Sport | Biatlon |
---|---|
Szerkesztés | 15- én |
Helyek) | Krasznaja Poljana |
Keltezett | nak,-nek 2014. február 8 nál nél 2014. február 22 |
Résztvevők | 220 |
Próbák | 11. |
Webhely (ek) | Laura sífutó- és biatlon komplexum |
Hivatalos honlapján | Szocsi 2014 |
További cím (ek) |
Fehéroroszország (3) Norvégia (3) |
---|---|
Több érmes | Norvégia (5) |
A biatlon események a 2014-es téli olimpia is tartott 2014. február 8 nál nél 2014. február 22a Laura sífutó- és biatlon komplexumban , a Krasznaja Polja téli sportközpontban , Krasznodar Krai ( Oroszország ).
A biatlon először a téli olimpiai játékok programján jelent meg az 1960-as téli olimpiai játékokon , Squaw Valley-ben . Csak egy tesztre került sor. A nőknek meg kell várniuk az 1992- től Albertville- ig tartó téli olimpia bekerülését .
A korábbi kiadásoktól eltérően ezek az olimpiai versenyek nem adnak pontot a 2013–2014 közötti biatlon világkupakategóriának . A vegyes váltó először szerepel az olimpiai versenyek programjában.
A 2017. november 27A Nemzetközi Olimpiai Bizottság kizárta a doppingolást Olga Vilukhina orosz sportoló , 2 e 7,5 km-es sprint és Yana Romanova miatt, akivel 4x6 km-es váltót nyert. Ennek eredményeként mindkét biatlonistának vissza kell adnia érmeit, és ugyanez vonatkozik a teljes orosz női váltóra. A1 st december 2017, a NOB kizárja Olga Zaicevát , aki szintén az orosz váltó tagja.
2020-ban a Sportdöntőbíróság megszünteti Olga Vilukhina és Iana Romanova életének felfüggesztését, és helyreállítja a 2014. évi olimpiai játékok során elért egyéni eredményeiket. Olga Zaïtseva kizárását azonban megerősítették.
Biatlon eseménynaptár | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2014 február | 6. | 7 | 8. | 9. | 10. | 11. | 12. | 13. | 14 | 15 | 16. | 17. | 18. | 19. | 20 | 21 | 22. | 23. | |
Férfiak | Egyéni (20 km) | ||||||||||||||||||
Sprint (10 km) | |||||||||||||||||||
Üldözés (12,5 km) | |||||||||||||||||||
Tömeg rajt (15 km) | |||||||||||||||||||
Váltó (4 × 7,5 km) | |||||||||||||||||||
Nők | Egyéni (15 km) | ||||||||||||||||||
Sprint (7,5 km) | |||||||||||||||||||
Üldözés (10 km) | |||||||||||||||||||
Tömeg rajt (12,5 km) | |||||||||||||||||||
Váltó (4 × 6 km) | |||||||||||||||||||
Vegyes váltó (2 × 6 + 2 × 7,5 km) |
A teszt elhalasztása | |
A teszt napja |
Teszt | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni (20 km) részletes eredmények |
Martin Fourcade ( FRA ) | 49:31 | Erik Lesser ( GER ) | 49:43 | Evgeniy Garanichev ( RUS ) | 50:06:02 |
Sprint (10 km) részletes eredményei |
Ole Einar Bjørndalen ( NOR ) | 24:33 | Dominik Landertinger ( AUT ) | 24:34:08 | Jaroslav Soukup ( CZE ) | 24:39:02 |
Üldözés (12,5 km) részletes eredmények |
Martin Fourcade ( FRA ) | 33. perc 48 s 6 | Ondřej Moravec ( CZE ) | 34:02 7 | Jean-Guillaume Béatrix ( FRA ) | 34:12 |
Tömeg rajt (15 km) részletes eredményei |
Emil Hegle Svendsen ( NOR ) | 43:29 | Martin Fourcade ( FRA ) | 43:29 | Ondrej Moravec ( CZE ) | 43:42 |
Váltó (4 × 7,5 km) részletes eredményei |
Oroszország ( RUS ) |
1 óra 12 perc 15 s 9 |
Németország ( GER ) |
1 óra 12 perc 19 s 4 |
Ausztria ( AUT ) |
1 óra 12 perc 45 s 7 |
Teszt | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni (15 km) részletes eredmények |
Darja Domracseva ( BLR ) | 43:16:06 | Selina Gasparin ( SUI ) | 44:35 | Nadezhda Skardino ( BLR ) | 44:57 8 |
Sprint (7,5 km) részletes eredményei |
Anasztaszija Kuzmina ( SVK ) | 21:06 | Olga Vilukhina ( RUS ) | 21:26:07 | Vita Semerenko ( UKR ) | 21:28 |
Üldözés (10 km) részletes eredmények |
Darja Domracseva ( BLR ) | 29 perc 30 s 7 | Tora Berger ( NOR ) | 30:08 | Teja Gregorin ( SLO ) | 30:12 |
Tömeg rajt (12,5 km) részletes eredményei |
Darja Domracseva ( BLR ) | 35:25 6 | Gabriela Soukalová ( CZE ) | 35:45 8 | Tiril Eckhoff ( NOR ) | 35:52 9 |
Váltó (4 × 6 km) részletes eredményei |
Ukrajna ( UKR ) |
1 óra 10 perc 02 s 5 |
Oroszország ( RUS ) |
1 óra 10 perc 28 s 9 |
Norvégia ( NOR ) |
1 óra 10 perc 40 s 1 |
Teszt | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Váltó (2 × 6 + 2 × 7,5 km) részletes eredmények |
Norvégia | 1 óra 9 perc 17 s 0 | Csehország | 1 óra 9 perc 49 s 6 | Olaszország | 1 óra 10 perc 15 s 2 |
Rang | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Teljes |
---|---|---|---|---|---|
1 | Norvégia | 3 | 1 | 2 | 6. |
2 | Fehéroroszország | 3 | 0 | 1 | 4 |
3 | Franciaország | 2 | 1 | 1 | 4 |
4 | Oroszország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ukrajna | 1 | 0 | 1 | 2 | |
6. | Szlovákia | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Csehország | 0 | 3 | 2 | 5. |
8. | Németország | 0 | 2 | 0 | 2 |
9. | Ausztria | 0 | 1 | 1 | 2 |
10. | svájci | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Olaszország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Szlovénia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Teljes | 11. | 9. | 11. | 31 |