engen | Norvégia | 1 óra 14 perc 27 s 2 | 7 | 1 óra 21 perc 27 s 2 | +7 perc 15 s 0 |
21 | Alfred Eder | Ausztria | 1 óra 14 perc 42 s 5 | 8. | 1 óra 22 perc 42 s 5 | +8 perc 30 s 3 |
22. | René Arpin | Franciaország | 1 óra 13 perc 50 s 9 | 9. | 1 óra 22 perc 50 s 9 | +8 perc 38 s 7 |
23. | Pierantonio Clementi | Olaszország | 1 óra 16 perc 08 s 9 | 7 | 1 óra 23 perc 08 s 9 | +8 perc 56 s 6 |
24. | Ladislav Žižka | Csehszlovákia | 1 óra 19 perc 09 s 0 | 4 | 1 óra 23 perc 09 s 0 | +8: 56: 08 |
25 | Albert Mächler | svájci | 1 óra 17 perc 28 s 7 | 6. | 1 óra 23 perc 28 s 7 | +9 perc 16 s 4 |
26. | Josef niedermeier | Nyugat Németország | 1 óra 18 perc 33 s 6 | 5. | 1 óra 23 perc 33 s 6 | +9 perc 21 s 4 |
27. | Manfred sör | Kelet Németország | 1 óra 18 perc 42 s 5 | 5. | 1 óra 23 perc 42 s 5 | +9 perc 30 s 2 |
28. | Khristo Madzharov | Bulgária | 1 óra 18 perc 02 s 6 | 6. | 1 óra 24 perc 02 s 6 | +9 perc 50 s 4 |
29. | Wojciech Truchan | Lengyelország | 1 óra 16 perc 09 s 9 | 8. | 1 óra 24 perc 09 s 9 | +9 perc 57 s 7 |
30 | Graeme ferguson | Britannia | 1 óra 18 perc 18 s 1 | 6. | 1 óra 24 perc 18 s 1 | +10: 05: 08 |
31 | Hiroyuki deguchi | Japán | 1 óra 20 perc 53 s 9 | 4 | 1 óra 24 perc 53 s 9 | +10 perc 41 s 7 |
32 | Gheorghe Gârniţă | Románia | 1 óra 17 perc 00 s 7 | 8. | 1 óra 25 perc 00 s 7 | +10 perc 48 s 4 |
33 | Jean-Claude Viry | Franciaország | 1 óra 18:09 s 5 | 7 | 1 óra 25 perc 09 s 5 | +10 perc 57 s 2 |
34 | Alois Kanamüller | Nyugat Németország | 1 óra 17 perc 25 s 3 | 8. | 1 óra 25 perc 25 s 3 | +11 perc 13 s 0 |
35 | Lyle Nelson | Egyesült Államok | 1 óra 15 perc 27 s 5 | 10. | 1 óra 25 perc 27 s 5 | +11 perc 15 s 2 |
36 | Malcolm szomjazik | Britannia | 1 óra 16 perc 53 s 0 | 9. | 1 óra 25 perc 53 s 0 | +11 perc 40 s 7 |
37 | Franz-Josef Weber | Ausztria | 1 óra 16 perc 14 s 9 | 10. | 1 óra 26 perc 14 s 9 | +12 perc 02 s 7 |
38 | Manabu suzuki | Japán | 1 óra 19 perc 35 s 8 | 7 | 1 óra 26 perc 35 s 8 | +12 perc 23 s 5 |
39 | Jeffrey Stevens | Britannia | 1 óra 18 perc 15 s 9 | 9. | 1 óra 27 perc 15 s 9 | +13: 03: 06 |
40 | Christian Danuser | svájci | 1 óra 20 perc 16 s 4 | 7 | 1 óra 27 perc 16 s 4 | +13: 04: 02 |
41 | Kazuo Sasakubo | Japán | 1 óra 21 perc 35 s 3 | 6. | 1 óra 27 perc 35 s 3 | +13 perc 23 s 0 |
42 | Aimé Gruet-Masson | Franciaország | 1 óra 18 perc 35 s 8 | 9. | 1 óra 27 perc 35 s 8 | +13 perc 23 s 5 |
43 | Iliya Todorov | Bulgária | 1 óra 20 perc 57 s 6 | 7 | 1 óra 27 perc 57 s 6 | +13 perc 45 s 3 |
44. | Josef Malínský | Csehszlovákia | 1 óra 19 perc 09 s 2 | 9. | 1 óra 28 perc 09 s 2 | +13 perc 56 s 9 |
45 | Nicolae Cristoloveanu | Románia | 1 óra 20 perc 15 s | 8. | 1 óra 28 perc 15 s | +14: 03: 3 |
46 | Andrzej Rapacz | Lengyelország | 1 óra 18 perc 30 s 8 | 10. | 1 óra 28 perc 30 s 8 | +14 perc 18 s 6 |
47 | Martin hagen | Egyesült Államok | 1 óra 20 perc 49 s 2 | 8. | 1 óra 28 perc 49 s 2 | +14 perc 36 s 9 |
48 | Torsten Wadman | Svédország | 1 óra 15 perc 20 s 3 | 15 | 1 óra 30 perc 20 s 3 | +16: 08: 01 |
49 | Klaus Farbmacher | Ausztria | 1 óra 20 perc 31 s 1 | 16. | 1 óra 36 perc 31 s 1 | +22 perc 18 s 8 |
50 | Ueng Ming-Yih | Kínai Tajpej | 1 óra 32 perc 09 s 4 | 10. | 1 óra 42 perc 09 s 4 | +27 perc 57 s 1 |
51 | Shen Li-Chien | Kínai Tajpej | 1 óra 49 perc 32 s 9 | 9. | 1 óra 58 perc 32 s 9 | +44 perc 20 s 6 |
- | Peter Dascoulias | Egyesült Államok | DNF | - | - | - |
A 4 × 7,5 kilométeres váltóra február 13-án kerül sor.
Rang | Csapat | Büntetések | Eredmények |
---|---|---|---|
Szovjetunió Alekszandr Jelizarov Iván Biakov Nyikolaj Kruglov Alekszandr Tihonov |
0 0 0 0 0 |
1 óra 57 perc 55 s 64 29 perc 47 s 44 30 perc 16 s 79 29 perc 04 s 80 28 perc 46 s 61 |
|
Finnország Henrik Flöjt Esko Saira Juhani Suutarinen Heikki Ikola |
2 1 0 1 0 |
2 óra 01 perc 45 s 58 32 perc 00 s 19 29 perc 12 s 47 30 perc 52 s 23 29 perc 40 s 69 |
|
Kelet-Németország Karl-Heinz Menz Frank Ullrich Manfred Sör Manfred Geyer |
5 0 4 1 0 |
2 óra 04 perc 08 s 61 31 perc 02 s 18 32 perc 47 s 28 31 perc 30 s 01 28 perc 49 s 14 |
|
4 |
Nyugat-Németország Heinrich Mehringer Gerd Winkler Josef Keck Claus Gehrke |
4 0 1 3 0 |
2 óra 04 perc 11 s 86 30 perc 38 s 46 30 perc 42 s 83 32 perc 15 s 08 30 perc 35 s 49 |
5. |
Norvégia Kjell Hovda Terje Hanssen Svein Engen Tor Svendsberget |
6 2 3 0 1 |
2 óra 05 perc 10 s 28 33 perc 24 s 66 31 perc 20 s 50 29 perc 20 s 67 31 perc 04 s 45 |
6. |
Olaszország Lino Jordan Pierantonio Clementi Luigi Weiss Willy Bertin |
3 1 0 1 1 |
2 óra 06 perc 16 s 55 31 perc 52 s 53 31 perc 45 s 82 30 perc 59 s 51 31 perc 38 s 69 |
7 |
Franciaország René Arpin Yvon Mougel Marius Falquy Jean-Claude Viry |
5 2 0 1 2 |
2 óra 07 perc 34 s 42 32 perc 17 s 67 29 perc 58 s 45 31 perc 40 s 41 33 perc 37 s 89 |
8. |
Svédország Mats-Åke Lantz Torsten Wadman Sune Adolfsson Lars-Göran Arwidson |
8 3 3 2 0 |
2 óra 08 perc 46 s 90 32 perc 44 s 58 32 perc 45 s 74 31 perc 59 s 45 31 perc 17 s 13 |
9. |
Csehszlovákia Ladislav Žižka Miroslav Soviš Antonín Kříž Zdeněk Pavlíček |
4 0 1 3 0 |
2 óra 09 perc 06 s 63 31 perc 45 s 67 31 perc 49 s 07 32 perc 32 s 81 32 perc 59 s 08 |
10. |
Románia Nicolae Cristoloveanu Gheorghe Voicu Victor Fontana Gheorghe Gârniţă |
7 4 0 1 2 |
2 óra 09 perc 54 s 40 35 perc 23 s 57 30 perc 26 s 75 32 perc 01 s 12 32 perc 02 s 96 |
11. |
Egyesült Államok Lyle Nelson Dennis Donahue John Morton Peter Dascoulias |
4 0 2 1 1 |
2 óra 10 perc 17 s 72 30 perc 29 s 17 33 perc 11 s 78 33 perc 09 s 08 33 perc 27 s 69 |
12. |
Lengyelország Jan Szpunar Andrzej Rapacz Ludwik Zięba Wojciech Truchan |
9 6 2 0 1 |
2 óra 11 perc 46 s 54 36 perc 25 s 42 32 perc 24 s 37 30 perc 33 s 06 32 perc 23 s 69 |
13. |
Nagy-Britannia Malcolm Hirst Jeffrey Stevens Paul Gibbins Graeme Ferguson |
8 3 1 2 2 |
2 óra 11 perc 54 s 36 33 perc 33 s 15 32 perc 20 s 13 32 perc 37 s 31 33 perc 23 s 77 |
14 |
Japán Isao Ono Hiroyuki Deguchi Manabu Suzuki Yoshiyuki Shirate |
10 3 1 3 3 |
2 óra 17 perc 09 s 04 33 perc 19 s 43 33 perc 08 s 62 34 perc 27 s 07 36 perc 13 s 92 |
15 |
Ausztria Franz-Josef Weber Alfred Eder Klaus Farbmacher Josef Hones |
11 2 5 1 3 |
2 óra 18 perc 06 s 78 33 perc 10 s 35 34 perc 27 s 12 34 perc 23 s 90 36 perc 05 s 41 |